reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Temperature mierzy się rano, po przebudzeniu i po przespaniu 6 godzin. Zanim podniesiesz się z łóżka. Każda inna nie ma znaczenia dla monitorowania cyklu. No i mierzymy ją w kontakcie ze śluzówką czyli najlepiej w pochwie

Temp zawsze mierzy się rano zanim wstaniesz z łóżka i zawsze w tym samym miejscu
Wcześniej czytałam, że najważniejsze żeby mierzyć o stałej porze, nie ważne czy rano czy wieczorem, dlatego zaczęłam mierzyć wieczorem, ponieważ nie zawsze rano wstaję o tej samej godzinie. No to klops, ten cykl z temperaturami nie wypalił :) będę wiedzieć na przyszłość, dzięki dziewczyny za informację
 
reklama
U mnie test kupiony. Jutro będzie testowanko 🙈 pewnie będzie biel i wszystko przez stres, ale warto się upewnić :) już prawie tydzień opóźnienia.
 
Temperature mierzy się rano, po przebudzeniu i po przespaniu 6 godzin. Zanim podniesiesz się z łóżka. Każda inna nie ma znaczenia dla monitorowania cyklu. No i mierzymy ją w kontakcie ze śluzówką czyli najlepiej w pochwie
Minimum 3h snu 😉
Wcześniej czytałam, że najważniejsze żeby mierzyć o stałej porze, nie ważne czy rano czy wieczorem, dlatego zaczęłam mierzyć wieczorem, ponieważ nie zawsze rano wstaję o tej samej godzinie. No to klops, ten cykl z temperaturami nie wypalił :) będę wiedzieć na przyszłość, dzięki dziewczyny za informację
Wieczorem temp jest różna. Musi być po przebudzeniu rano. Pochwa albo pod językiem, zawsze w tym samym miejscu ☺️
 
Minimum 3h snu 😉
Wieczorem temp jest różna. Musi być po przebudzeniu rano. Pochwa albo pod językiem, zawsze w tym samym miejscu ☺️
Dziękuję za informację, tak będę robić od następnego cyklu (chyba, że nie będzie potrzeby- mam taką nadzieję 😊). Teraz mierzenie temperatury w ten sposób nie ma już sensu, prawda? Czy da coś się jeszcze z tego wyczytać do końca cyklu? :)
 
Mi zawsze podpowiadała, a potem nic z tego nie było. Teraz mam bardziej przeświadczenie, że to raczej nie to. Wolę się miło zaskoczyć niż rozczarować :) chciałabym w końcu żeby to było to. Najpiękniejszy prezent na święta 😁
Najpiękniejszy prezent na Święta jeszcze przed tobą jak będą te dwie kreski 😊 ja niby zawsze podświadomie czułam że to,to chodz zdarzyło mi się nakręcić bez powodu też trzymam kciuki 🤞
 
Dziękuję za informację, tak będę robić od następnego cyklu (chyba, że nie będzie potrzeby- mam taką nadzieję 😊). Teraz mierzenie temperatury w ten sposób nie ma już sensu, prawda? Czy da coś się jeszcze z tego wyczytać do końca cyklu? :)
Temp w tym cyklu Ci nic nie powie 🤷‍♀️ ani nie zapowie ciąży, ani okresu, ani nic. Poza tym jeden cykl mierzenia prawidłowego też Ci nic nie powie, prócz tego czy masz skok po domniemanej owu i czy spada Ci przed okresem, podczas czy po😉
 
Jeszcze raz napiszę, bardz mi przykro ale teraz widzę, że jest iskierka nadziei. Trzymaj się jej!
Właśnie w takich sytuacjach widzę sens w brytyjskim uznawaniu ciąży od 12 tygodnia. Wtedy nie ma żadnej wątpliwości co do stanu ciąży. Nie trzeba przechodzić przez to piekło o którym czytałam na forum zbyt wiele razy. 99% tych niebijących serduszek i nieobecnych zarodków biega teraz po świecie.
Z jednej strony tak, a z drugiej, wczesne usg pomaga potwierdzić ciąże w macicy i wykluczyć pozamaciczna. Tu się robi bardzo szybko usg i jak jest pozamaciczna to zwykle farmakologicznie sobie radzą... jakby czekać do 12 tygodnia to może się zdarzyć nieszczęście a w najlepszym wypadku usunięcie jajowodu...
No ale tak jak mówisz, jest tez druga strona medalu, która właśnie mnie dotyczy bo na usg nie było widać wyraźnego pęcherzyka a powinno być, wiec stres czy wszystko jest ok a po prostu mogło być za wcześnie :/
 
reklama
Wiesz z objawami może być różnie, tak jak przed @ wmawiamy sobie 🙈😘
Nie, jeśli ciąża obumiera. Wtedy wszystko puszcza. Beta spada, poziom innych hormonów też. Są oczywiście wyjątki ale to przypadki patologiczne, jak puste jajo płodowe itp. Ale Ty przecież masz potwierdzoną obecność zarodków i bicie serca. Choć aspekt psychologiczny i wmawianie sobie symptomów też może namieszać, ale Ty jesteś raczej racjonalna. No i my nadajemy objawom pewną interpretację ale objawy jednak są ;)
 
Do góry