reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

po porodzie tak masz czy ogólnie, nie lubisz "badań" mi po porodzie podejście sie zmieniło do tamtego miejsca, bylam tez mocno przerażona żeby sprawdzić jak to tam wszystko wygląda, szkoda ze nikt nie mówi o tym jak wygląda dochodzenie do siebie po porodzie naturalnym, jak boli pierwszy seks, ale może gdyby mówili to by tyle dzieci nie było na świecie 😂😂 mi pomaga zaciskanie i rozluźnianie miesni podczas seksu jest lepiej jeśli chodzi o trzymanie moczu.
Nie, ja tak ogólnie, od zawsze. 🙈 Nie lubię tam "grzebać", nie podnieca mnie to 🙈, a wręcz obrzydza, jak sama dotykam się tam w środku. 🙈
 
reklama
po porodzie tak masz czy ogólnie, nie lubisz "badań" mi po porodzie podejście sie zmieniło do tamtego miejsca, bylam tez mocno przerażona żeby sprawdzić jak to tam wszystko wygląda, szkoda ze nikt nie mówi o tym jak wygląda dochodzenie do siebie po porodzie naturalnym, jak boli pierwszy seks, ale może gdyby mówili to by tyle dzieci nie było na świecie [emoji23][emoji23] mi pomaga zaciskanie i rozluźnianie miesni podczas seksu jest lepiej jeśli chodzi o trzymanie moczu.
Ale pamiętaj że nie jeżdżę kobieta ma tak jak ty. Owszem na ten temat się nie mówi, o połogu i dojściu do siebie, o tym jak może się zmienić ciało podczas ciąży, porodu i jak one może wyglądać po porodzie. Jakie problemy spotykają kobiety jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy czy przejście mięśni. A nawet o tym jak zmieniają się piersi. Szkoda też że malo kto mówi o istnieniu cudownych fizjo uroginekologicznych który pomagają dojść po porodzie do siebie. Ale tak czy inaczej każda z nas jest inna, miała inny poród, jedna pękła, druga maciek i itd. Ja np rodziłam naturalnie bez znieczulenia, byłam napięta ale do siebie wróciłam bardzo szybko i pierwszy seks po porodzie był normalny chociaż bałam się jak cholera.
 
Ale pamiętaj że nie jeżdżę kobieta ma tak jak ty. Owszem na ten temat się nie mówi, o połogu i dojściu do siebie, o tym jak może się zmienić ciało podczas ciąży, porodu i jak one może wyglądać po porodzie. Jakie problemy spotykają kobiety jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy czy przejście mięśni. A nawet o tym jak zmieniają się piersi. Szkoda też że malo kto mówi o istnieniu cudownych fizjo uroginekologicznych który pomagają dojść po porodzie do siebie. Ale tak czy inaczej każda z nas jest inna, miała inny poród, jedna pękła, druga maciek i itd. Ja np rodziłam naturalnie bez znieczulenia, byłam napięta ale do siebie wróciłam bardzo szybko i pierwszy seks po porodzie był normalny chociaż bałam się jak cholera.
Jasne że każda jest inna, ja akurat nie byłam nacinana, bo syn szybko "wyskoczył" i tez bez znieczulenia ,ale jak zaczelam rozmawiać z mama i siostra o pierwszym seksie po porodzie to mialy takie same odczucia niestety. Jednym słowem szkoda, nawet szkoły rodzenia nie bardzo pomagają, jedna dobra rzecz jaka pamiętam to rozmowy o czwartym trymestrze.
 
Jasne że każda jest inna, ja akurat nie byłam nacinana, bo syn szybko "wyskoczył" i tez bez znieczulenia ,ale jak zaczelam rozmawiać z mama i siostra o pierwszym seksie po porodzie to mialy takie same odczucia niestety. Jednym słowem szkoda, nawet szkoły rodzenia nie bardzo pomagają, jedna dobra rzecz jaka pamiętam to rozmowy o czwartym trymestrze.
Ja polecam jogę ✌️ szczególnie w trakcie ciąży joge dla kobiet ciężarnych. Wszystkie moje znajome sobie chwalą, jak i położne polecają 🙃
 
Mnie też to dziwi. Od dziś wyjeżdża u mnie castagnus, w poprzednim cyklu brałam go do owu bo myślałam że trzeba go przerwac tak jak wiesiolka. Może on wyreguluje. A może to kwestia tarczycy że nagle tak cykl się skręcił. Patrzyłam na flo to raz miałam tak I krótki cykl ale to przy tabletkach anty w cyklu gdy brałam je nieregularnie bo mieliśmy na głowie przeprowadzkę do nowego domu plus pracą i dziecko więc poprostu za dużo na głowie i zapominalam o tabletkach. Mam nadzieję tylko że Endo szybko pomoże. W piątek jeszcze mam usg tarczycy zrobić i w sobotę wizyta u endo
A jeśli chodzi o uczucie że masz tam mokro to u mnie np z synkiem tak było przed terminem okresu, chodziłam co chwilę sprawdzać bo myślałam że to okres a tam ciągle nic tylko mokro, jakiś śluz chyba przezroczysty, już nie pamiętam. I to był dzień okresu albo dzień po gdy po południu dalej miałam tylko mokro a okresy nie było to zrobiłam test i dwie piękne wyraźne kreseczki [emoji16]

Z tego co wiem Castagnusa się bierze przez cały cykl pod rząd 90 dni i pierwszy cykl z nim potrafi być rozregulowany. Może dlatego Ci się skróciła.

Ja od siebie bardzo polecam ćwiczenia mięśni dna miednicy. Ja doceniłam to dopiero po porodzie i jest mi teraz z tym o niebo lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Naprawdę warto, nawet jeśli wszystko jest ok, to mięsień się zmienia i doznania zdecydowanie intensywniejsze.
 
Ostatnia edycja:
A zawsze tak miałaś, czy w tylko w tym roku? ja zazwyczaj mam takie cykle że trzeba wywoływać przez stres wtedy znika i się nie pojawia i to od nastolatki wszystkie ważniejsze egzaminy w szkole kończyłam z mama u pani ginekolog, przez podróże głównie sie tylko opóźnia. Jakos sie rozstroił ten twój organizm, ja 2 razy "reset" robiłam tabletkami anty tak mi kiedyś doradził ginekolog i działało na mnie.
Myślę że stres też wpływa na mnie nie wątpię. Ale też zapalenie tarczycy leczona tylko witamina. Po nowym roku ponowie komplet tarczycowy i sprawdzę u endo.
 
reklama
Do góry