reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Tak, z pracy :< cytologia raz na 3 lata [emoji15] teraz już nawet prywatna opieka medyczna to jakiś żart.. no nic, dzieki za informację[emoji3590] w takim razie będę szukać kogoś nowego bo szkoda czasu i nerwów..
ja mam z pracy PZU opiekę medyczna i w podstawowym pakiecie mam cytologię i usg każdorazowo bezpłatne (wydaje mi sie ze cytologia jest po prostu bezplatna, musze doczytać). I np usg piersi tez.
 
jak długie masz cykle? Masz 33 lata? 😊
Tak, 33. Cykle zwykle 27-29 dni (ostatnie pół roku przynajmniej, po odstawieniu tabletek anty). Trochę niepokoi mnie to, że co miesiąc przed @ mam plamienia 3 dni przed i podejrzewam niski progesteron w tej fazie cyklu. W tym cyklu miałam to sprawdzić, ale z usg wyszło brak owu i w takiej sytuacji chyba nie ma sensu sprawdzać poziomu progesteronu.
 
Tak, 33. Cykle zwykle 27-29 dni (ostatnie pół roku przynajmniej, po odstawieniu tabletek anty). Trochę niepokoi mnie to, że co miesiąc przed @ mam plamienia 3 dni przed i podejrzewam niski progesteron w tej fazie cyklu. W tym cyklu miałam to sprawdzić, ale z usg wyszło brak owu i w takiej sytuacji chyba nie ma sensu sprawdzać poziomu progesteronu.
To jesteśmy prawie rówieśniczki, ja mam 32 lata. Cykle 29-31 dni zwykle. Tez miałam plamienia po odstawieniu tabletek przez 1,5 roku w trakcie cyklu 🤨 a poza tabsami tez miewam, ale badania były ok, schorzenia wykluczone. W sierpniu miałam już po owu, ale gin powiedział ze możliwe ze cykl bezowulacyjny. Na razie proga nie badam, zobaczymy jak będzie w tym cyklu 😊
 
A też chodzisz prywatnie? Zastanawiam się czy jest szansa przez Luxmed lub NFZ to ogarnąć, bo tak jak pisałam wyżej w luxmedzie mi powiedziała lekarka coś w stylu że"po roku udokumentowanych starań" (mam spisać wszystkie cykle, kiedy się staraliśmy, itp itd) i dopiero może coś dalej działać [emoji848]
Ja wcześniej chodziłam na NFZ i nie byłam zadowolona.. O co kolwiek musiałam się prosić.. Żadnych badań tylko czekać na cud 🤦‍♀️🤦‍♀️, może nie wszyscy lekarze na NFZ nie są tacy.. Ale i wiecznie problem miałam żeby się w ogóle dostać w ten dzień co chciałam.. Teraz chodzę prywatnie.. Mało nie płacę bo 200 zł wizyta, ale widzę duża różnice, ta chociaż zaczęła coś działać żeby pomóc zajść w ciążę.. Też nie będę chodzić nie wiadomo ile czasu bo nie stać mnie za bardzo żeby tak chodzić długo prywatnie. Daje sobie czas do kilku miesięcy.. 😏Co ma być to będzie po części pogodziłam się z tym że nie będę już miała dzieci.. Po 3 latach starań odpuściłam sobie 😔😔chociaż ta moja gin dała mi znów nadzieję.. Zobaczymy!
 
To jesteśmy prawie rówieśniczki, ja mam 32 lata. Cykle 29-31 dni zwykle. Tez miałam plamienia po odstawieniu tabletek przez 1,5 roku w trakcie cyklu 🤨 a poza tabsami tez miewam, ale badania były ok, schorzenia wykluczone. W sierpniu miałam już po owu, ale gin powiedział ze możliwe ze cykl bezowulacyjny. Na razie proga nie badam, zobaczymy jak będzie w tym cyklu 😊
Ja również z wami prawie rówieśniczki bo mam 34🙈🙈
 
Ja wcześniej chodziłam na NFZ i nie byłam zadowolona.. O co kolwiek musiałam się prosić.. Żadnych badań tylko czekać na cud [emoji2356][emoji2356], może nie wszyscy lekarze na NFZ nie są tacy.. Ale i wiecznie problem miałam żeby się w ogóle dostać w ten dzień co chciałam.. Teraz chodzę prywatnie.. Mało nie płacę bo 200 zł wizyta, ale widzę duża różnice, ta chociaż zaczęła coś działać żeby pomóc zajść w ciążę.. Też nie będę chodzić nie wiadomo ile czasu bo nie stać mnie za bardzo żeby tak chodzić długo prywatnie. Daje sobie czas do kilku miesięcy.. [emoji57]Co ma być to będzie po części pogodziłam się z tym że nie będę już miała dzieci.. Po 3 latach starań odpuściłam sobie [emoji17][emoji17]chociaż ta moja gin dała mi znów nadzieję.. Zobaczymy!
U mnie odwrotnie, chodziłam prywatnie to tylko słyszałam że wszystko super i to kwestia czasu i statystyki że 80% par zachodzi w pierwszym roku. A jak poszłam na NFZ to od razu dużo badań i już jestem po Sono hsg
 
O kurde, mi ginka w Luxmedzie powiedziała że jeśli w ciągu roku nie zajdę sama z siebie to dopiero pomyślimy co dalej, wcześniej nie ma sensu [emoji32] tak to przedstawiła że byłam przekonana że tak się robi! Dzięki dziewczyny za wyprowadzenie z błędu, może w takim razie zmienię lekarza i zacznę chodzić jednak prywatnie (tzn bardziej prywatnie niż na Luxmed xD Luxmed to nowy NFZ teraz chyba) ...
Ja chodzę prywatnie i moj tez twierdzi ze dopiero po roku można cos działać z monitoringiem itp
 
reklama
Byłam po jeszcze inny test w aptece :)
Te dwa są zrobione z popoludniowego moczu :) na żywo widać blade kreski :) zostawiłam sobie jeszcze dwa na jutro rano i wtorek :) modlę się żeby beta wskazała wyższą wartość i prawidłowy przyrost :)
 

Załączniki

  • 20200913_165639.jpg
    20200913_165639.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 116
Do góry