reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Dziewczyny masakra roku 2020 ciąg dalszy....
Nie wiem czy nie odpuscic starań...
W lutym dostałam umowę w koncu na nieokreślony, a dziś dowiedziałam się, że szef ogłasza upadłość i od 1.10 (nie może mi to przez usta przejść [emoji17]) będę bezrobotna z prawem do zasiłku... Nigdy bym się tego nie spodziewała... Jestem załamana.
Pracuje w zawodzie już 6 lat.. Czekałam na tą umowę, aby zacząć na poważnie starania o dziecko i do teraz nie udało się, to jest jakiś koszmar dla mnie... Prawie 31 lat, na lodzie, ginekolog popędza bo endo podejrzewa, nie pękające pęcherzyki i teraz strata pracy...
Co mam robić???
Ja bym nie przerywała starań. My z mężem urzędnicy, a teraz mają zwalniać budżetówkę. Słyszeliśmy plotki, że nawet 20 procent. Ale mimo, to i tak się staram. Bo pracę znajdę, a dziecka już mogę nigdy nie mieć. Też się stresuję bardzo [emoji37]
 
reklama
I podobno musi być na czczo . I najlepiej 2-3 H po przebudzeniu [emoji848] tylko tyle udało mi się wyczytać
Mnie w tym cyklu też szczypały same sutki, pozniej dopiero piersi zaczęły boleć, a kiedyś zrobiłam przez pomyłkę test owu zamiast ciążowy i też taki wyszedł, będę teraz badać prolaktyne to Ci odpowiem na pytanie. Badanie będę robić tak jak dziewczyny polecają z innymi hormonami między 2 a 5 dc, choć niewiem czy prolaktyne też musi być w tych dniach robiona
 
@Mooni89 tak prolaktyna też na pewno miedzy 2 a 5dc niedawno sama badałam ;)
Na podbicie ferrrytyny soczek z buraków :)

@Magdusia88 a Ty chcesz schudnąć? Może spróbuj jakiegoś dietetyka online? Który na podstawie badań ułoży Ci dietę nie będzie to za darmo,ale może trochę taniej niż 200 euro, to dosyć popularny sposób na układanie diet. A jeśli chcesz schudnąc to ja bym spróbowała najpierw sama, pogrupować produkty, poszukać zamienników, sklepów itp. mogę ewentualnie trochę jeszcze pomóc przez priv bo ja sobie sama układam dietki ;)

@młoda1994 super z mieszkankiem :)

@Arielda a kim jesteś z zawodu? Jeśli stać Was na to to ja bym nie wstrzymywała starań z upadłości dostaniesz odprawę więc może uda się coś odłożyć.

Dla mnie to też najgorszy rok jaki w życiu miałam.

A ja dziś na 18 do gina, stres mnie jakos trzyma.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny masakra roku 2020 ciąg dalszy....
Nie wiem czy nie odpuscic starań...
W lutym dostałam umowę w koncu na nieokreślony, a dziś dowiedziałam się, że szef ogłasza upadłość i od 1.10 (nie może mi to przez usta przejść 😔) będę bezrobotna z prawem do zasiłku... Nigdy bym się tego nie spodziewała... Jestem załamana.
Pracuje w zawodzie już 6 lat.. Czekałam na tą umowę, aby zacząć na poważnie starania o dziecko i do teraz nie udało się, to jest jakiś koszmar dla mnie... Prawie 31 lat, na lodzie, ginekolog popędza bo endo podejrzewa, nie pękające pęcherzyki i teraz strata pracy...
Co mam robić???
Przykro mi, rozumiem, że się stresujesz. Myślę, że sporo zależy od tego, czy dacie sobie radę z jednej pensji. Z drugiej strony - moja mama zawsze powtarza,.że gdyby miała czekać na odpowiednie warunki mieszkaniowo-pracowo-finansowe, to nigdy by nie było mnie i brata ;) gdy się urodziliśmy pracował tylko tato , za śmieszne w sumie pieniądze. Wiele lat mieszkaliśmy w jednym pokoju w domu dziadków. I co? I żyjemy ;) jesteśmy ze sobą blisko, a warunki życia po pewnym czasie znacznie się nam poprawiły. Więc ja tam jestem wdzięczna rodzicom, że nie myśleli o pracy ;)

@Mooni89 tak prolaktyna też na pewno miedzy 2 a 5dc niedawno sama badałam ;)
Na podbicie ferrrytyny soczek z buraków :)

@Magdusia88 a Ty chcesz schudnąć? Może spróbuj jakiegoś dietetyka online? Który na podstawie badań ułoży Ci dietę nie będzie to za darmo,ale może trochę taniej niż 200 euro, to dosyć popularny sposób na układanie diet. A jeśli chcesz schudnąc to ja bym spróbowała najpierw sama, pogrupować produkty, poszukać zamienników, sklepów itp. mogę ewentualnie trochę jeszcze pomóc przez priv bo ja sobie sama układam dietki ;)

@młoda1994 super z mieszkankiem :)

@Arielda a kim jesteś z zawodu? Jeśli stać Was na to to ja bym nie wstrzymywała starań z upadłości dostaniesz odprawę więc może uda się coś odłożyć.

