reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

A co do owulacji to oczywiście, że musimy się zabezpieczać [emoji2] kwestia indywidualna ale znam takie które myślały, że karmiąc nie zajda, a tu drugie [emoji28]

[emoji173]
 
reklama
Ja nie wiem, mój jak pospi 4 h w nocy to jest bardzo długo. Myć się nie lubi, spać też [emoji26] u nas po kąpieli to jest tak, że on nie wiadomo ile nie chce spać. Kąpiel jest o 20 a on dopiero po 24 zaśnie.. Ciężko. Za to nad ranem i do południa śpi ładnie po 3,4 h [emoji1] tyle, że dziś od 11 nie śpi i dalej nic.. Teraz płacze znów.

[emoji173]
Nie ma co, każdy dzieciak inny, każdy dzień i noc inna, jednak łączy je jedno..... płacz :)
 
Ja juz używam lezaczka.

Co do antykoncepcji to ja wkładkę chce zainstalować ;p

Ja juz w wyrku na męża czekam bo miał na popołudnie. Syna sobie wzięłam do siebie to mi raźniej, po karmieniu do siebie pójdzie ;)

Nie szamanka tylko taki egzemplarz mi się trafił ;) oby taki został! zdarza mu się drzec papiszona ale szybko go Pacyfikuje cyckiem i szumisiem i jest spokój. Czasem wystarczy jak mu coś zaśpiewam to tez oczy jak pięć zeta i słucha :D

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja ciągle pacyfikuje szuumisiem i śpiewam i nic [emoji1] zasnął chyba.. Boję się odłożyć i myślę czy może do nas do łóżka go zabrać [emoji2] mamakulka rzuć czar na mojego na 2 dni żebym odzyla! Pls [emoji1][emoji1]

[emoji173]
 
Czesc dziewczyny:) w koncu mam moment na naskrobanie czegos.
Po pierwsze Peper super, ze juz jestescie z Ninka w domu:)
Magdalena - straszne, ze musisz patrzec jak Filipek sie meczy, jak bylam z synkiem w szpitalu to pamietam, ze ryczal razem z Nim jak zakladali wenflon i wykonywali jakies niemile zabiegi. Duzo sily Wam zycze, calej trojce.
Jesli chodzi o lezaczek to ja uzywam od dzisiaj (4 tydzien), ale ograniczam bo calkiem na plasko sie nie rozklada, ale ma wibracje i potrafi uspokoic Malwinke. Mate edukacyjna mysle bede rozkladac okolo 3 miesiaca, wczesniej chyba nie bedzie sensu.
Antykocepcje w sumoe noe wiem jaka bym chciala. Pewnie wroce do plastrow, ale zobaczymy co powie lekarz, wizyta w pazdzierniku. Trzeciego dziecka nie planuje, wiec moze wkladka??
U nas kapiel codziennie. W wanience Mloda strasznie plakala i byl koszmar, ale odkad mamy wiaderko do kapieli jest super:) Mloda cos mi od kilku dni marudzi, karmienia nieregularne i mawet co godzine... Trudno ja uspokoic. Ma potrzebe ssania, daje smoka, ale nie chce jej przyzwyczaic i ma dopiero 4 tygodnie wiec noe chce odruchu ssania zaburzac. Sama juz nie wiem co z tym smokiem... Od kiedy Wy dajecie dziecku smoczek i w jakich sytuacjach? Moja sie wybudza zaraz po odlozeniu do lozeczka (czesto po dlugim noszeniu) i wtedy smoczek ja upokaja, przysypia i wtedy zabieram. No i w wozku sie przydaje, jak kolysanoe noe daje juz rady to tylko smoczeka raruje przed jazda na alarmie.
Spokojnej nocy dla wszystkich:)
 
Na odkurzaczu jest siła ssania daje mniejsza troszkę i ok. Wcześniej robiłam grucha i wyciagalam dużo zielonkawych...Wolę podrażnic śluzówke niż zapalenie ucha lub płuc... Wtedy to hy było... Mój właśnie po tym spokojnie nie reaguje tak...widać że Gruszka była gorsza...
 
