reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

No wlasnie! Przede wszystkim spokoj [emoji8] ja od siebie moge jeszcze polecic ruch. Zdecydowanie mam latwiej kiedy jestem aktywna, i wcale nie mowie o bieganiu czy skakaniu, po prostu czesciej spacery. I na mnie tez zawsze dziala kawa z mlekiem, czasem nie zdaze wypic a juz musze biec do toalety [emoji4]
No właśnie gdyby nie ta kawa to bym pewnie dalej cierpiała ale jak wróciłam z badań to od razu kawka i do WC. Teraz mąż mi herbatę zrobił to też wypije, zawsze coś ciepłego to lepiej na brzuchu.
 
reklama
Czekolada która się nie rozpuszcza pod wpływem temp :*Zobacz załącznik 902143
Tak właśnie myślałem, że to to, ale czy znajdę takie gdzieś w Niemczech. Muszę poszukać.
Miała któraś z was bardzo bolesne zaparcia? Mnie chyba dopadły od wczoraj, już powoli przechodzi. Na początku miałam uczucie jak przy krwotok wewnętrznym takie wypełnienie podbrzusza i się przeraziłam. A potem sobie tłumacze, że przecież by bolało coś już wcześniej, pewnie bym plamiła krwią a uczucie wypełnienia nie byłoby by tylko w dole brzucha i doszło by szereg innych objawów. Mieliśmy już jechać na IP ale powoli się uspokajam i przechodzi. Pobrałam sobie aplikacje do przypominania o piciu wody bo ostatnio bardzo mało pije i to pewnie spowodowało zaparcia.
Oj tak to najgorszy dla mnie objaw w ciąży. Ja potrafiłam się nie wyróżniać tydzień [emoji22] straszne. Teraz też zawsze mam pod nogami podnozek dziecięcy. Same jabłka to mało. Musisz po prostu pilnować dużo pokarmów z blonnikiem, pełnoziarniste pieczywo, makarony, owoce(np. jabłka, maliny, sliwki) dużo wody, kapusta kiszona. Ja już w krytycznych momentach piłam sok z kapusty kiszonej. Zrobię Ci zdjęcie mojej listy. Co jeść między innymi bo są to też inne produkty. I staraj się choć ten raz dziennie wyróżnić. A no i ja pije rano kawę zwykła.
1538039822975.jpg
 

Załączniki

  • 1538039822975.jpg
    1538039822975.jpg
    347,9 KB · Wyświetleń: 664
Tak właśnie myślałem, że to to, ale czy znajdę takie gdzieś w Niemczech. Muszę poszukać.Oj tak to najgorszy dla mnie objaw w ciąży. Ja potrafiłam się nie wyróżniać tydzień [emoji22] straszne. Teraz też zawsze mam pod nogami podnozek dziecięcy. Same jabłka to mało. Musisz po prostu pilnować dużo pokarmów z blonnikiem, pełnoziarniste pieczywo, makarony, owoce(np. jabłka, maliny, sliwki) dużo wody, kapusta kiszona. Ja już w krytycznych momentach piłam sok z kapusty kiszonej. Zrobię Ci zdjęcie mojej listy. Co jeść między innymi bo są to też inne produkty. I staraj się choć ten raz dziennie wyróżnić. A no i ja pije rano kawę zwykła. Zobacz załącznik 902154
W pl ciezko o to. Ja na allegro zamawiałam.
zawsze do ciasta możesz dodać tego gorzkiego kakao. To będzie po prostu kakaowe :)
 
Tak właśnie myślałem, że to to, ale czy znajdę takie gdzieś w Niemczech. Muszę poszukać.Oj tak to najgorszy dla mnie objaw w ciąży. Ja potrafiłam się nie wyróżniać tydzień [emoji22] straszne. Teraz też zawsze mam pod nogami podnozek dziecięcy. Same jabłka to mało. Musisz po prostu pilnować dużo pokarmów z blonnikiem, pełnoziarniste pieczywo, makarony, owoce(np. jabłka, maliny, sliwki) dużo wody, kapusta kiszona. Ja już w krytycznych momentach piłam sok z kapusty kiszonej. Zrobię Ci zdjęcie mojej listy. Co jeść między innymi bo są to też inne produkty. I staraj się choć ten raz dziennie wyróżnić. A no i ja pije rano kawę zwykła. Zobacz załącznik 902154
Dzięki za listę! :) To dzisiaj czekają mnie zakupy przeciw zaparciom. :)
 
Ja za to mam IBS i biegunki na przemian z zaparciami ale szczerze wole juz zaparcie i kibelek raz na kilka dni niz te moje nieszczesne rozwolnienia... to dopiero mnie stresuje.

Witam mamusie :)
Jeszcze wtrace sie do tematu dzieci mowiacych w j. obcym. Moj synek ma 5.5 roku, chodzil rok do przedszkola na 15h tyg, w zeszlym roku zerowka 6h codziennie i w tym roku 1 klasa prawie 7h dziennie i nasal nie mowi prawie nic po angielsku. Zwyczajnie nie chce, bawi sie tylko z 1 chlopcem rowniez polakiem. Kiedy ja mowie do niego po ang zeby go zachecic to jest szal. Uaprte to to jak sam ojciec.
 
U mnie na początku ciąży to się gazy zbierały I bolało okrutnie tak że aż właśnie siedzieć nie mogłam. Pomógł mi espumisan:p
 
reklama
Kari jak Ty sie czujesz? Minely plamienia?
Jeszcze nie minely ale (odpukac) zjasnialy. Zobaczymy jak tam usg wyjdzie w poniedzialek. Na wszelki wypadek zapisalam sie do gin polskiego na sobote popoludniu ale jesli nadal bedzie jasnialo to odwolam i zaczekam spokojnie do poniedzialku rano, o 9 mam byc w szpitalu.

Dziewczyny czy da sie zalatwic jakos luteine? Policzylam tabletki i nie wystarczy mi nawet na tydzien... nie wiem co robic, tu mi nie dadza, a w pl nie mam nikogo kto by mogl mi wyslac, ba nie mam tam lelarza prowadzacego ktory moglby wystawic recepte nawet.... zakrecilam sie z nimi bo zapomnialam ze we wczesniejszym cyklu wzielam przy ciazy tej ktora poronilam w 5 tyg i zapas stopnial. Masakra...
 
Do góry