reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Hej, zaczynamy całkiem poważne starania o dzidzie, chociaż to bardziej poważnie to z mojej strony tylko...
odbieramy w tym roku dom i mąż chce czekać z działaniami aż go odbierzemy, bo obawia się, że coś się może opóźni i woli z ciążą poczekać. Problem w tym, że jemu się wydaje, że w pierwszym cyklu zajdziemy, bo tak było z pierwszym dzieckiem, ale to było 7 lat temu, teraz może to więcej czasu zająć.
Będę go jeszcze przekonywać :)

Dzisiaj mam wizytę u gina, bo chcę zrobić jakieś badania i tu właśnie pytanie do was, co jako kobieta planująca ciążę powinnam zbadać? Chcę zrobić standardowo cytologię i USG piersi, a jakie jeszcze badania powiedzą mi czy w ogóle nadaję się jeszcze na matkę? Oboje z mężem mamy 33 lata.
Bardzo was proszę o wskazówki i pozdrawiam :)
Ja też mam 33 lata i syna 7 lat i również staram się o drugie 👍W marcu zaszłam w ciążę ale straciłam ją w 10 tc. Co do badań na pewno tarczyca , Wit.D , toksoplazmoza .Ja w tym miesiącu idę robić amh .A co do reszty to niech dziewczyny się wypowiedzą.
 
reklama
Ja was podziwiam z piciem zakwasów i soków z buraka, a jest jakiś inny sposób? Z buraka to ja barszczyk i to raz w miesiącu lub rzadziej😒
I u nas rok najgorszy od niewiadomo kiedy, i pensje obcięte i dodatkowe wydatki wskoczyły i to nie małe, pocieszam się, że w miarę zdrowi jesteśmy
Ja to jeszcze dorzucilam szpinak, a raz wyskoczyłam z wątróbką, ale to chyba nieprędko powtórzę :D a sam burak nie da rady? Czy to buraczki takie do obiadu, czy kanapki - moja siostra robi przepyszne, z burakiem, fetą albo zwykłym serkiem kanapkowym i z kiełkami, pycha.

Ja wczoraj miałam dość silne ćmienie w macicy, jak na okres. A tu jeszcze do okresu chwila. Jestem 26dc, zazwyczaj mam koło 31 dni. Zobaczymy jak będzie dziś.
 
Dziewczyny czemu wychodzą mi takie ciemne kreski owy przed @?
Zaznaczę że wcześniej przed @ nie było nawet śladu drugiej .
I znajoma mi powiedziała że albo ciąża ( co szczerze w to wątpię ) albo mogę mieć problem z prolaktyna. Bo dodatkowo od wczoraj zaczęły mnie boleć, szczypac same sutki nie całe piersi [emoji848] czy któraś z Was tak miała u na prawdę to ma z związek z wysoką prolaktyna?
Chce sobie ja zbadać tylko nie wiem w którym dniu cyklu najlepiej? Zobacz załącznik 1170536
Mi tez tak w tym cyklu testy owu wychodza,a do okresu zostal mi 1 dzien tyle ze wczoraj zaczelam plamic
 
Hej, zaczynamy całkiem poważne starania o dzidzie, chociaż to bardziej poważnie to z mojej strony tylko...
odbieramy w tym roku dom i mąż chce czekać z działaniami aż go odbierzemy, bo obawia się, że coś się może opóźni i woli z ciążą poczekać. Problem w tym, że jemu się wydaje, że w pierwszym cyklu zajdziemy, bo tak było z pierwszym dzieckiem, ale to było 7 lat temu, teraz może to więcej czasu zająć.
Będę go jeszcze przekonywać :)

