reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Ja biorę clo. Zadnych skutków niepożądanych i brak ciąży 🤷‍♀️
Dziś czytałam, że nie można za wiele razy stymulować cykli, bo za każdym razem zmniejsza się rezerwa jajnikowa. Tak jest czy ktoś głupoty napisał? Widzę, że po kilku miesiącach starań można stać się kopalnią wiedzy 😅 dobrze, że są takie osoby jak Wy które mogą szybko odpowiedzieć na bazie własnych doświadczeń 🙂 zawsze to dużo cenniejsze niż sucha teoria z google. 😉
 
reklama
Po którym cyklu lekarz zapisał Ci clo? robił najpierw jakieś badania czy monitoring?
Miałam monitoring. I miałam owu ale nie zawsze w każdym cyklu. Clo zwiększa szanse w każdym cyklu, bo owu najczęściej jest. Powinno się po 6 miesiącach zrobić przerwę. Co do zmniejszenia rezerwy to zależy jaka jest, i ile pęcherzyków powstaje przy stymulacji (chyba). I monitoring jest ważny przy clo bo lekarz powinien sprawdzić czy działa i czy nie tworzą się torbiele na jajnikach bo np pęcherzyki nie pękają 😉
 
Miałam monitoring. I miałam owu ale nie zawsze w każdym cyklu. Clo zwiększa szanse w każdym cyklu, bo owu najczęściej jest. Powinno się po 6 miesiącach zrobić przerwę. Co do zmniejszenia rezerwy to zależy jaka jest, i ile pęcherzyków powstaje przy stymulacji (chyba). I monitoring jest ważny przy clo bo lekarz powinien sprawdzić czy działa i czy nie tworzą się torbiele na jajnikach bo np pęcherzyki nie pękają 😉
Mi kazał przyjść dopiero po 3 miesiącach żeby zacząć monitoring. Monitoringu nigdy wcześniej nie miałam. To teraz się obawiam czy mi to bardziej nie zaszkodzi niż pomoże bez monitoringu itd
 
Dziś czytałam, że nie można za wiele razy stymulować cykli, bo za każdym razem zmniejsza się rezerwa jajnikowa. Tak jest czy ktoś głupoty napisał? Widzę, że po kilku miesiącach starań można stać się kopalnią wiedzy 😅 dobrze, że są takie osoby jak Wy które mogą szybko odpowiedzieć na bazie własnych doświadczeń 🙂 zawsze to dużo cenniejsze niż sucha teoria z google. 😉
ja miałam 10 cykli na clo w uk, niestety nic z tego 🤷‍♀️
 
Teraz to już sama nie wiem wkładka czysta a przy podcieraniu już jest więcej krwi
może to jakiś krwiak,.Ja w ciazach miałam sporo różnych plamien, nie zawsze to oznacza coś złego, a najczęściej lekarze nie mogli znaleźć nawet przyczyny, trzymam kciuki za ciebie za jutrzejszą wizytę ❤
 
Mi kazał przyjść dopiero po 3 miesiącach żeby zacząć monitoring. Monitoringu nigdy wcześniej nie miałam. To teraz się obawiam czy mi to bardziej nie zaszkodzi niż pomoże bez monitoringu itd
Ja najpierw miałam monitoring żeby sprawdzić czy w ogóle dać mi clo czy nie trzeba 🤷‍♀️ jak jest owulacja co miesiąc i pęcherzyki pękają to clo jest niepotrzebne 🤷‍♀️
 
A kiedy powinnaś dostać okres? Nie testowalas jeszcze [emoji28]? Mnie nawet nie kusi o dziwo chociaż też pewnie by było inaczej gdybym była u siebie w domu. A po za tym tak jak pisałam ja na ten cykl się poprostu nie nastawiam[emoji2370] jedynie cieszę się że okres jeszcze nie przyszedł bo w poprzednim cyklu pojawił się 3 dni przed terminem a teraz jestem dwa dni przed a wg innej aplikacji 3dni przed więc mam nadzieję że jak ma przyjść to chociaż o czasie [emoji846]
Okres powinien być w Sylwestra, testować trochę mnie kusi bo leżą w domu dwa testy a zaraz kolejne dojdą bo zamówienie z apteki czeka w koszyku ale póki co ćwiczę silną wole i zobaczę jak będzie wyglądać temperatura 😉
 
Wczoraj się z Wami pierwszy raz przywitałam i dziś byłam u lekarza tak jak wspominałam. Kazał od następnego cyklu brać Clostibegyt od 5 do 9 dc i dalej przepisał duphaston. Macie jakieś doświadczenia z tym lekiem Clostibegyt? Wiem co to za lek tylko pytam czy może znacie przypadki szybkiego zajścia w ciążę po tym , ciąża bliźniacza lub jakieś działania niepożądane? Zalecił wizytę za 3 miesiące jeżeli nie uda się zająć w ciążę. Do tego czasu mój partner musi zrobić badanie nasienia. Wiem jakie ma o tym zdanie , ale ku mojemu zdziwieniu zgodził się od razu.
Co do skąpych miesiączek poeiefzisl żeby
Ja przy pierwszych staraniach miałam kilka razy monitoring. Okazało się, że cykle są bezowulacyjne. Lekarz przepisał clo. Udało się zajść w 2 (ciąża biochemiczna) oraz 3 cyklu przy stymulacji. Umów się do tego lekarza lub może pomyśl nad zmianą. Monitoring jest ważny. Chociaż w pierwszym cyklu przy stymulacji, żeby wiedzieć czy pęcherzyki rosną, pękają, czy nie robi się torbiel, itd. Bez monitoringu możesz sobie zaszkodzić.
 
reklama
Dziś czytałam, że nie można za wiele razy stymulować cykli, bo za każdym razem zmniejsza się rezerwa jajnikowa. Tak jest czy ktoś głupoty napisał? Widzę, że po kilku miesiącach starań można stać się kopalnią wiedzy 😅 dobrze, że są takie osoby jak Wy które mogą szybko odpowiedzieć na bazie własnych doświadczeń 🙂 zawsze to dużo cenniejsze niż sucha teoria z google. 😉
ja to już kiedyś słyszałam to moja zmora,.taki czarny scenariusz z tyłu głowy o którym nie lubię myśleć, łącznie 16m-cy stymualcji u mnie było za miesiąc mam 35lat, ciekawe jak to wpłynęło na mój organizm, jak do czerwca nie zajdę w ciążę robię AMH 🙄
jeszcze tylko dodam że ja nie wiem czy to prawda, kiedyś gdzieś przeczytane, nie chcę tego googlować bo pewnie i tak znajdę różne informacje
 
Ostatnia edycja:
Do góry