reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Przeklniecie mnie [emoji23]
Ale pokusiłam się jeszcze o test z krwi... I takie coś... Pojawiło się w mniej niż 10min... Czy to możliwe, żeby to była kreska fabryczna? Jutro po pracy ide na betę...
IMG_20200731_173327.jpeg
Screenshot_20200731_173731.jpeg
 
U mnie pierwsze podejście zupełnie na luzie i niestety poronienie. Zrobiłam sobie miesiąc przerwy i podejście nr 2, ale do testów jeszcze mi trochę dni brakuje, bo po poronieniu wszystko się poprzesuwało ech...
 
Prywatnie to chyba zawsze w 100% płatne są tak mi się wydaje 🤷🏼‍♀️
Wszystko zależy od tego czy gabinet prywatny/lekarz ma podpisaną umowę z NFZ (może mieć, ale nie musi) Jesli nie to wszystko leci na 100% to raz.

Dwa: wskazania do refundacji. Jeśli dana jednostka chorobowa nie jest ujęta w we wskazaniu to nie ma refundacji. Jeśli jest to jeszcze lekarz musi mieć na to konkretne papiery.
 
reklama
@Smerfetka94 ja też mam hashimoto i niedoczynnośc. Ciąża obumarła w końcu 6 tygodnia, dowiedziałam się dopiero w połowie 8 że serduszko przestalo bić. Pytałam endokrynologa czy to prawda że przeciwciała które atakują tarczyce mogą też traktować zarodek jako ciało obce i próbować się go pozbyć to powiedział że nie ma na to badań. Stwierdził że podstawą jest unormowanie tsh i ft4 🤷‍♀️

Jadę w poniedziałek wykonać dodatkowe badania zlecone przez hematologa. Stwierdził u mnie ryzyko zakrzepicy i szuka przyczyn tych moich puchnacych kostek i siniejacych z zimna palców u stóp 🙄 nie wiem co to będą za badania. Wszystkiego dowiem się na miejscu w szpitalu. Mam zabrać ze sobą mocz i kał.

W ogóle to mam doła znów bo endo powiedział mi wczoraj że krzywa insulinowa i cukrowa dwupunktowa która zrobiłam jest niemiarodajna i powinnam zrobić trzypunktowa 😖 na dodatek przez mutacje mthfr powinnam zrezygnować z nabiału i glutenu w diecie a wszędzie jest tyle sprzecznych opinii. Jedni mówią że to super opcja dla każdego inni znowu ostrzegają że wykluczenie tego z diety kiedy nie ma się nie tolerancji to więcej szkody niż pożytku 😟
 
Do góry