reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Ja zbijalam z 3,4 stopniowo zwiększając dawki, zeszło po pół roku ładnie do okolic 2,0, ale mój endokrynolog powiedział że przy staraniach najlepiej poniżej 2, więc minimalnie zwiększył dawkę. Kontroluje tsh raz na kilka miesięcy i zdarzyło się, że bez powodu podskoczyło do poziomu ponad 2.
Ostatnio miałam poradę z endokrynologiem, mam teraz 1,7 i pytał czy się staramy o ciążę. Od razu mi powiedział jak mam zmienić dawkowanie leków jak zajdę w ciążę i nie uda mi się szybko umówić na porade/wizytę u niego.
Pocieszylaś mnie 🙂 Mam nadzieję, że i u mnie to jakiś jednorazowy skok. Wizytę mam mieć w styczniu, a przed nią jeszcze raz zrobić TSH, ft3 i ft4 i usg. AntyTPO i antyTG mam ok, ft też.
Mi to samo powiedziała, że jak tylko dowiem się, że jestem w ciąży to od razu podwójna dawka leków, bo tarczyca może sobie nie dać wtedy rady. Chociaż szczerze to wątpię, że to jest u mnie przyczyną. 5cs leci właśnie.
 
Ja tylko przypomnę, że zaszłam w ciążę w 4 cyklu, przy TSH prawie 6, odkrytym w 20 tygodniu ciąży. Także nie było przeszkodą. Badanie TSH jest wynalazkiem ostatnich kilku lat. Wcześniej nie było w standardzie. W wielu krajach są też inne normy i takie TSH nie jest postrzegane jako nieprawidłowe.
 
Ja mam dodatni, ale nie wiem jaki, jutro wizyta.
Daj mi proszę znać na priv co ci powiedział lekarz. Mi w październiku wyszło, że mam i jak się umówiłam do immunologa bo tak mi gin kazała to dopiero 15.12 mam wizytę.. A to już po owu będzie więc jak trzeba leki a ja nie biorę jeszcze na to nic to kolejny cykl stracony
 
Dziewczyny powoli kończymy 4cs, więc zbliżamy się nieubłaganie do pół roku, a co za tym idzie powoli zaczynam szukać. Na razie chce iść na badania, tarczyca i hormony. 3dc i progesteron 7dpo. Ale w lutym/marcu chciałabym iść na drożność. Tylko nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Do mojego gina przejdę się dopiero w styczniu, więc trochę chyba za późno, żeby się od niego wszystkiego dowiedzieć. Powinnam się najpierw umówić na wizytę w klinice czy po prostu od razu na zabieg ? Z tego co czytałam trzeba mieć zrobione przed zabiegiem jakieś badania, ile przed należy je wykonać ? Dziewczyny które już macie to za sobą, podzielcie się doświadczeniami.
Co do drożności to ja robiłam sobie prywatnie, w ten sam dzień miałam pobierany wymaz i później badanie. Wizyta nie była konieczna.
 
Bardzo mi przykro... Rozumiem, że wczorajszy był przed terminem @?
Zresztą pamiętaj, póki nie ma @ jest nadzieja ❤️
No @ nie ma a tamten test był dzień przed
Jeśli jest przed terminem @, to niektóre mimo ciąży mogą wychodzić negatywne, tak mi się wydaje... To może jutro rano zrob kolejny? A kiedy masz termin @?
Termin @ miałam na 8 grudnia i nadal jej nie mam 🤷‍♀️
 
reklama
Pytanie do dziewczyn, które czasem mają cykle bezowulacyjne lub miały przed wdrożeniem leczenia:
Czy w przypadku cyklu bezowulacyjnego macie @ tak samo długą i obfitą jak przy cyklu z owulacją? Czy może jest @ wtedy krótsza albo bardziej skąpa?
 
Do góry