reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Z jednej strony tak, a z drugiej, wczesne usg pomaga potwierdzić ciąże w macicy i wykluczyć pozamaciczna. Tu się robi bardzo szybko usg i jak jest pozamaciczna to zwykle farmakologicznie sobie radzą... jakby czekać do 12 tygodnia to może się zdarzyć nieszczęście a w najlepszym wypadku usunięcie jajowodu...
No ale tak jak mówisz, jest tez druga strona medalu, która właśnie mnie dotyczy bo na usg nie było widać wyraźnego pęcherzyka a powinno być, wiec stres czy wszystko jest ok a po prostu mogło być za wcześnie :/
No i gdyby na tym wczesnym usg poprzestać, byłoby lepiej. Zamiast usilnie ustalać terminy, parametry i rozwój czegoś, co jest tak mikroskopijne, co zmienia się tak gwałtownie i w sumie na czym się zna tak niewielu lekarzy. Mojej przyjaciółce dopiero co usunięto cp wykrytą w 4 tc - laparoskopowo. Ma przez to teraz niedrożny jeden jajowód.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No i gdyby na tym wczesnym usg poprzestać, byłoby lepiej. Zamiast usilnie ustalać terminy, parametry i rozwój czegoś, co jest tak mikroskopijne, co zmienia się tak gwałtownie i w sumie na czym się zna tak niewielu lekarzy. Mojej przyjaciółce dopiero co usunięto cp wykrytą w 4 tc - laparoskopowo. Ma przez to teraz niedrożny jeden jajowód.

W 4tc i już laparoskopowo? U mnie w 8tc mówili, że nawet tydzień wcześniej obyłoby się bez, a tak to zarodek 21mm już zmusił do usunięcia wraz z jajowodem... Tylko, że tydzień wcześniej jakoś lekarz nie był zbyt zainteresowany znalezieniem ciąży [emoji19]
 
W 4tc i już laparoskopowo? U mnie w 8tc mówili, że nawet tydzień wcześniej obyłoby się bez, a tak to zarodek 21mm już zmusił do usunięcia wraz z jajowodem... Tylko, że tydzień wcześniej jakoś lekarz nie był zbyt zainteresowany znalezieniem ciąży [emoji19]
Mi w 7 +5 pękł jajowod bo nie wiedziałam, że to pozamaciczna a mieszkałam w Irlandii wtedy....

Zbieram się do labo zrobić betę. Sny okropne, matko 🙈
 
reklama
A powiedzcie mi coś jeszcze polecacie, poza olejem z wiesiołka i korzeniem maca
sporo dziewczyn bierze Ovarin inna pisala że Myofolic jeśli masz długie cykle naprzyklad ale wpływa tez na jakość jajeczek, ja teraz mam Inofem chodź nie cieszy się taka popularnością jak Ovarin, wczoraj wrzucałam tabelki dla porównania tych specyfików najlepiej jak maja myo i chrio inozytol razem w stosunku 40:1
 
Do góry