Ja jutro też zamierzam kupić aspirator do odkurzacza on wcale mocno nie sciaga, zresztą na pudelku jest napisane 0+ :) także spokojnie.

Ja u gina byłam dwa tyg temu i mam tabletki ovulan dla karmiacych, bierze się bez przerwy, to tylko narazie potem założę spiralę na 5 lat:)

Moja córcia dzisiaj obróciła się z brzucha na bok a potem na drugi :) sama! byłam zszokowana że to tak szybko i teraz wiem że nie wolno jej samej już na chwilę zostawić.
Dzisiaj byłam u dentysty pierwszy raz sama wypuściłam się z domu bez dzieci :) co za radość, bo tak to zawsze rodzinnie sprawy zalatwialismy;) ściągnęłam z jednego cycka 90 ml mleczka a za tydz powtorka:)
 
Ja nie kąpie codziennie. Póki co raz na 2- 3 dni a im bedzie starszy to bede kapać codziennie. Pamietam że w szpitalu nam odradzano codzienne kąpiele bo niemowlę sie nie poci a wodą niszczy sie tą barierę ochronną skóry a takiemu maluchowi i tak sie myje buzie i pupcie codziennie. Jedyny minus dla mnie to wlasnie brak tej rutyny - kąpanie, czytanie i spać, ale za jakis czas wprowadzimy kąpiel co wieczór, poki co nie widze potrzeby.

Papercut my dzis wlasnie mieliśmy usg przezciemieczkowe ze względu na wylew Kubusia po porodzie. Mały przespał badanie. Trwało moze z 20min. Wszytsko ok. Fajnie to wyglada jak widać cały mózg i te migające neurony i przeskakujące synapsy :-) zastanawiałam sie co w takiej małej główce sie tam tworzy :-)?

Moj smoczka tylko akceptuje do zasypiania i to tylko na kilka minut potem wypluwa a tak to ma odruch wymiotny i nie weźmie. Gdzies czytałam że warto dziecku wyciągać lekko smoczek z buzi żeby ćwiczyło wciąganie go, bo wtedy tak nie wypada i potem przy gaworzeniu tez dziecko potrafi to robić ze smoczkiem w buzi.

My na antykoncepcję sie nie decydujemy. Po cichu liczę na wpadkę chociaz okresu jeszcze nie mam. Na Kubusia czekaliśmy 7 lat i nie chce czekać drugie tyle na kolejne dziecko. Mam nadzieje że ta ciaza cos zmieniła i szybciej nam sie uda z kolejnym dzieckiem. jedyne czego sie obawiam to kolejnego porodu przedwczesnego a ryzyko jest bardzo duże :-(

Jak długo wasze dzieci spędzają czas na brzuszku? Ja kładę kilka minut dziennie i nie wiem czy nie za mało. On nie bardzo lubi na brzuszku, wkurza sie, ale mimo wszystko kładę. Podnosi sie wtedy na rączkach i główkę podnosi. Dwa razy mi sie juz przekręcił z brzucha na plecki.
 
reklama
bylismy u neurologa mialam racje z tym wyginaniem sie do tylu natomiast nie ma tragedii, mamy umowic sie do rehabilitanta zeby cwiczenia w domu pokazal, nagrywac w okreslonych tygodniach 3min filmiki jak lezy i kontrola w grudniu, mam tez skierowanie na usg przez ciemiaczko - ktoras robila? o co chodzi?

no właśnie ja mam dziś kolejny dylemat bo pomijając że się wygina do tyłu to dziś zaobserwowałam że lewa nóżka tylko lewa tak mocno drga, z trzy razy tak się dziś zdarzyło, trochę się wystraszyłam,
nie wiem czy interweniować czy to normalne ? wizytę u pediatry mamy za tydzień ...ech ...
 
Do góry