reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Hej dziewczyny. Dopiero jakoś udalo mi się wejść na forum. Jak już wiecie w niedzielę o godzinie 21:48 urodziłam na reszcie Kacperka (dzięki Malinka za przekazanie info w moim imieniu, samej nie udałoby mi się wszystkich od razu poinformować [emoji12]).
Malutki urodził się z waga 2980 gram (wychodząc ze szpitala mieliśmy 2780g) i długi na jedyne 51 cm, także kurczaczek taki [emoji6]. Dostał punktów 9/10.
Poród na szczęście rozpoczął się sam ostatecznie (na poniedziałek już planowali wywołanie oksytocyna). Od 12 jakoś zaczęłam mieć pierwsze skurcze, a ok. 19, może chwilę przed przeniesli mnie na porodówkę. Przy 5 cm rozwarcia odeszły wody ale już zielone, także szybka decyzja o oksytocynie zeby przyspieszyć akcje. Parte ciężkie i mimo małych gabarytów to zostałam naciętą i do tego popękałam... Wiec trochę potem cierpiałam z powodu krocza (no w sumie dalej trochę cierpię ale może jak zdejmą szwy to będzie lepiej).
Od środy popołudnia jesteśmy już w domku i wkręcamy się w nowa rzeczywistość. Troche teraz zaczynami mi się nawal i zastoje się próbują robić więc walcze z tym też.
Ogólnie maly jest cudny, jestem w nim zakochana [emoji3590][emoji170]
Maleńki cudzik [emoji7][emoji7][emoji7] taki okruszek mały, jeszcze raz gratuluję.
 
reklama
@Maliina czytałam Twój wpis o mówie. Moja mała też jest smoczkowa i bardzo długo były papki. Ładnie mówi, więc to chyba kwestia indywidualna. Bardzo ją rozwijają książeczki Opowiadam obrazki, bo czytania nie lubi. Stety niestety ogląda też tv.. wiadome tego nie polecam, ale wiele rzeczy właśnie z bajki powtarza. Zaczęła więcej mówić kiedy byliśmy u mojej mamy, było dużo ludzi w domu. No i kiedy mówi po swojemu, ale wiem co to, powtarzam po niej poprawnie.
 
@Maliina czytałam Twój wpis o mówie. Moja mała też jest smoczkowa i bardzo długo były papki. Ładnie mówi, więc to chyba kwestia indywidualna. Bardzo ją rozwijają książeczki Opowiadam obrazki, bo czytania nie lubi. Stety niestety ogląda też tv.. wiadome tego nie polecam, ale wiele rzeczy właśnie z bajki powtarza. Zaczęła więcej mówić kiedy byliśmy u mojej mamy, było dużo ludzi w domu. No i kiedy mówi po swojemu, ale wiem co to, powtarzam po niej poprawnie.
Wiesz co mimo wszystko chce to uslyszec od specjalisty. Z tym jezykiem slyszalam ze to naprawde tak dziala ale jak wiadomo sa dzieci ktorym nic nie przeszkodzi a sa takir ktore niestety tego szczescia nie maja. Ja narazie nie panikuje i tylko zasiegne pomyslow u zrodla. Moja Julia rowniez mowila pozno bo na 3 lata.. mozliwr ze takie moje dzieci już sa.
 
Wiesz co mimo wszystko chce to uslyszec od specjalisty. Z tym jezykiem slyszalam ze to naprawde tak dziala ale jak wiadomo sa dzieci ktorym nic nie przeszkodzi a sa takir ktore niestety tego szczescia nie maja. Ja narazie nie panikuje i tylko zasiegne pomyslow u zrodla. Moja Julia rowniez mowila pozno bo na 3 lata.. mozliwr ze takie moje dzieci już sa.
Jasne, ja Cię rozumiem. Tylko mówię, zebys sobie jakiś wyrzutów nie robiła, że smoczek itp. zapewne ma tak jak siostra. Przychodzi do mnie koleżanka z synem którego rodziła obok mnie. On też mówi tylko tata, mama, baba.
 
Jasne, ja Cię rozumiem. Tylko mówię, zebys sobie jakiś wyrzutów nie robiła, że smoczek itp. zapewne ma tak jak siostra. Przychodzi do mnie koleżanka z synem którego rodziła obok mnie. On też mówi tylko tata, mama, baba.
Dzieki podniosłas na duchu.
Staram sie nie wyrzucac sobie.. gdzies tam w głowie myślę ale jestem pelna nadzieji ze jic złego się nie dzieje
 
Wybiorę się w tym miesiącu z małą do Ikei. Chce żeby przymierzyła. Zobaczymy tego mamuta, z tego co widziałam na niskie krzesełka.
Ja kupuję ten tylko z odpowiednim wymiaren nóżek ktore sa do wyboru. Mamut ma 30cm do siedziska.. w tej aukcji sa nawet nizsze do wyboru.
Tylko nie wiem czy bialy czu zdecydowac się na inny.
 
Mamut nie ma niskich krzesełek , mój nie dosięga nogami ALE starcza na dłużej. Córka ma 4 lata jest dość wysoka ma ponad 116 i też spokojnie korzysta ze stolika i krzesełek podczas gdy z tych drewnianych już nie może bo się nie mieści
 
reklama
Wybiorę się w tym miesiącu z małą do Ikei. Chce żeby przymierzyła. Zobaczymy tego mamuta, z tego co widziałam na niskie krzesełka.
Daga nie dosięga podłogi jak widać mimo że jest niskie [emoji6]
IMG_20201201_093011.jpeg
 
Do góry