reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

@Smerfetka94 ja też mam hashimoto i niedoczynnośc. Ciąża obumarła w końcu 6 tygodnia, dowiedziałam się dopiero w połowie 8 że serduszko przestalo bić. Pytałam endokrynologa czy to prawda że przeciwciała które atakują tarczyce mogą też traktować zarodek jako ciało obce i próbować się go pozbyć to powiedział że nie ma na to badań. Stwierdził że podstawą jest unormowanie tsh i ft4 🤷‍♀️

Jadę w poniedziałek wykonać dodatkowe badania zlecone przez hematologa. Stwierdził u mnie ryzyko zakrzepicy i szuka przyczyn tych moich puchnacych kostek i siniejacych z zimna palców u stóp 🙄 nie wiem co to będą za badania. Wszystkiego dowiem się na miejscu w szpitalu. Mam zabrać ze sobą mocz i kał.

W ogóle to mam doła znów bo endo powiedział mi wczoraj że krzywa insulinowa i cukrowa dwupunktowa która zrobiłam jest niemiarodajna i powinnam zrobić trzypunktowa 😖 na dodatek przez mutacje mthfr powinnam zrezygnować z nabiału i glutenu w diecie a wszędzie jest tyle sprzecznych opinii. Jedni mówią że to super opcja dla każdego inni znowu ostrzegają że wykluczenie tego z diety kiedy nie ma się nie tolerancji to więcej szkody niż pożytku 😟
A jakie miałaś TSH i 4?
 
reklama
Nie wiem właśnie [emoji17] najwyżej w poniedziałek zrobię sobie badania bo dziś to i tak już nie mam gdzie .
Mój pierwszy objaw ciąży to siara,ale ja w styczniu przestałam kp, więc jeszcze produkowalam [emoji6] ale to podobno kilka lat może się pojawiać od zaprzestania kp. Drugi objaw to niewielkie krwawienie z nosa tego samego dnia.
 
@Stelle co do diety mówiłam na innym wątku i moja dietetyk nie wiążę diety ścisłe z mthfr a z wynikami badań a zrobiłam takie badania dzięki niej, że nazwy nie powtórzę i żaden lekarz nie kazał mi tego badać.
Moim zdaniem zacznij od tego żeby jeść mniej prztworzonej, gotowej żywności, odrzuć cukier to też wyjdzie na zdrowie.
Ja nie jem glutenu prawie wcale, laktozy też nie jem bardzo zdrowo a ciąża się nie utrzymała i wątpię szczerze by miało to ściśle związek z mthfr.

A co to jest program ciąża plus? Czyli będzie szansa na refundację zastrzyków?

@aga.i.nieszka Ciebie też heparyna czeka?
 
@Eryka25 mi gin powiedział że potrzebne jest zaświadczenie że musisz przyjmować heparyne i wtedy jest refundowana podobno nawet w prywatnym gabinecie.
Ja mam iść do immunologa w tej sprawie.
 
@Eryka25 mi gin powiedział że potrzebne jest zaświadczenie że musisz przyjmować heparyne i wtedy jest refundowana podobno nawet w prywatnym gabinecie.
Ja mam iść do immunologa w tej sprawie.

O to jest szansa. Ja tylko u gina konsultowałam i mi mówił, że same mutacje nie są wskazaniem a mam dostać clexane a to jest mega drogie. 🙄
 
reklama
Do góry