reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Ja właśnie czytam i różnie pisze a idę specjalnie w poniedziałek do lekarza prywatnie po heparynę i jeśli przyjdzie mi za nią zapłacić to się wściekne...

Do heparyny profilaktycznej nie ma refundacji i za darmo jej nie będzie. Profilaktycznie czyli po poronieniu i z powodu mutacji, bo to nie jest wskazanie. Wskazaniem byłby np. Zespół antyfosfolipidowy.
 
Hejka, czytam i niedowierzam co wy tu wyczyniacie [emoji14] Dziewczyna wrzuca piękny pozytyw owulacyjny gdzie kreska testowa jest ciemniejsza od kontrolnej a wy piszecie że negatyw, że odwrotnie kreski albo że test do dupy, no dajcie spokój [emoji2]

Co do darmowych leków to czytałam wypowiedź jednego lekarza który stwierdził że ten program powinien się nazywać bezpłatne leki dla kobiet w ciąży które mają wskazania do ich stosowania. I tak np luteina której wskazaniem do stosowania jest zagrożenie przedwczesnym porodem (chyba dobrze zapamiętałam) będzie darmowa ale zapobiegawczo po poronieniach lub np w in vitro już nie będzie darmowa.
Podobnie heparyna, jak ktoś ma stwierdzoną konieczność jej brania przez badania to dostanie darmową a jak komuś gin daje zapobiegawczo bo raz poronił to nie będzie za darmo, no i niestety te recepty z kodem c mogą pisać tylko lekarze na nfz w tym lekarze rodzinni.

@Marta200x tutaj masz co było wspomniane
 
Do heparyny profilaktycznej nie ma refundacji i za darmo jej nie będzie. Profilaktycznie czyli po poronieniu i z powodu mutacji, bo to nie jest wskazanie. Wskazaniem byłby np. Zespół antyfosfolipidowy.
A w konsultacji mam tak . Genetyk powiedział że mam znalezc lekarza który mi wypisze heparynę właśnie
IMG_20200912_174509.jpeg
 
A w konsultacji mam tak . Genetyk powiedział że mam znalezc lekarza który mi wypisze heparynę właśnie Zobacz załącznik 1175531

Ja nam to samo, ale kilku lekarzy powiedziało, że samo pai to nie trombofilia. No wypisać Ci może każdy z tym, że raczej pełnopłatna.
A to czemu genetyk Ci nie dał zlecenia na heparynę? Oni tak jedni na drugich zganiaja.🤬
Tak czy tak to lekarz prywatny nie może być więc szukaj na NFZ.
 
Ja nam to samo, ale kilku lekarzy powiedziało, że samo pai to nie trombofilia. No wypisać Ci może każdy z tym, że raczej pełnopłatna.
A to czemu genetyk Ci nie dał zlecenia na heparynę? Oni tak jedni na drugich zganiaja.[emoji2959]
Tak czy tak to lekarz prywatny nie może być więc szukaj na NFZ.
Stwierdziła genetyk że to co napisała wystarczy do otrzymania heparyny na ryczałt ale jakoś tak mało przekonywująco napisała ...
 
reklama
Stwierdziła genetyk że to co napisała wystarczy do otrzymania heparyny na ryczałt ale jakoś tak mało przekonywująco napisała ...

No właśnie. Może wystarczy daj znać w takim razie. Ja też mam pai homo ale liczę się z kosztami bo będę miała clexane. Do tego mój gin przyjmuje prywatnie a rodzinny mi na bank nie przepisze. 🙄
 
Do góry