reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2014 w ciąży

Jussastar ja najbardziej lubię rosół wołowy, nie jest taki mdły jak z kurczaka i kaczki, jest bardziej wyrazisty no i nie jest tłusty:) Czasami też robię rosół wołowo drobiowy (wtedy dodaje kurczaka) też jest bardzo dobry;) Polecam!!!:)
Dominika, moja córka też już wypatruje śniegu:D I Mikołaja:D
Grubson to w takim razie będę brała jedną tabletkę więcej, mam nadzieje, że to pomoże;) Trzymam kciuki za wizytę:* &&&
Niemartwsie, mnie też bez żadnych problemów w poprzedniej ciąży przyjęli do szpitala w 6 tyg.... Ehhh... faktycznie natrafiasz na jakichś buców...
 
reklama
Dziewczyny doradzcie cos...

Tydzien temu bylismy na usg i po badaniu,zajechalismy do rodziny meza,my z synkiem zostalismy w samochodzie a on sam poszedl.Mianowicie chodzi o to,ze dowiedzialam sie,ze osoby w mieszkaniu mialy kontakt z polpasccem.Dowiedzialam sie tel.przypadkiem,ze podejrzewaja polpascca u dziecka tam w domu,boje sie zeby maz nie przyniosl tego cholerstwa,bo podobno mozna sie zarazic droga kropelkowa i powietrzna...No jak tak mozna nie powiedziec,tymbardziej ze to jest grozne dla maluchow:( Dobrze,ze nie wchodzilam tam z synkiem.
Stresuje sie:( Mam nadzieje,ze jest znikome prawdopodobienstwo zarazenia sie.
 
Wiesz półpascem można zarazić się wszędzie także się nie stresuj. Nawet nie wiesz kto za Tobą stoi w kolejce w sklepie itd.
Mam nadzieję że was ominie i mnie też ;-)

Co do wizyty wszystko ok,kolejna 9.12 nie miałam usg tylko badanie.
Co do kołatan serca,to ja mam taką wadę wrodzoną,zawsze byłam na lekach a teraz magnez z b6 tak zalecił mi kardiolog.
Dzisiaj miałam niskie ciśnienie a puls 95 a siedziałam u położnej. Tak już mam.
 
Hej Kochane;*
Dominika Kasia ma rację, równie dobrze możesz mieć kontakt z osobą chorą w sklepie, autobusie itp... Chociaż rozumiem Twoje obawy, też zapewne bym świrowała z niepokoju... sama świadomość, że był kontakt z taką osobą... Ehhh z drugiej strony, trochę nie w porządku, że wcześniej Was o tym nie poinformowali, wiedząc, że jesteś w ciąży... Ale myślę, że będzie okej, nie ma co się nie potrzebnie nakręcać... najwyżej poinformuj o tym lekarza... może on coś poradzi...
Kasia no to nieciekawie... a jak to jest przy porodzie, możesz rodzić sn, czy przy takiej wadzie to raczej cc???
Grubson, jak tam po wizycie???
Niemartwsie, Lisica, Jussastar, Justyna co u Was???

A ja dziś zaszalałam i na śniadanie zrobiłam naleśniki z dżemem truskawkowym:D ;)
 
Dzieki Dziewczyny za slowa otuchy,no niby nie wiem kto stoi za mna ale jakos mam znikomy kontakt z ludzmi,przewaznie spacerujac nikogo nie mijamy:p a w sklepach rzadko bywam.Z reszta nikt o zdrowych zmyslach nie chodzilby z polpasćcem czy ospa,tylko siedzialby w domu,choc rozni sa ludzie.Jakos nie dziwi mnie to,ze nie powiedzieli wczesniej...
 
Niemartwsie o to niedaleko mnie tacy idioci się znajdują :)
Domi w sumie nie musze się zbytnio wsłuchiwac bo czasem ten ciagnacy ból mnie budzi ale dzisiaj już nie boli nic na szczęście :) Tylko (.)(.) okropnie po bokach! Apropo wątróbki to słyszałam, że wciąży nie powinno się jej jeśc przez duzą ilość witaminy A i że lepiej innymi sposobami uzupełniać braki żelaza. Dla mnie to dobrze bo jej nienawidzę jak i wszelakich podrobów.
Co do półpaścia to cholera nie wiem...Ale wydaje mi się, że Kasia ma rację w każdym razie dobrze, że nie miałas bezposredniego kontaktu!
Grubson jak tam po wizycie?
 
Dominika, mam nadzieję, że się nie zaraziliście. Wydaje mi się, że szanse na zachorowanie w Waszym przypadku są niewielkie.

Justyna, a kiedy masz wizytę u ginekologa? Powiedz o tych bólach koniecznie, pewnie będziesz musiała brać magnez. Mnie w pierwszej ciąży mocno ciągnęło podbrzusze, dostałam bardzo duże dawki magnezu i pomogło.

butterfly, ale bym zjadła takie naleśniki, ale mam lenia i nie chce mi się robić :]

Lisica, Grubson, jak po wizytach??

Mnie już znacznie mniej boli podbrzusze, ale wystarczyło, że umyłam podłogę i odkurzyłam i od razu poczułam takie napięcie w brzuchu. Musiałam się od razu położyć i wziąć nospę.
 
Grubson jak po wizycie? daj znać!

butterfly ja będę miała cc:tak: oczy plus serce to są wskazania do cc. Zresztą wtedy też tak miałam a o wadzie serca nie wiedziałam.

Dominika powinni Cię uprzedzić, bo obojętnie czy się przechodzilo jakąś chorobę czy nie, jak ktoś wie, ze jesteś w ciąży powinien powiedzieć. Ale ludzie są dziwni.. np. moja szefowa chodziła z półpaścem do pracy.. bo nie widać przecież:-( brak słów!!
Ja jak słyszę półpasiec to mi się coś dzieje.. bo jak wiecie ja miałam go w pierwszej ciąży:-( sorki za wywody ale nie lubię nieodpowiedzialnych ludzi, tak samo jak w przedszkolu odbieram córkę a tu mamuśka w szatni antybiotyk podaje nooo brak słów !!

Justynko jak Cię bardzo będzie ciągnął brzuch, to moze idź to gina.

niemartsie ja też za długo nie mogę sprzątać .. potem leżę cały czas.
 
Ostatnia edycja:
Kurde wystraszyłyscie mnie..w sumie nie ustalałam konkretnej daty wizyty bo u tej babki co byłam to moge iśc byle kiedy w zasadzie bo nie ma zapchanego terminarza za bardzo. ona sama powiedziała, że musimy sie umówic za dwa tygodnie na wizytę i tyle..ale nie wiem do końca czy chcę do niej chodzic czy nie..jeszcze się waham własnie co do lekarza bo moja lekarka co do niej chodziłam to nie zapisuje juz nikogo do końca roku bo ma tyle pacjentek :(No i nie wiem..bo wiecie to nie boli mnie podbrzusze jak na okres tylko po bokach tak. póki co dala mi tylko luteine i duphaston :) I oczywiście kwas foliowy który juz jakiś czas zażywam :)
A nie mogę sama tego magnezu zażywac??bo chyba nic sie nie stanie jak go będe brac na własną rekę??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wydaje mi się, że magnez na pewno nie zaszkodzi. Ja profilaktycznie zaczęłam brać na początku tej ciąży, żeby uniknąć tych bóli, które miałam za pierwszym razem. Zawsze lepiej dmuchać na zimne i jak dzieje się coś niepokojącego, to skonsultować to z lekarzem.
 
Do góry