reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Mam pytanie, odkąd zaczęłam brać insulinę na noc ( teraz biorę 7 jednostek i dalej cukry na czczo wysoko) to normalnie nie mogę nic zjeść na śniadanie, wszystko mi wywala cukier. Ten sam chleb ta sama szynka którą jadłam przed braniem insuliny 110 a dokładnie to samo ale po braniu insuliny 150 !! O co chodzi ? Ktoś tak miał ?
Musisz szukać innych produktów, które nie wyrzuca Ci cukru.
U mnie w normie, ale ja po 8j insuliny mam cukry na czczo 85, a po śniadaniu (minimum chleba, bardziej jajka, ser, warzywa) mam 110.

Każda z nas musi znaleźć optimum dla siebie.
 
reklama
Przeciez to normalne. Slodka Franca potrafi byc upierdliwa. Niestety to sa proby i bledy. Czasami trzeba zmienic na to sniadanie chleb na cos innego a na drugie sniadanie zjesc to co sie lubi. Tu nie ma reguly nigdy i kazda reaguje inaczej na wszystko.

Pamietaj jeszcze ze im 'starsza'ciaza tym wieksze zawirowania. Juz nie pamietam jak mowila moja diabetolog, ale wiem ze od ktoregoś tc zazwyczaj wariuja najbardziej.
 
Mam pytanie, odkąd zaczęłam brać insulinę na noc ( teraz biorę 7 jednostek i dalej cukry na czczo wysoko) to normalnie nie mogę nic zjeść na śniadanie, wszystko mi wywala cukier. Ten sam chleb ta sama szynka którą jadłam przed braniem insuliny 110 a dokładnie to samo ale po braniu insuliny 150 !! O co chodzi ? Ktoś tak miał ?
Ja musiałam zrezygnować z jedzenianchleba przed snem. Zamieniłam go na zupę i jest lepiej. Tylko mi rósł tylko ten na czczo, a raczej nie reagował na insulinę. A dobrze liczysz wymienniki rano?
 
Ja musiałam zrezygnować z jedzenianchleba przed snem. Zamieniłam go na zupę i jest lepiej. Tylko mi rósł tylko ten na czczo, a raczej nie reagował na insulinę. A dobrze liczysz wymienniki rano?
Pewnie nie, bo nawet nie wiem co to😬 nic mi diabetolog nie mówiła o tym, powiedziała tylko nie jeść cukru pszennych produktów i tylko niektóre owoce można i tyle
 
Pewnie nie, bo nawet nie wiem co to😬 nic mi diabetolog nie mówiła o tym, powiedziała tylko nie jeść cukru pszennych produktów i tylko niektóre owoce można i tyle
Na każdy posiłek przypada okreslona liczba wymienników węglowodanowych (ja mam 3WW co daje 2 kromki chleba + warzywo/owoc/jogurt). Może to jest przyczyną zbyt wysokiego cukru po posiłkach
 
reklama
Do góry