reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Szczerze ja tez nie wiem jak te testy dziala wczoraj robilam test i jedna kreska dzis juz dwie takze nie wiem o co tak naprawde chodzi.... na to wyglada ze mi sie przesunela owu ale co tam z rana byly dzilania i na wieczor tez moze cos tam bedzie ale mnie w lewym jajniku lupie ze hej ....
 
reklama
yas, tygryseczek co do testow, to wazne jest zeby druga kreska byla tak samo ciemna albo ciemniejsza od kontrolnej. to, ze druga kreska wychodzi jasna nie znaczy ze test jest pozytywny. pozytywny test owulacyjny tez nie swiadczy o owulacji, tylko o tym, ze nasz organizm sie do niej przygotowuje poprzez wyrzut hormonu :tak:
co do pozostalych objawow, to niestety bez monitoringu nie jestesmy w stanie same okreslic momentu owulacji, chyba ze ktos dziala jak w zegarku, ja niestety tego szczescia nie mam :-D ja obserwuje sluz i szyjke, mierze temerature (ale to moj drugi cykl z mierzeniem dopiero, wiec ekspertem nie jestem) no i tez robie te testy. niestety nikt nam nie zagwarantuje, ze skok temperatury i odpowiedni sluz oznaczaja, ze wlasnie mamy owulacje :no: czytalam na jakims forum wypowiedz dziewczyny, ktora miala skok temperatury, i kilka dni wczesniej testy owulacyjne wyszly jej pozytywne, a na monitoringu okazalo sie, ze owulacje miala dopiero na 3 dzien po skoku! tak wiec ciezko jest dokladnie okreslic konkretny dzien. dlatego zalecane jest, zeby okreslic sobie po prostu dni plodne, i w ciagu tych kilku dni sie starac :tak: niestety z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nie jest to latwe, ale sie nie poddaje, wkoncu tylu osobom sie udaje, wiec i nam sie uda :-D:-D
 
Pam he he dziękuję Ci bardzo, ale chyba przesadzasz z tą pieknością:-D jesli chodzi o mój wiek to mam 28 lat, wiem ze wyglądam o wiele młodziej, większość ludzi nie daje mi więcej niz 20:-p strasznie mnie to wkurza, bo już stara baba jestem, a wszystcy mnie traktują jak gówniarę:baffled:
yas z tymi testami to jest tak, że one nie pokazują Ci dnia owulacji tylko tak zwany pik hormonu LH, z tego co wyczytałam to u kazdej kobiety jest inaczej, ale przeważnie owulacja wystepuje od 24-48 godzin po tym skoku hormonu. Te testy trzeba robić przez kilka dni nawet jak Ci się pojawią dwie kreski, bo czasem jest tak ze jednego dnia są 2 kreseczki, a np następnego albo 2 dni później też wyjdą, ale bardziej intensywne i wtedy jest ten pik. Bo test owulacyjny jest pozytywny dopiero wtedy kiedy te dwie kreseczki są tak samo intensywne, jeśli ta druga to bladzioch to trzeba robic dalej. A staranka najlepiej rozpocząc po pojawieniu się 2 kreseczek, bo tak czy inaczej oznacza to ze owulka jest blisko, plemniczki w naszym ciele żyją nawt do 72 godzin więc nawet jak staranką są zbyt wcześnie to one sobie "poczekają" na jajeczko;-) Mam nadzieję, ze troche pomogłam.
Jesli chodzi o Twoje pytanie to miałam już dwa podejścia, pierwsze ze świeżym maleństwem, a drugie z zamrożonego.
tygryseczek wygląda na to ze owulka się przesuneła, czasem tak się zdarza, jesli są dwie krechy to działajcie!!!:tak:
noelka dziekuję bardzo. Tak, tym razem tez będa mi mrozili jesli będzie oczywiście co, ostatnio nie miałam tego zawiele do zamrożenia, bo tylko jeden:baffled:
 
No wlasnie nie jest latwe ... tez to wiem tylko nie mam pojecia jak sie innym udaje albo ze ups "wpadka" a tym co chca straja sie i dupa nie wychodzi.... :( to moj 4 cykl..... jak sie teraz nie uda to az dopiero w grudniu..:(
 
tygryseczek nie lam sie, czemu zakladasz, ze teraz sie nie uda? ktos musi zapoczatkowac wysyp pazdziernikowych ciezarowek :-D:-D:-D pomysl sobie, ze ja to mam dopiero czekania, skoro mam cykle o 10 dni dluzsze niz przecietna osoba :-D:-D:-D po badanich w listopadzie chyba sie zdecyduje na jakis specyfik, ktory mi je skroci, bo zwariowac mozna :-D:-D
 
Tygryseczek spokojne, wiem że sie niecierpliwisz, ale 4 miesiące starań to naprwade niewiele, oczywiście jakieś badanka możesz sobie porobic, zawsze warto posprawdzac czy wsio jest ok, ale badanie drożności jajowodów to naprawde niezbyt przyjemne badanie i myślę że powinnaś się z tym jeszcze wstrymać. Troszkę więcej cierpliwości kochana (choć wiem ze to nie takie proste) napewno niedługo się uda;-)
 
Witajcie :)

Wpadam weekendowo zameldować się że żyję i wszystko jest ok
yes2.gif

Wczoraj dostaliśmy (potwierdzenie) zaproszenie oo znajomych na mega dużą i super imprezę Hallowenn a więc czas kupić kostiumy
laugh.gif
Zastanawiamy się z mężem czy przebrać się jako para czy może osobno?
Pogoda jesienna ale spacery zaliczamy
yes2.gif

Nadal poszukuję moich 2 obrazów do pokoju gościnnego,jakoś nic mi w oko nie wpada
unhappy.gif

...a i w środę przyjedzie nasz narożnik także wszystko gra:)


Udanej niedzieli życzę:)
 
reklama
Do góry