Dzisiaj mam wizytę u gina, bo chcę zrobić jakieś badania i tu właśnie pytanie do was, co jako kobieta planująca ciążę powinnam zbadać? Chcę zrobić standardowo cytologię i USG piersi, a jakie jeszcze badania powiedzą mi czy w ogóle nadaję się jeszcze na matkę? Oboje z mężem mamy 33 lata.
Bardzo was proszę o wskazówki i pozdrawiam :)
Ja mam prawie 8 latka i polroczniaka :) starania o dziecko zajely nam 3 miesiace pierwsze 2 mowilam partnerowi ze owu sie zbliza i nic z tego nie wychodzilo. W 3 miesiacu nic mu nie mowilam o zadnej owulacji o okresie kompletne zero. Po zrobionym tescie owu ktory byl pozytywny (tylko ja wiedzialam o wyniku)to prostu wieczorem postanowilismy sie poprzytulac i cyk zaskoczylo😅. Teraz zaczelismy sie starac i jeszcze jedno i w sumie myslalam ze sie udalo bo 2 testy ciazowe wyszly pozytywnie no ale dostalam plamien wczoraj,a dzisiaj powtorzylam test ciazowy wynik juz jest negatywny 😓
 
A nie dostaniesz odprawy?
Znajdziesz na pewno inną pracę! Nie martw się :-)
Niestety... Mój pracodawca zatrudniał mniej niż 20 osób,wiec odprawa nie przysługuje. W zasadzie mogę podziękować koronawirusowi i naszemu rządowi... Przez tą szopkę medialna i pozamykanie sektora hotelowego/restauracji nie damy rady dalej być na rynku... Tarcza nie pomagała małym firmom.. Jestem z zawodu hotelarzem, w firmie miałam stanowisko kierownicze, a zaczynałam od zwykłego pionka 😔
Póki co nie mogę wyjść z szoku, jestem zapłakana, jeszcze brzuch mnie bolec zaczyna, więc dalej w ciążę nie zaszłam.
Nie wiem co jeszcze ten pieprzony 2020 rok przyniesie...
 
Na Instagramie health labs jest też zapisany cały "lajw" o wypadaniu włosów. 50min wiedzy na ten temat od super dietetyczki - Pauliny Ihnatowicz. Polecam ;) ogólnie ma spoko profil, już taki swój bardziej prywatny. A te health labs to jej suplementy, też się na nie czaje. Często dodaje opinie różnych klientów, że i płodność poprawiają ;) także warto zerknąć.
Pije od niej Smart me i brałam tez rest me bo nie mogłam spać i tak, polecam z czystym sercem 👌🏻
 
Ja ma chyba BMI coś koło 30... 88 kg przy 162cm wzrostu. Dietetyczka też mówi że wystarczy jeszcze 5 kilo ide do niej w tym miesiacu, bo waga stoi. Najbardziej mnie wkurzają w mojej tuszy, moje cyce, są tak wielkie, że ich nie lubie... Nie mogę kupić fajnego stanika bo wszystko za male... Brafiterka kiedyś wymierzyła mi 85 J to było przed odchudzaniem, teraz to jakieś 80 G do H .... I nic nie chcą maleć [emoji17][emoji17][emoji17]
jak ostatnio zaszłam w ciążę miałam 84 kilo, może też się uda jak jeszcze schudne. Na pewno warto próbować wyjdzie nam to na zdrowie.
Mój też że mną na diecie ale on już osiągnął cel [emoji1751][emoji1751][emoji1751] schudł 10 kg a ja 5 hahaha ale dalej je to co ja tylko więcej [emoji16][emoji4]
Ja mam 75 G, ale kocham moje cyce [emoji3531] staniki kupuje na necie...
Dziewczyny masakra roku 2020 ciąg dalszy....
Nie wiem czy nie odpuscic starań...
W lutym dostałam umowę w koncu na nieokreślony, a dziś dowiedziałam się, że szef ogłasza upadłość i od 1.10 (nie może mi to przez usta przejść [emoji17]) będę bezrobotna z prawem do zasiłku... Nigdy bym się tego nie spodziewała... Jestem załamana.
Pracuje w zawodzie już 6 lat.. Czekałam na tą umowę, aby zacząć na poważnie starania o dziecko i do teraz nie udało się, to jest jakiś koszmar dla mnie... Prawie 31 lat, na lodzie, ginekolog popędza bo endo podejrzewa, nie pękające pęcherzyki i teraz strata pracy...
Co mam robić???
Oh przykro mi strasznie!!! Wiadomo brak pracy to duży problem, ale nie przerywałabym starań o ciążę. Nie wiadomo kiedy zaskoczy, a w międzyczasie szukaj nowej pracy. Ogarnięta jesteś, na pewno znajdziesz stanowisko kierownicze w twojej branży. Rodzina jest ważniejsza niz praca.
@Mooni89 tak prolaktyna też na pewno miedzy 2 a 5dc niedawno sama badałam ;)
Na podbicie ferrrytyny soczek z buraków :)

