reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Ja nie schudłam nic na diecie 1400 kcal... Idę do lekarza, może mi coś poradzi. Znam przypadki ludzi, którzy mieli dietę 1200 kcal, pod opieką lekarza, ale mieli bardzo duża nadwagę.
Ja tak mam, restrykcyjne diety, na których nie widząc efektu po prostu nie wytrzymywałam. Mam IO, tyję od zapachu pizzy. Trafilam do psychodietetyka, jem ok 1700kcal i od 16.07 3 kg w dół
 
reklama
Ja tak mam, restrykcyjne diety, na których nie widząc efektu po prostu nie wytrzymywałam. Mam IO, tyję od zapachu pizzy. Trafilam do psychodietetyka, jem ok 1700kcal i od 16.07 3 kg w dół

Ja nie mam io,ale też tyję od patrzenia na jedzenie. Wbrew pozorom właśnie restrykcyjne diety blokują metabolizm albo dają mega krótkie efekty z reguły niszcząc organizm bo nikt dorosły, pracujący, normalnie funkcjonujący, nie jest w stanie długo wytrzymać na diecie1000-1400 kcl. Ja już tez przerobiłam chyba wszystkie możliwe diety łącznie z głodówkami największa głupota. Schudłam na 1800 i od 2 lat trzymam stałą wagę ;)
 
Dziewczyny, wy jesteście mega ogarnięte w temacie. Powiedzcie mi jakie badania sobie zrobić na początek ? Będę się umawiać do lekarza jak będą wyniki mojego męża i chce zrobić morfologię, żelazo i pakiet tarczycowy, coś jeszcze z takich podstawowych rzeczy ?
 
Dziewczyny, wy jesteście mega ogarnięte w temacie. Powiedzcie mi jakie badania sobie zrobić na początek ? Będę się umawiać do lekarza jak będą wyniki mojego męża i chce zrobić morfologię, żelazo i pakiet tarczycowy, coś jeszcze z takich podstawowych rzeczy ?

Hormony ja robiłam tj. prolaktynę, lh,fsh,estradiol, androstendion. Cukier i insulinę myślę, ze też warto.
Do tego przed ciążą (nie wiem jak u Ciebie czy starania, czy co?) ;) robiłam wszelkie toxoplazmozy, chlamydię itp i później w ciąży powtarzałam.
 
To ja jeszcze z innym pytaniem ;) kiedy te badania robić? Po ilu nieudanych cyklach? Ja mam taki plan, żeby do końca roku zajść w ciążę. Jak się nie uda - wtedy badania. Czyli daje sobie jakieś pół roku na starania. Niby lekarze mówią, że rok starań jest "ok", ale myślę, że to trochę długo 🤔
 
reklama
Do góry