reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

to jest moj 13 dzien cyklu ale wydawalo mi sie i tez tak wyczytalam ze moja owulacja wystepuje wczesnie - bralam clo. dzis zrobilam test pierwszy tak tylko zeby zobaczyc i ta druga kreska slaba bardzo wiec dla tego mysle ze nie zdazylam ze starankami porzed owulacja bo nie bylo okazji. sluzu tez nie potrafie sprawdzac bo nie wiele go mam. zazywam len i pije go tez z ziaren mielonych nie wiem czy to da taki sam efekt jak siemie lniane ale na pewno nie zaszkodzi.
od przyszlego miesiaca nie biore clo a w grudniu mam wizyte w klinice.
zbieram tez mocz co tydzien to moze jak w grudniu bede niech mi dokladnie powie kiedy ta owulacja u mnie byla. do tego ponoc clo moze powodowac ze falszuje testy owulacyjne.

Roxii ja tez jestem po pozamacicznej. nie wiem jak u ciebie to wygladalo ale ja mam tylko jeden jajowod wiec trudniej tez mi to idzie ale wierze ze raz sie udalo to i uda sie teraz.

tygryseczek takie badanie jajowodow w polsce troche chyba kosztuje jesli prywatnie chcesz to zrobic. na razie sie nie stresuj, 4 miesiace to naprawde krotko, dzialaj i ewentualnie zapisz sie do lekarza tu i powiedz ze sie rok starasz jak sie da tak zrobic to moze cie tu skieruja na badania. lepiej szybciej dzialac a miedzy czasie moze jakas niespodzianka wyskoczy:-) czesto takie sytacje sie zdarzaja :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny ogladalyscie skok Felixa Baumgartner'a ? piekne to bylo naprawde... pobil 3 rekordy.... az wsrzymalam oddech jak lecial.... piekne
 
Pam ja tez oglądałam skok Felixa, piekny!!!!:-)
yas ja tez nie mam jednego jajowodu, usunęli mi go razem z ciążą:sorry: ale wiesz ja nie liczę na to że naturalnie zaciążę u mnie szansa to tylko in vitro więc to bez znaczenia, ale fakt że jak się stara naturalnie o dzieciąztko to z jednym jajowodem jest ciężej, ale mi gin w pl powiedział, żeby się tym nie martwić bo z jednym normalnie można zajść w ciąże, tylko że staranka mogą dłużej potrwać.
A jaka jest u Ciebie przyczyna niepłodności??? ta ciąża pozamaciczna była naturalna czy bralas jakieś wspomagacze???
 
Roxii ja staralam sie 2 lata i nic z tego nie wychodzilo, zapisali mnie do kliniki, zrobili badania i zapisali na liste oczekujacych na ivf a miedzy czasie kazali sie starac i dostalam clo bo owulacja raz byla raz nie, kilka dni po zapisaniu na liste okazalo sie ze jestem w ciazy ale sie nie spodziewalam bo krwawilam i mialam bole w boku. nie wiem jaki byl powod pozamaczicznej ale rozne mysli chodza mi po glowie. mialam badanie droznosci jajowodow i czasem mysle ze moze juz bylam w ciazy i cos przepchali, niby nie mozna sie kochac przed badaniem ale ja wychodzilam z zalozenia ze i tak czekam na ivf, albo gruga opcja zaraz po badaniu bylo przytulanko a na nastepny dzien jechalam do polski wiec moze zmiana cisnienia spowodowala ze ciaza utknela w jajowodzie bo badanie wczesniej pokazywalo ze oba byly drozne. do tego mam przegrode w macicy i to kolejne utrudnienie w zajsciu. jak okazalo sie ze jestem w ciazy pozamacicznej wycieli mi jajowod wiec wtedy znow dali mi clo ale na nic nie liczylam - bralam 2razy po 3miesiace. jak skonczylam tabletki po raz drugi w nastepnym cyklu po roku okazalo sie ze jestem w ciazy i mam sliczna coreczke. od roku znow chodze do kliniki ale tak na powaznie nie staralam sie do ubieglego miesiaca. wierze ze jak raz sie udalo to i teraz sie uda. sprawdzali mi moj jajowod i wszystko jest ok, zazywam clo i od listopada robie 3 miesiace przerwy a pozniej mysle ze kolejne 3 miesiace bede zazywac. widzisz ze cuda sie zdazaja - ja jestem na prawde szczesliwa z tego co mam ale fajnie byloby miec rodzenstwo dla malej chociaz ja bobasy nie pociagaja ale w przyszlosci moze beda mogli na siebie liczyc. goraco ci zycze zeby udalo ci sie, nastaw sie pozytywnie. ja trzymam kciuki z calej sily widze ze duzo juz przeszlas ale warto probowac. ;-)
 
yas czyli wygląda na to, ze Twoj problem to zaburzenia owulacji, bo po zastosowaniu clo dwukrotnie zaszłas w ciążę, więc myslę że w niedługim czasie znów się uda, czego bardzo gorąco Ci zyczę:-)
Co do mnie to zobaczymy, in vitro to loteria, nie ma reguły. My teraz bedziemy mieli drugie(ostatnie) darmowe podejście, niewiadomo czy beda jakies mrozaczki bo poprzednim razem do 3 doby przetrwały mi tylko 2 maleńswta, boje się że i tym razem może byc kiepsko z zarodkami i byc może teraz to bedzie nasza ostatnia szansa. Zobaczymy co ma byc, to bedzie...
tygryseczek tak, mam FB:tak:
 
Mam wrazenie ze mam owulacje :szok: jajniki mnie kluja tak jak zawsze na owulke.... bardzo ciekawe.... ten implant ma niby powstrzymywac owulke... a co mi tam bedziemy sie dzis tulic z moim :-D smiesznie bedzie jak nam cos wyjdzie :-D
 
Roxii pozamaciczna byla zanim zaczelam clo brac wiec ta owulacja czasem byla czasem nie, po clo jest ale musze teraz sie zapytac jak bede w klinice w ktorym dniu wystepuje bo wczesniej mi do glowy to nie przyszlo zeby pytac. na pewno to wszystko nie jest latwe ale bedziesz wiedziec ze zrobilas wszystko co moglas. niestety teraz duzo osob ma problemy. trzymaj sie mocno :-)

Pam rozne sytuacje sie zdarzaja :-)
 
yas prepraszam, jakos źle roumiałam, myslałam że ta pierwsza ciąża tez była po clo:baffled: A co do owulki to myslę że nie powiedzą Ci dokładnie w którym dniu masz owulkę, bo to różnie moze być. A powiedz ilu dniowe masz cykle jak brałaś clo?? takie same jak przed braniem tego leku? pozatym sama mozesz to policzyć wystarczyc odjąć 14-15 dni( bo tyle trwa faza lutealna) od pierwszego dnia ostatniej miesiączki wtedy bedziesz wiedziała w którym dniu w poprzednim cyklu miałas owulkę:tak:
 
reklama
tygryseczek a robiłas testy owu tylko 12 i 13 dc? czy później też? bo tak jak wspomniałam testy z dwoma kreskami czasem wychodzą przez kilka dni, ale i tak mniej więcej się zgadza, owulka mogła byc 16 lub 17 dc, bo ten najwyższy poziom hormonu LH jest wlasnie 2-3 dni przed owu, czyli jak pik LH miałas np 13,14 dc to owulka mogła być 16,17 dc:tak:
 
Do góry