@Magdusia88 a Ty chcesz schudnąć? Może spróbuj jakiegoś dietetyka online? Który na podstawie badań ułoży Ci dietę nie będzie to za darmo,ale może trochę taniej niż 200 euro, to dosyć popularny sposób na układanie diet. A jeśli chcesz schudnąc to ja bym spróbowała najpierw sama, pogrupować produkty, poszukać zamienników, sklepów itp. mogę ewentualnie trochę jeszcze pomóc przez priv bo ja sobie sama układam dietki ;)

@młoda1994 super z mieszkankiem :)

@Arielda a kim jesteś z zawodu? Jeśli stać Was na to to ja bym nie wstrzymywała starań z upadłości dostaniesz odprawę więc może uda się coś odłożyć.

Dla mnie to też najgorszy rok jaki w życiu miałam.

A ja dziś na 18 do gina, stres mnie jakos trzyma.
Ja bym chciała schudnąć, ale tak bardzo mi na tym nie zależy, na ciąży mi zależy. A ten lekarz powedzial, że jak schudnę 5 kilo to i krzywa cukrowa wyjdzie w normie. I że łatwiej zajde, jak schudnę. Ja jestem wiecznie na diecie, ale to nic nie dawało, maksymalnie 5 kg udalo mi się chudnąć, a potem tylko popatrzylam na słodkie i hop, znowu 5 kg więcej na wadze.
Nie pozwalam sobie na nic od 2 lat. Czasem na weekend coś tam, ale też niewiele. A inni jedzą i nie grubna, moja koleżanka je za dwoch, dwójka dzięki a szczypior jak nie wiem co. Życie jest niesprawiedliwe [emoji28][emoji28][emoji28]
No a teraz z powodu tych cukrów to nic nie jem prawie [emoji28] ale 4 tydzień na metforminie i mam 2 kg mniej. Dodam sport i myślę że do terminu u tej dietetyczki osiagne już cel [emoji4][emoji4][emoji4]
 
Hej, zaczynamy całkiem poważne starania o dzidzie, chociaż to bardziej poważnie to z mojej strony tylko...
odbieramy w tym roku dom i mąż chce czekać z działaniami aż go odbierzemy, bo obawia się, że coś się może opóźni i woli z ciążą poczekać. Problem w tym, że jemu się wydaje, że w pierwszym cyklu zajdziemy, bo tak było z pierwszym dzieckiem, ale to było 7 lat temu, teraz może to więcej czasu zająć.
Będę go jeszcze przekonywać :)

Dzisiaj mam wizytę u gina, bo chcę zrobić jakieś badania i tu właśnie pytanie do was, co jako kobieta planująca ciążę powinnam zbadać? Chcę zrobić standardowo cytologię i USG piersi, a jakie jeszcze badania powiedzą mi czy w ogóle nadaję się jeszcze na matkę? Oboje z mężem mamy 33 lata.
Bardzo was proszę o wskazówki i pozdrawiam :)
LH, fsh, prolaktyna -3dc
TSH
USG - 3-5dc najlepiej, żeby zobaczyć czy z jajnikami jest wszystko ok
Ogólnie chyba nie ma co wydawać kasy na badania. To takie podstawy. Resztę powinien zlecić ci lekarz, jeśli w ogóle będzie trzeba, bo jest co badać... mogły byśmy tu stworzyć konkretna listę z dziewczynami. 🤣
 
reklama
Ja mam 75 G, ale kocham moje cyce
emoji3531.png
staniki kupuje na necie...
To ja mam 70 G bądź 75 F i 52 kg :/ z ciała schudłam A cycki dopiero na sam koniec zeszły tylko jeden rozmiar. Ale w sumie też je bardzo lubię :)
 
Do góry