reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

reklama
A ja sprawdziłam te zabawki z Lamaze i teraz mam problem, bo nie mogę przestać o nich myśleć i muszę kupić [emoji16] Mężowi powiem, że przecież musi być 1 zabawka od niego i 1 ode mnie [emoji16]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja karmie mieszanie tzn najpierw piers a potem dopychamy mm ;) mała je 6 razy na dobę, w sumie to ja pilnuje żeby ją przystawic co ok 3h. W nocy tak jak się obudzi a budzi się 1 raz (różnie od 3.00 do 6.00) z tym ze ostatnie wieczorne karmienie robimy ok 22.30. Wychodzi tak 6 karmien. Poza tym co wypije z piersi wypija różnie ilosciowo mieszankę - od niczego bo nie chce (z rana i do poludnia) do 120 ml (na wieczor)
bl9ccwa1470q6pnl.png
Ja tez mieazanie i tez w nocy budzi sie ra kolo 3. ja mam problem bo nwm ile ona z tej piersi je i tez np zje piers i mleka albo 40ml albo 60ml. Jak nie zje piersi to zje mi 120ml. I to wychodzi jakies zamieszanie z tym karmieniem bo ona wytrzymuje 2,5godziny ..

ug37p07woyl9sagz.png
 
Ja tez mieazanie i tez w nocy budzi sie ra kolo 3. ja mam problem bo nwm ile ona z tej piersi je i tez np zje piers i mleka albo 40ml albo 60ml. Jak nie zje piersi to zje mi 120ml. I to wychodzi jakies zamieszanie z tym karmieniem bo ona wytrzymuje 2,5godziny ..

ug37p07woyl9sagz.png
No niestety z takim karmieniem się nie wie ile je. My ważymy mała co tydzień i sprawdzamy przyrosty. Ale 2.5 h Ci wytrzymuje cały dzień i cala noc?
 
Dziewczyny karmiące piersia- tez macie takie regularne karmienia jak przy mm? My nie mamy sztywnych godzin. Nieraz widzę jakąś powtarzalność ale dużej wagi do tego nie przywiązuje. Myślę sobie ze dla mnie 3 godz bez picia to masakra i staram się o Filipie myśleć tak jak o sobie. Czyli nie zawsze pije i jem o stałych godz tylko wtedy kiedy chce. Juz sama nieraz nie wiem czy dobrze robie? Na pewno łatwiej byłoby mi organizacyjnie gdyby były np. odstepy co 3 godz
 
No niestety z takim karmieniem się nie wie ile je. My ważymy mała co tydzień i sprawdzamy przyrosty. Ale 2.5 h Ci wytrzymuje cały dzień i cala noc?
Np ona o 3 je cyca. O 8cyca i po 10juz glodna daje jej butelke zje 120ml wytrzyma 2,5godziny i daje cyca zeby wytrzymała do kolejnej butelki. Jak wytrzyma to daje za godzine wtedy butelke czyli koło 13/14 i po 2,5 godzinie cyca i 60ml butelki. Czyli koło 16.30/17.Pozniej juz dostaje po kąpaniu i nie raz obudzi sie koło 23 to daje jej 60ml a nieraz chce nawet 120ml.

Czyli tak ogólnie wychodzi tych karmien 7.Jezeli łączyć cycek plus butelka. Wydaje mi sie że może gdyby zjadla o tej 10 i 13 butelke po 150ml wtedy koło 17 dostala by cyca i po kąpaniu wtedy butelke. Ale problem w tym ze ona rzadko zje mi 150ml. A jak je 120ml to wytrzymuje mi 2-2,5 godziny.
Dziewczyny ratujcie jak ja mam to zrobić. .

ug37p07woyl9sagz.png
 
Ja karmię piersią. I starałam się zawsze karmić w ciągu dnia o 7, 10, 13, 16, 18, 20, 23.
Jeśli miałam wystarczająco mleka, mały jadł zamiast usypiać i nie było skoku, to dawaliśmy radę.
Generalnie lekarze mówią o 3h odstępie między karmieniami, bo z piersią jak z obiadem - najpierw leci zupa, później schabowy i na koniec deser. 3h są takie optymalne, żeby niemowlę na tyle zgłodniało żeby zjadło do końca. No ale oczywiście są wyjątki od reguły, a przy kp to już w ogóle cuda w janki. No bo nie wiadomo ile zjadło, czy zjadło itp. U mnie się np okazało ostatnio, że młody nie dojadał wieczorami bo zasypiał na cycku, przez to zaczął jeść częściej w nocy i w dzień. Odkryłam to dopiero po miesiącu :/
 
ja karmie też piersia ale.ile.zjada nie.mam pojęcia. jak ściągnę to mam 120. maly je mi o 6-9-13-16-18-20 i czasem w nocy się budzi koło 3. nie wygląda na głównego. zawsze sam cyca puszcza i jak go do odbicia biorę to zawsze poplakuje jak już mu się odbije jest super
1481141756-1d1mld.jpeg


860ij44jrs1qkwl5.png
 
reklama
Dziewczyny ja juz nie wiem co robić. Wiem ze wieczorem musze dokarmiać, ale jak je z cyckow, to później za Chiny nie chce zjeść z butelki. Nie może zasnąć bo jest głodny i zjeść też nie zje, bo chce cycka, a ja nie mam mleka. No za moment zwariuję albo wyłysieje. Co ja mam robić????

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry