reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

reklama
Ja progwsteron miałam ok i mnie nie bolały :) oprócz tego że moje dzieci chcą wychodzić na świat w 35tc to ciaze niemalże książkowe
Ciekawe czy objawy ciążowe i ból piersi zależy od progesteronu właśnie ..? Ja w zaleceniach mam brać progesteron i duphaston i luteinę ale w zeszłym cyku brałam po owu i piersi tez nic a nic nie bolały więc nie wiem jak to jest .Po ciążach przestały mnie boleć na okres ..
 
Ciekawe czy objawy ciążowe i ból piersi zależy od progesteronu właśnie ..? Ja w zaleceniach mam brać progesteron i duphaston i luteinę ale w zeszłym cyku brałam po owu i piersi tez nic a nic nie bolały więc nie wiem jak to jest .Po ciążach przestały mnie boleć na okres ..
Ja nie miałam problemu z progesteronem, ale myślę, że to kwestia bardzo indywidualna, ja w tej ciąży biorę do tej pory progesteron więc utrzymuje on się na pewno na wysokim poziomie przy moich dawkach, a piersi przestały boleć jakoś po 9 tc już ....
To jest bardzo indywidualne myślę ;) brałam swego czasu luteinę w drugiej fazie cyklu i też nie widziałam różnicy
 
Ale Wam zazdroszczę [emoji7] mimo ciężkich pierwszych trymestrow uwielbiam być w ciszy. Z Mają do końca ciąży biegałam.
Baaa klientke skończyłam o 18.00 dnia 27 lipca, a 28 lipca o 3.20 (35+3) Maja była na świecie [emoji7]
Fakt faktem że ja nie miałam jakiegoś dużego brzucha, bo i Maja malutka była.
Ale jak tylko minęły nudności i wymioty to ja przetwory robiłam, pracowałam. Byłam baaardzo aktywna. Teraz też będziemy celowac w letniego malucha. Szczyt moich marzeń żeby trzeci też był z lipca [emoji7][emoji7][emoji7]
Bo Aleksa mam 20 lipca a Maja 28 lipca [emoji7]
Ja cały czas jestem aktywna, mam nadzieję że dalej będę. Moja mama tylko mówi, żebym zwolniła ale potem się śmieje, że przy mnie i przy bracie też na miejscu nie mogła usiedzieć [emoji7] Już się nie mogę doczekać aż się dowiem czy będzie chłopczyk czy dziewczynka. W którym tygodniu może lekarz już zauważyć płeć? [emoji3531]
 
Poza tym każda ciąża inna :)
Z Aleksem wymiotowalam od 4tc do 16tc. Z Majka od 8 tc do 14 tc. Z Aleksem odrzucilo mnie od mięsa przez pierwszy trymestr. Z Mają do końca ciąży nie byłam w stanie go zjeść. Z Aleksem w ciąży bóle kości ogonowek, ciężko było. Z Mają dużo lżejsza ciąża. Jedynie podobnie Aleks wstrzymany w 35tc, urodzony w 40tc jak przenoszony. Maja urodzona w 35tc ale jej nie wstrzymali przez ryzyko pęknięcia macicy. Z trzecim na 90% też ciąża skończy się w 35tc.
Ciekawe czy objawy ciążowe i ból piersi zależy od progesteronu właśnie ..? Ja w zaleceniach mam brać progesteron i duphaston i luteinę ale w zeszłym cyku brałam po owu i piersi tez nic a nic nie bolały więc nie wiem jak to jest .Po ciążach przestały mnie boleć na okres ..
Kasia jakie miałaś bo objawy zagiezdzenia? Ja w 4 ciążach nie miałam żadnych objawów tego .
 
Ja z moja ciąża to był ogromny szok, radość. Niedowierzalam cały czas, że się udało. Pani w aptece jak mnie już 3 raz zobaczyła, że przyjechałam po test to się śmiała ze mnie, że jak wyszedł dwa razy pozytywnie to na pewno się udało. Kiedyś mi wychodziły takie cienie, a jak się udało to wyraźne 3 dni przed @. Moja koleżanka miała znowu inaczej. Nie bolały ja piersi więc czekała aż @ przyjdzie. Bo miała często nieregularne cykle, zrobiła test 2 tygodnie po tym jak zaczęła podejrzewać, że chyba coś jest na rzeczy :)
 
reklama
Mnie zaczęły piersi bolec dopiero od ok 7-8tc ale to tak mocno jakby miało mi sie rozsadzić. Sutków do mega długo nie mogłam dotykać. Prawie cały 1 trymestr były mega wrażliwe. [emoji33]
 
Do góry