Dla mnie to też najgorszy rok jaki w życiu miałam.

A ja dziś na 18 do gina, stres mnie jakos trzyma.
Daj znać po wizycie! Trzymam kciuki ✊
 
@Mooni89 tak prolaktyna też na pewno miedzy 2 a 5dc niedawno sama badałam ;)
Na podbicie ferrrytyny soczek z buraków :)

@Magdusia88 a Ty chcesz schudnąć? Może spróbuj jakiegoś dietetyka online? Który na podstawie badań ułoży Ci dietę nie będzie to za darmo,ale może trochę taniej niż 200 euro, to dosyć popularny sposób na układanie diet. A jeśli chcesz schudnąc to ja bym spróbowała najpierw sama, pogrupować produkty, poszukać zamienników, sklepów itp. mogę ewentualnie trochę jeszcze pomóc przez priv bo ja sobie sama układam dietki ;)

@młoda1994 super z mieszkankiem :)

@Arielda a kim jesteś z zawodu? Jeśli stać Was na to to ja bym nie wstrzymywała starań z upadłości dostaniesz odprawę więc może uda się coś odłożyć.

Dla mnie to też najgorszy rok jaki w życiu miałam.

A ja dziś na 18 do gina, stres mnie jakos trzyma.
Ja was podziwiam z piciem zakwasów i soków z buraka, a jest jakiś inny sposób? Z buraka to ja barszczyk i to raz w miesiącu lub rzadziej😒
I u nas rok najgorszy od niewiadomo kiedy, i pensje obcięte i dodatkowe wydatki wskoczyły i to nie małe, pocieszam się, że w miarę zdrowi jesteśmy
 
Przykro mi, rozumiem, że się stresujesz. Myślę, że sporo zależy od tego, czy dacie sobie radę z jednej pensji. Z drugiej strony - moja mama zawsze powtarza,.że gdyby miała czekać na odpowiednie warunki mieszkaniowo-pracowo-finansowe, to nigdy by nie było mnie i brata ;) gdy się urodziliśmy pracował tylko tato , za śmieszne w sumie pieniądze. Wiele lat mieszkaliśmy w jednym pokoju w domu dziadków. I co? I żyjemy ;) jesteśmy ze sobą blisko, a warunki życia po pewnym czasie znacznie się nam poprawiły. Więc ja tam jestem wdzięczna rodzicom, że nie myśleli o pracy ;)


Daj znać po wizycie! Trzymam kciuki ✊
Otóż to rodzina na pierwszym miejscu 😁 👍
 
Ja was podziwiam z piciem zakwasów i soków z buraka, a jest jakiś inny sposób? Z buraka to ja barszczyk i to raz w miesiącu lub rzadziej😒
I u nas rok najgorszy od niewiadomo kiedy, i pensje obcięte i dodatkowe wydatki wskoczyły i to nie małe, pocieszam się, że w miarę zdrowi jesteśmy

To trzeba byłoby poczytać ;) Ja się zmuszam do picia, nie jest najgorszej,ale jakbym nie piła to bym się nie mogła starać więc dla ciąży wszystko. Mi pomaga zbijać homocysteine.
Z tabletek na wypadające włosy to dobra jest 100% biotyna ze strony www.twojcelto.pl
 
Hej, zaczynamy całkiem poważne starania o dzidzie, chociaż to bardziej poważnie to z mojej strony tylko...
odbieramy w tym roku dom i mąż chce czekać z działaniami aż go odbierzemy, bo obawia się, że coś się może opóźni i woli z ciążą poczekać. Problem w tym, że jemu się wydaje, że w pierwszym cyklu zajdziemy, bo tak było z pierwszym dzieckiem, ale to było 7 lat temu, teraz może to więcej czasu zająć.
Będę go jeszcze przekonywać :)

Dzisiaj mam wizytę u gina, bo chcę zrobić jakieś badania i tu właśnie pytanie do was, co jako kobieta planująca ciążę powinnam zbadać? Chcę zrobić standardowo cytologię i USG piersi, a jakie jeszcze badania powiedzą mi czy w ogóle nadaję się jeszcze na matkę? Oboje z mężem mamy 33 lata.
Bardzo was proszę o wskazówki i pozdrawiam :)
 
reklama
Dziewczyny masakra roku 2020 ciąg dalszy....
Nie wiem czy nie odpuscic starań...
W lutym dostałam umowę w koncu na nieokreślony, a dziś dowiedziałam się, że szef ogłasza upadłość i od 1.10 (nie może mi to przez usta przejść 😔) będę bezrobotna z prawem do zasiłku... Nigdy bym się tego nie spodziewała... Jestem załamana.
Pracuje w zawodzie już 6 lat.. Czekałam na tą umowę, aby zacząć na poważnie starania o dziecko i do teraz nie udało się, to jest jakiś koszmar dla mnie... Prawie 31 lat, na lodzie, ginekolog popędza bo endo podejrzewa, nie pękające pęcherzyki i teraz strata pracy...
Co mam robić???
A nie dostaniesz odprawy?
Znajdziesz na pewno inną pracę! Nie martw się :-)
 
Do góry