reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Jeszcze nie minely ale (odpukac) zjasnialy. Zobaczymy jak tam usg wyjdzie w poniedzialek. Na wszelki wypadek zapisalam sie do gin polskiego na sobote popoludniu ale jesli nadal bedzie jasnialo to odwolam i zaczekam spokojnie do poniedzialku rano, o 9 mam byc w szpitalu.

Dziewczyny czy da sie zalatwic jakos luteine? Policzylam tabletki i nie wystarczy mi nawet na tydzien... nie wiem co robic, tu mi nie dadza, a w pl nie mam nikogo kto by mogl mi wyslac, ba nie mam tam lelarza prowadzacego ktory moglby wystawic recepte nawet.... zakrecilam sie z nimi bo zapomnialam ze we wczesniejszym cyklu wzielam przy ciazy tej ktora poronilam w 5 tyg i zapas stopnial. Masakra...
Zapytaj na polskich grupach sprzedażowych na fb, może ktoś ci wyśle. :) Ja tak ostatnio się ratowałam. ;)
 
reklama
Ja za to mam IBS i biegunki na przemian z zaparciami ale szczerze wole juz zaparcie i kibelek raz na kilka dni niz te moje nieszczesne rozwolnienia... to dopiero mnie stresuje.

Witam mamusie :)
Jeszcze wtrace sie do tematu dzieci mowiacych w j. obcym. Moj synek ma 5.5 roku, chodzil rok do przedszkola na 15h tyg, w zeszlym roku zerowka 6h codziennie i w tym roku 1 klasa prawie 7h dziennie i nasal nie mowi prawie nic po angielsku. Zwyczajnie nie chce, bawi sie tylko z 1 chlopcem rowniez polakiem. Kiedy ja mowie do niego po ang zeby go zachecic to jest szal. Uaprte to to jak sam ojciec.

Ibs... Ehh dobrowadzilo to teraz do takich boli, ze miesiac myslalam, ze umre. Juz nie mowiac jak martwilam sie co dzieje sie z dzieckiem. Len, len i jeszcze raz siemie lniane. Dziala cuuda
 
Ja za to mam IBS i biegunki na przemian z zaparciami ale szczerze wole juz zaparcie i kibelek raz na kilka dni niz te moje nieszczesne rozwolnienia... to dopiero mnie stresuje.

Witam mamusie :)
Jeszcze wtrace sie do tematu dzieci mowiacych w j. obcym. Moj synek ma 5.5 roku, chodzil rok do przedszkola na 15h tyg, w zeszlym roku zerowka 6h codziennie i w tym roku 1 klasa prawie 7h dziennie i nasal nie mowi prawie nic po angielsku. Zwyczajnie nie chce, bawi sie tylko z 1 chlopcem rowniez polakiem. Kiedy ja mowie do niego po ang zeby go zachecic to jest szal. Uaprte to to jak sam ojciec.
Mój syn ma teraz 4 latka. Mówić zaczął jak miał 2, ale tylko po polsku bo my w domu po polsku rozmawiamy. Przez kolejny rok spędzał dużo czasu ż naszym sąsiadem dorosłym Niemcem. Z nim zaczął łapać niemiecki. Potem jak skończył 3 poszedł do przedszkola to już troszkę umiał po niemiecku, ale nie wiele. Chodził na 3-4h dziennie. I juz po 2-3 miesiacach zaczal mowic po niemiecku co raz wiecej. Jednak na poczatku nie chcial mo2ic przy nas nic, albk nie odpowiadal pytany. A teraz to już normalnie rozmawia z każdym po niemiecku. Początkowo tylko do obcych się wstydzę, ale to chyba tylko z powodu natury jego niż braków językowych. Natomiast w przedszkolu miał cały rok tylko jednego kolegę Niemca, teraz bawi się jeszcze z drugim Niemcem. Zresztą u nas nie ma Polaków. Pewnie każde dziecko jest inne.
 
I wyniki już są.
Screenshot_2018-09-27-15-48-50-418_com.google.android.apps.docs.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-09-27-15-48-50-418_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2018-09-27-15-48-50-418_com.google.android.apps.docs.jpg
    40,2 KB · Wyświetleń: 961
reklama
Do góry