reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

14 cykl, 4dc i powiem Wam mam dobry humor, bo mam cel w tym miesiącu na zdiagnozowanie problemu💪 po takim czasie coś musi być nie tak, progesteron po owu idealny, przytulanki były na maksa, więc jakas przyczyna musi byc, w niedzielę mam nadzieję że uda mi się znaleźć labo które będzie czynne i zrobię te badania tarczycy i zobaczymy. Testów owu nie kupuje, ciążowy mam jeden👍🏻 sierpień na spokojnie🧘‍♀️ będzie co będzie, choć już od początku się nie nastawiam, bo myślę że coś z tą tarczyca wyjdzie i trzeba będzie to ogarnąć
Hahaha ja tez za 2 dni @ i zaczynam 14 cykl 😁 już mamy umówione podstawowe badania ! W końcu coś zaczniemy działać ! Kiedyś musi się udać 😁 tylko się modlę żeby @ przyszła dziś lub jutro, bo mój gin przyjmuje 3 dni w tygodniu i nie udałoby mi się wbić z wizytą w 13-14 dzień cyklu 😂 także @ chodź już !
 
reklama
Hahaha ja tez za 2 dni @ i zaczynam 14 cykl 😁 już mamy umówione podstawowe badania ! W końcu coś zaczniemy działać ! Kiedyś musi się udać 😁 tylko się modlę żeby @ przyszła dziś lub jutro, bo mój gin przyjmuje 3 dni w tygodniu i nie udałoby mi się wbić z wizytą w 13-14 dzień cyklu 😂 także @ chodź już !
A może wcale nie przyjdzie :p trzymam kciuki
 
Ogólnie to mi lekarz powiedział, że dostanę heparyne też pełnopłatna, bo podobno mutacje same w sobie nawet te zakrzepowe nie są podstawą do refundacji. Ale wiem, że czasami lekarze wypisują na refundację chyba z dobrej woli.
A no właśnie nie wszystko jest podstawą do refundacji. Będę u niego 10 sierpnia to się zapytam czy może da radę wypisywać inaczej. Całą ciążę mam brać clexane plus wizyty i badania, trochę nas to wyniesie.
 
Kurcze czytalam właśnie ze przy hashimoto jest problem z podwyższonym cholesterolem... Ja mam powyżej normy..
Czy przy hashimoto ciężko jest utrzymać ciaze?
Jak to wygląda?
Ja mam hashimoto. To jest choroba autoimmunologiczna. W dużym skrócie chodzi o to, że organizm wysyła sprzeczne sygnały, że jest jakiś stan zapalny i to zwalcza. Choć tak na prawdę nie ma co. Z hashimoto można utrzymać ciążę, ale trzeba bardzo wyciszyć organizm np dietą.. co nie jest łatwe.
Żeby określić jak mocno twój organizm produkuje sygnały, że coś jest nie tak bada się cytokiny. Czyli test CBA.
Z ciążą jest niestety tak, że dla ciała jest jak ciało obce, w związku z czym organizm ją niszczy.
Najczęściej do leczenia w czasie ciąży podaje się lek, którego teraz nazwy nie pamiętam, który ma za zadanie uśpić receptory TH1. Stosuje się go również przy przeszczepach narządów wewnętrznych.
Ja ten lek mam już przepisany i mam zacząć brać kiedy będę w 8tyg ciąży.
 
Ja mam hashimoto. To jest choroba autoimmunologiczna. W dużym skrócie chodzi o to, że organizm wysyła sprzeczne sygnały, że jest jakiś stan zapalny i to zwalcza. Choć tak na prawdę nie ma co. Z hashimoto można utrzymać ciążę, ale trzeba bardzo wyciszyć organizm np dietą.. co nie jest łatwe.
Żeby określić jak mocno twój organizm produkuje sygnały, że coś jest nie tak bada się cytokiny. Czyli test CBA.
Z ciążą jest niestety tak, że dla ciała jest jak ciało obce, w związku z czym organizm ją niszczy.
Najczęściej do leczenia w czasie ciąży podaje się lek, którego teraz nazwy nie pamiętam, który ma za zadanie uśpić receptory TH1. Stosuje się go również przy przeszczepach narządów wewnętrznych.
Ja ten lek mam już przepisany i mam zacząć brać kiedy będę w 8tyg ciąży.
O Boże...
Myślałam że bierze się jakieś leki na stale
 
reklama
Dobra zdecydowałam... Idę jutro od razu robić te anty. Zobaczę co wyjdzie.
Bo po nich już można stwierdzić że coś jest nie tak, prawda?
 
Do góry