reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Czytalam dziś o drodze jaką plemniki muszą pokonać, żeby doszło do zapłodnienia i się nie dziwię, że nam nie wychodzi. Dopiero po ok 3-7h w drogach rodnych dojrzewają do zapłodnienia, a potem jeszcze droga przez mękę 😆😆 Nie dość że środowisko morderca, to jeszcze przeszkody i wybredna komórka jajowa 🤣🤣 Ona wpuszcza tylko najszybsze i najzdrowsze. Jak moja ma taki charakter jak ja, to w życiu żadnego nie wpuści 😄😄 Jakoś na biologii to się łatwiejsze wydawało.
Oj tak... Też jak przeczytałam o nowym odkryciu naukowców, że to komórka jajowa wybiera plemnika, to stwierdziłam, że to nie wyjdzie jeśli jest taka jak ja😂 chyba, że bylby6jakis nieśmiertelny i sobie wychodził 😂
 
reklama
Trzymam kciuki żeby nie uderzyła 😁🤞 ja @ powinnam mieć dwa dni temu. Nadal nie uderzyła. Test rano robiłam (ostatni, więcej nie będę) i nadal blada kreska. Chyba się rozczarowałam bo liczyłam na mocniejsza. Nadzieja w jutrzejszej becie.
Nie ma co się rozczarowywać ja miałam blada kreske przy becie 71,75 a twoja przy super wzroscie ma pewnie kolo 12,także jest dobrze. Poczekaj cierpliwie na jutrzejsza bete😘🙈
 
Czytalam dziś o drodze jaką plemniki muszą pokonać, żeby doszło do zapłodnienia i się nie dziwię, że nam nie wychodzi. Dopiero po ok 3-7h w drogach rodnych dojrzewają do zapłodnienia, a potem jeszcze droga przez mękę [emoji38][emoji38] Nie dość że środowisko morderca, to jeszcze przeszkody i wybredna komórka jajowa [emoji1787][emoji1787] Ona wpuszcza tylko najszybsze i najzdrowsze. Jak moja ma taki charakter jak ja, to w życiu żadnego nie wpuści [emoji1][emoji1] Jakoś na biologii to się łatwiejsze wydawało.

[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]
 
Oj tak... Też jak przeczytałam o nowym odkryciu naukowców, że to komórka jajowa wybiera plemnika, to stwierdziłam, że to nie wyjdzie jeśli jest taka jak ja😂 chyba, że bylby6jakis nieśmiertelny i sobie wychodził 😂
Ja potrzebuję tego z bukietem 😅
 

Załączniki

  • 77482E01-EE0F-4D73-A338-6A2CF5F2DAD5.jpeg
    77482E01-EE0F-4D73-A338-6A2CF5F2DAD5.jpeg
    46,3 KB · Wyświetleń: 72
Tyle, że pik temp musi być minimum o 0,2 🤷‍♀️ i to odrazu. Stopniowy wzrost, powolny oznacza problem ciałka żółtego 💁‍♀️
A to chyba mam już jakiś trop choć nie wiem czy właściwy? Jak możesz spójrz na moje wykresy.
Ten pierwszy moja pierwsza ciąża zakończona pozytywnie
29037B3E-7A73-4016-8D5F-ED7FE2C2071D.jpeg

Ten drugi to druga ciaza tez zakończona pozytywnie
B8BE96FA-FC9C-4198-8602-80359FF5DC7C.jpeg

Na obu wyraźny wzrost do poziomu wyższych, a teraz trzeci gdzie ciaza skończyła się szybciej niż zaczęła... temp waha się czy wzbić do góry czy nie
07FAE2B6-EF10-4935-96AA-8CD64BF7BC99.jpeg
Teraz przy kolejnej stracie nie mierzyłem temp. a szkoda
Czy tu może być problem ciało żółtego?
 
A to chyba mam już jakiś trop choć nie wiem czy właściwy? Jak możesz spójrz na moje wykresy.
Ten pierwszy moja pierwsza ciąża zakończona pozytywnieZobacz załącznik 1189905
Ten drugi to druga ciaza tez zakończona pozytywnieZobacz załącznik 1189906
Na obu wyraźny wzrost do poziomu wyższych, a teraz trzeci gdzie ciaza skończyła się szybciej niż zaczęła... temp waha się czy wzbić do góry czy nieZobacz załącznik 1189907Teraz przy kolejnej stracie nie mierzyłem temp. a szkoda
Czy tu może być problem ciało żółtego?
Może, ale wahania są w normie 💁‍♀️ teoretycznie się mówi, że niewydolność cialka żółtego powoduje poronienia we wczesnym etapie 🤷‍♀️ jeśli ciałko żółte jest jak należy, to przy pęknięciu pęcherzyka grafa wyrzuca progesteron i dlatego temp pikuje w górę. Najlepiej jak jest to wyraźny skok, a nie stopniowy 🤷‍♀️ co do wyższych i ciąży, to temp nie musi cały czas iść w górę, ma się po prostu utrzymać na wyższych. Jeśli w 1 fazie temp wynosi np 36,20 to jak się zajdzie w ciążę nie musi być powyżej 37🤷‍♀️
 
Ja dopiero 2 cykl mierzę temp. Zawsze między 6.10 rano a 6.50 w dole. przed wstaniem z łóżka.
Tak wygląda zeszły cykl i trwający.... różnią się... 🙄
 

Załączniki

  • Screenshot_20201018_201603_org.iggymedia.periodtracker.jpg
    Screenshot_20201018_201603_org.iggymedia.periodtracker.jpg
    146,5 KB · Wyświetleń: 57
  • Screenshot_20201018_201615_org.iggymedia.periodtracker.jpg
    Screenshot_20201018_201615_org.iggymedia.periodtracker.jpg
    140,1 KB · Wyświetleń: 61
reklama
Ja dopiero 2 cykl mierzę temp. Zawsze między 6.10 rano a 6.50 w dole. przed wstaniem z łóżka.
Tak wygląda zeszły cykl i trwający.... różnią się... 🙄
To jeszcze kilka cykli przed Tobą, żebyś wiedziała coś więcej 😉 każdy cykl jest inny 🤷‍♀️ taka nasza natura 🤷‍♀️
I oczywiście nie życzę, żebyś musiała skupiać się na temp w kilku cyklach, życzę żeby ciąża przyszła jak najszybciej 😌
 
Do góry