reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Witajcie dziewczyny. Z mężem staramy się już od 9 cykli. Zastanawiam się nad zrobieniem sobie różnych badań. Będę w laboratorium 9dpo i myślałam zrobić:
THS
Progesteron
Prolaktynę
FSH
Testosteron
Estradiol

Co o tym myślicie?
 
Ostatnia edycja:
Przepraszam ze tak wtrącę ale nienawidzę mojej pracy i szefa ktory zmusza mnie do pracy po godzinach. Za darmo oczywiscie. Tak liczylam na to ze zajde w ciaze i strzele mu w ryj L4... Masakra jak ja mam juz dosc na dzisiaj :((( Ju zdazyl zadzwonic i wytracic mnie z rownowagi. Musialam sie wyzalic.

Znam ten ból. Mam to samo ze swoją szefową, która chyba przechodzi menopauzę. Ostatnio strasznie zaszła mi za skore. Poświęciłam się, zawsze byłam do dyspozycji, zostawalam po godiznach( jestem intrumentariuszką) , a ona wyjeżdżała mi z tekstami, że chcą brać zwolnienia a powinnam ją o tym wcześniej powiadomić (!). I też mam ochotę rzucić zwolnieniem w związku z ciąża pod nos :(
No ale jeszcze muszę z tym poczekać :)
 
Przepraszam ze tak wtrącę ale nienawidzę mojej pracy i szefa ktory zmusza mnie do pracy po godzinach. Za darmo oczywiscie. Tak liczylam na to ze zajde w ciaze i strzele mu w ryj L4... Masakra jak ja mam juz dosc na dzisiaj :((( Ju zdazyl zadzwonic i wytracic mnie z rownowagi. Musialam sie wyzalic.
Doskonale Cię rozumiem! Ja całą wiosnę (początek pandemii )pracowałam zdolnie na początku fajnie spoko a potem się zaczęło Pani zostanie dłużej , może pani zacznie wcześniej. Masakra! I zawsze było pani sobie odbierze ale nigdy nie było kiedy. Teraz pracowałam zdolnie we wtorek, praca od 14, a do 13 młody miał zajęcia i oczywiście o 10 telefon od szefa czy może pani już zacząć pracę? Mówię nie, nie mogę! Oto był jeden jedyny dzień kiedy pracowałam zdalnie. Dostanie urlopu graniczy z cudem , nigdy nie jest wg mojego szefa dobry czas na urlop, a na hasło nie mogę bo dziecko , czy mam chore dziecko jest wręcz uczulony! Prędzej wolne dostawała moja koleżanka na chorego pieska niż ja na dziecko. Nie raz jak chciał bym została dłużej a ja się spieszyłam bo musiałam odebrać młodego że świetlicy to słyszałam teksty w stylu to pani poprosi sąsiadkę by odebrała albo inne chore pomysły ! I też nie mogę się doczekać aż go poinformuje o L4 na ciążę! Nie będę mieć skrupułów by iść od razu. Ja się nie będę narażać
 
Nie rozumiem...haka? Jak to co? Pracujesz. To, że jest to praca zdalna nie znaczy, że jest łatwiejsza i może Ci przez to dowalać nadgodzin! A jeśli już chcę żebyś robiła nadgodziny to MUSI Ci za nie zapłacić, niewolnictwo się skończyło już dawno! Ugh...bardzo mnie wkurzają tacy szefowie 🤬 ale jeśli się zgodziłaś to sama po części jesteś sobie winna...mam nadzieję że się nie obrazisz po tych słowach, ale takie jest moje zdanie, dostajemy to na co się zgadzamy, żeby dostać
Sataram sie byc wobec niego asertywna. Ale to niestety DOSKONAŁY manipulant psychiczny. Najlepiej to bym poszła do innej pracy, ale moment nie za dobry :oops: Nie dosc ze (mam nadzieje) w kazdej chwili moge byc w ciązy to jeszcze pandemia... Muszę się przemęczyć.
 
Sataram sie byc wobec niego asertywna. Ale to niestety DOSKONAŁY manipulant psychiczny. Najlepiej to bym poszła do innej pracy, ale moment nie za dobry :oops: Nie dosc ze (mam nadzieje) w kazdej chwili moge byc w ciązy to jeszcze pandemia... Muszę się przemęczyć.
nagrywaj po cichu dziada. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie ;) @Gryfin dobrze mówisz kochana :)
 
Jak czytam co się u Was dzieje w pracy, to dziękuję Bogu, że sama sobie jestem szefową i nie muszę tego znosić. Ale za to Wy w ciąży idziecie na L4 i macie spokój, a ja chyba do porodu jestem skazana na pracę i po porodzie właściwie od razu też będę musiała wracać 😐
 
reklama
Witam dziewczyny 😉 jestem tutaj nowa a historia moja jest całkiem długa więc w skrócie 😉 mam 28 lat i staramy się z mężem o pierwsze dziecko 🙂 od czerwca nie stosujemy zabezpieczenia, w czerwcu też zrobiłam pełne badania ze względu na to że wypadały mi bardzo włosy wyszły mi podwyższone przeciwciała anty top i anty tg oraz TSH na poziomie 2,8. Endo zalecił authyrox najmniejsza dawkę i kontrolę za 2 mies podczas których miałam wstrzymać się że staraniami. Po pierwszej kontroli TSH okazało się nieoznaczalne więc odstawka hormonów i kontrola za 6 tyg. Po drugiej kontroli TSH na poziomie 1.4 dostałam zielone światło na dzidziusia 😉 w tamtym miesiącu pierwszy raz podjęłam próbę z paskami owulacyjnymi ale się nie udało. Ten cykl jest drugim w którym stosuje testy owulacyjne aktualnie mam 12 dc, cykle po 31-33 dni. Mam nadzieję na świąteczny prezent jednak wiem że może być ciężko ze względu na podejrzenie endometriozy. Trzymajcie kciuki i ja za was też trzymam ✊
 
Do góry