reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Socjalne - urlopy, świadczenia, becikowe, dodatki, żłobek

Może Was to zainteresuje, to z gazety Prawnej z dnia 2 listopada

Dodatkowy urlop dla 300 tysięcy ojców - Strefa Biznesu, Nowiny 24 - lokalny portal przedsiębiorców


Dodatkowy urlop dla 300 tys. ojców - Praca - WP.PL






Tato, pospiesz się
Od 1 stycznia 2010 r. ojcom dzieci będzie przysługiwał jeden tydzień urlopu ojcowskiego, który trzeba będzie wykorzystać przed ukończeniem pierwszego roku życia dziecka. Będzie on zatem przysługiwał wszystkim ojcom dzieci urodzonych po 7 stycznia 2009 r. Dzieci urodzone do tej daty ukończą bowiem pierwszy rok życia, zanim ojciec dziecka będzie mógł wykorzystać tydzień urlopu po 1 stycznia 2010 r. Urlopu tego nie można bowiem dzielić – przysługuje on w całości.
W pierwszej kolejności o urlop ojcowski powinni ubiegać się mężczyźni, których potomstwo przyszło na świat tuż po 7 stycznia 2009 r.
– Pisemny wniosek w tej sprawie należy złożyć pracodawcy nie później niż na siedem dni przed planowanym rozpoczęciem urlopu. Pracownicy mogą go złożyć jeszcze w grudniu 2009 r., mimo że nie będą wtedy jeszcze obowiązywać przepisy o urlopie ojcowskim – mówi Piotr Wojciechowski z Kancelarii Prawa Pracy Piotr Wojciechowski
Podkreśla, że pracodawca nie będzie mógł zakwestionować terminu wykorzystania urlopu wskazanego przez pracownika. Nie może też odmówić jego udzielenia.
Za okres korzystania z tego uprawnienia mężczyźnie będzie przysługiwał zasiłek macierzyński.
 
reklama
Ja nie lubie @ ale jednak wyczekuje jej co miesiac :tak:

Jesli chodzi o checi, to moglabym znow byc w ciazy, jednak wiem ze nie mamy kasy ani warunkow na drugie dziecko, wiec siostrzyczka dla Macka musi zaczekac :tak:


A tak z innej beczki....propo lekarza :-p
Mialam nadzieje ze juz swojego gina nie bede musiala odwiedzac bo mi juz dziala na nerwy :-pa tu niespodzianka :wściekła/y::zawstydzona/y:
Musze osc do niego po............... zaświadczenie ze przebywalam pod jego opieka od 10tc do porodu :no::wściekła/y: to wymysl urzednikow do ziasilku wychowawczego wymagaja :wściekła/y: ech i znow 3h stania w kolejce do gina :-:)-:)-( a gin w gabinecie obok siedzi sam calymi dniami i czeka na pacjenki (juz mialam do niego chodzic, bo szkoda mi czasu na stanie w kolejkach)
 
Nimfi ale to zaświadczenie jest potrzebne do becikowego i obowiązuje mamy które urodziły po 1 listopada br.
Mi takie zaświadczenie nie było potrzebne a jestem na płatnym wychowawczym.
 
jolek no coś ty.

"W czasie urlopu wychowawczego pracownikowi nie przysługuje wynagrodzenie. Natomiast osoba korzystająca z urlopu wychowawczego ma prawo do zasiłku wychowawczego. Warunkiem jego uzyskania jest spełnienie kryterium dochodowego. Należy pamiętać, że funkcją zasiłku wychowawczego jest wsparcie socjalne rodziny, a nie wyrównanie utraconego dochodu."
 
reklama
Do góry