reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
I tak i nie. Ja jak jeszcze o niczym nie wiedziałam o mutacjach, folianach,itp zaszłam w ciążę w 1 cyklu na zwykłym kwasie foliowym i z niedoborem jak się okazało potem Wit D. Poronilam, ale nie miało to nic wspólnego z żadną z tych rzeczy. A teraz wiem tak dużo i sama nie wiem czy nie za dużo 🙈🙉
Co nie zmienia faktu, że pewne witaminy jak D czy z grupy B warto trzymać na odpowiednim poziomie i wazna jest suplementacja 😉
Błoga nieświadomość :D Ja się boję, że od tego czytania o możliwych komplikacjach całkiem się zablokuję..
 
To i ja się pochwalę 🥰
Nam się udało 😊
Po wielkich wybojach, do 3 razy sztuka, jeszcze bez ingerencji klinik. Wczoraj pierwsza wizyta u lekarza, 7tydzien, zarodek odpowiada wielkością do wieku ciąży, serduszko bijące i co najważniejsze w końcu na swoim miejscu -w macicy 😍
Ja dzis tez zobaczylam mocna druga kreseczke na tescie po tym jak wczoraj nie dostalam okresu.
W 28dc testy najtansze z allegro biale w 31 dniu cyklu dwie mocne kreski na czulym tescie.
Brak objawow juz myslalam ze cykl stracony ale jak normalnie mialam susze przed okresem tak dwa dni wczesniej troche wiecej sluzu niz normalnie i bole brzucha jak na okres.
Mysle ze u mnie mocno pomogla dieta i suplementacja.
Super, gratulacje dziewczyny 🥰 ten miesiąc chyba jakiś wyjątkowo płodny był 😁 szok, taki wysyp kreseczek 😊
Gratuluję dwóch kresek tym co je zobaczyły [emoji846]
A wszystkim innym (w tym sobie) żebyśmy zobaczyły je jak najszybciej [emoji16]
I nie wiem jak to działa, ale... Jak przyjaciółka powiedziała o ciąży to czułam złość, smutek, niesprawiedliwość.
Jak czytam o Waszych [emoji3498] to się cieszę i wstępuje we mnie nowa nadzieja, że i mi się uda [emoji846]
Mam to samo! Jak słyszę od znajomych że im się udało to jakoś nie potrafię się cieszyć, czuje taka zazdrość i mam poczucie niesprawiedliwości 😩 a tutaj szczerze się cieszę z każdego pozytywnego testu 😁
 
Błoga nieświadomość :D Ja się boję, że od tego czytania o możliwych komplikacjach całkiem się zablokuję..

Właśnie. Wiedza jest fajna, ale człowiek samoistne zaczyna się nakręcać. Mi co prawda badania daly trochę spokoju, ale nie dały odpowiedzi i z biegiem czasu już się uspokoiłam. Biorę witaminyn itp. I wierzę, że teraz się uda 😉
 
Mialam wykonywane badanie na polnej w Poznaniu. Ogólnie w sali gdzie mnie badali bylam może 5 minut, natomiast samo podanie kontrastu trwało 30s. Bolalo tak że aż mi się slabo zrobiło ale to była chwila (jakbym musiala mieć zrobione to badanie jeszcze, zdecydowałabym się bez chwilii zawahania) . W moim przypadku okazało się że oba jajowody są drożne. W szpitalu bylam od g 7, badanie wykonano mi ok 11, wyszlam po 16. Jeśli masz jakieś konkretne pytania to śmiało.
Mi powiedział lekarz, że muszę zostać na noc😒 to mi tylko nie pasuje. Resztę zniose. A powiedz mi jeszcze w którym dniu cyklu robiłaś? Mój cykl trwa 26 dni i miesiączka max 4 dni zastanawiam się kiedy to nastąpi 🤭
 
Ale kiedy właśnie niedobór wit d może powodować poronienia.
I tak i nie. Ja jak jeszcze o niczym nie wiedziałam o mutacjach, folianach,itp zaszłam w ciążę w 1 cyklu na zwykłym kwasie foliowym i z niedoborem jak się okazało potem Wit D. Poronilam, ale nie miało to nic wspólnego z żadną z tych rzeczy. A teraz wiem tak dużo i sama nie wiem czy nie za dużo [emoji85][emoji86]
Co nie zmienia faktu, że pewne witaminy jak D czy z grupy B warto trzymać na odpowiednim poziomie i wazna jest suplementacja [emoji6]
 
reklama
Mi powiedział lekarz, że muszę zostać na noc😒 to mi tylko nie pasuje. Resztę zniose. A powiedz mi jeszcze w którym dniu cyklu robiłaś? Mój cykl trwa 26 dni i miesiączka max 4 dni zastanawiam się kiedy to nastąpi 🤭
Mialam dać znać mojej Pani ginekolog w pierwszy dzień miesiączki i badanie mialam wykonywane w 12dc. Moje cykle 28 dni. Mi kazali zostać 6h po badaniu. W szpitalu dostalam łóżko ale to czekanie było dla mnie męką bo czułam się super. Jako znieczulenie kilka minut przed badaniem dostałam ketonal w kroplówce.
 
Do góry