reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Socjalne - urlopy, świadczenia, becikowe, dodatki, żłobek

Widze ...ze AGA jest jak burza :-p...nawet nie da mi okazji posprzatac i opierniczyc :-D:-D:-D...

Nooo i co ???? Teraz same widzicie ....ze piszecie w zlym watku ...a Wam sie wydaje ,ze my nie mamy co robic :-p
 
reklama
o dzizeeees, to jeszcze tyle? :|
mi powiedzieli, że okres zasiłkowy zaczyna się w listopadzie i wtedy dostane zwrot od sierpnia, kolejne becikowe i już właściwy zasiłek.
czyli w skrócie...czekam na hajs i kupuje maclarena :D
 
Nimfi ten tysiąc też dostałam bez zaświadczenia :tak:

nimfii ja też dostałam ten tysiąc bez zaświadczenia.:tak: razem miałam 2000 zł becikowego.

tego zaświadczenia o którym piszesz nie powinni od Ciebie żądać dlatego, że Ty w ciąży byłaś w 2008 roku, a urodziłaś w lutym, a wtedy ten przepis jeszcze nie obowiązywał.
powinni Ci wypłacić te 1000 zł na starych zasadach.

Obowiązek potwierdzenia opieki medycznej nad kobietą w ciąży jest stosowany dopiero od 1 listopada 2009 roku. Dopiero od tego terminu lekarze wystawiają ciężarnym zaświadczenia o opiece zdrowotnej.
 
Ostatnia edycja:
Nimfi ten tysiąc też dostałam bez zaświadczenia :tak:

nimfii ja też dostałam ten tysiąc bez zaświadczenia.:tak: razem miałam 2000 zł becikowego.

tego zaświadczenia o którym piszesz nie powinni od Ciebie żądać dlatego, że Ty w ciąży byłaś w 2008 roku, a urodziłaś w lutym, a wtedy ten przepis jeszcze nie obowiązywał.
powinni Ci wypłacić te 1000 zł na starych zasadach.

Obowiązek potwierdzenia opieki medycznej nad kobietą w ciąży jest stosowany dopiero od 1 listopada 2009 roku. Dopiero od tego terminu lekarze wystawiają ciężarnym zaświadczenia o opiece zdrowotnej.


niby tak powinno byc, ale nie jest :no:

Gdybym zebrala sie do Urzedu przed 1 listopada to na starych zasadach by mi przyznala tą kase :-) ale musialam czekac na dokumenty z pracy i tak wyszlo ze poszlam 3 listopada do urzedu a tam mi mowia ze musze doniesc to zaswiadczenie :zawstydzona/y:
Jeszcze sie upewniala czy jak urodzilam w lutym to musze donoscic zaswiadczenie, ale okazuje sie ze tak jest. Teraz kazda mama musi to przynosci :no: Paranoja
 
Kochane na wątku mama u lekarza pisalyscie o zasiłku wychowawczym. Czy ktoras z Was sie orientuje czy mogloby mi sie to należec??? My z M jeszcze nie mamy slubu wiec wlasciwie wystepuje jako samotna Matka:))) Jestem zameldowana z M razem. Nie mam zadnych dochodów wiec wlasciwie moglabym to miec, ale z kolei M dobrze zarabia...czy to ma znaczenie????

to ja odpowiem dokładnie:
- możesz rozliczać swój dochód sama, ale musisz pominąć wtedy wpisywanie gdziekolwiek partnera i napisać przy pani urzędnik pismo, że wychowujesz dziecko samodzielnie, ale musisz też mieć sądownie zasądzone alimenty.
- dodatek dla samotnej matki należy się tylko matkom dzieci, których ojciec jest nieznany, nie uznał dziecka albo sąd oddalił pozew o alimenty.

Więc w skrócie monia jak po podzieleniu dochodu M przekraczacie próg to niestety nie należy ci się :-(
 
w ogóle te przepisy są dziwne, bo jak się rodzice dziecka dogadują bez sądu w sprawach finansowych, ale nie mieszkają razem to też się tej matce nic nie należy, bo nie można jej tego "progu dochodu" policzyć, bo a nóż widelec te 3 zł więcej będzie... ja już nie oceniam tego systemu, a po tym jak słucham, że nie wiadomo czy dostanę emeryturę to stwierdzam, że około 50-tki się o to pomartwie :sorry:
 
reklama
hej mamuśki nie przegapcie .Mężom należy się 7 dni urlopu tacierzyńskiego do ukończenia 1 roku dziecka .Mój akurat od jutra siedzi w domu na takowym.Korzystajcie!!!!

już się poprawiam:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry