reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniówki 2014

Gawit - zaliczylam taki spacer przed weekendem i wczoraj, póki co ńie mam odwagi na kolejne próby.

Jejku dziewczyny, kiepsko dość przechodzimy te nasze ciąże...

Oby za tydzień, dwa, no max 3, wszystko było już OK!
 
reklama
gawit, też czytałam o tym paracetamolu ale jak mnie wtedy w szpitalu przypił ból zęba,to wzięłam 3 tabletki przez dobę. Niestety ból zęba mnie przerasta i pewnie wypiłabym denaturat gdybym wiedziała, że pomoże....

Zależy czy cię tak mocno boli,ze juz po ścianach chodzisz,czy może zimny okład może pomóc. zawsze możesz wszelkiej masci domowe sposoby wypróbować, a jak nie pomoze,a ty nadal bedziesz "zdychać" to tabletkę weźmiesz.
 
Cześć. :-)
Natkusia ja chyba też poszłabym do szpitala, choć ma tu sami, ale M jakoś by sobie z Julianem poradził. Trzymaj się.

Cwikła super wiadomość. :tak:

Gawit
mi lekarka pozwoliła na bóle brać paracetamol i jak mnie przypili to biorą do 4 tabletek na dobę. U mnie lepiej zapobiegać bólowi głowy niż później męczyć się z migreną.


Julian znów chory, boli go gardło i przylepka-marudka jest. :-( Nic, jutro kolejna wizyta u pediatry.

Ja ciśnienie w pierwszej i w tej ciąży mam 100/60 i lekarka uważa, że jest normalne, czuję się dobrze.

Wizyty, do 6-7 miesiąca, raz w miesiącu, potem co dwa tygodnie, ostatni miesiąc-półtora co tydzień. Jakoś dla mnie częstotliwość jest w porządku, przed samą wizytą trochę się denerwuje, ale jak długo nie mam niepokojących objawów to nie zawracam sobie głowy myśleniem czy coś jest nie tak...

Mam pierwszą zachciankę: sushi. Dałabym się pokroić za pożądną porcję maki i nigiri, a do końca ciąży mam szlaban ze względu na toxo. Na szczęście po porodzie sobie odbiję... :-D
 
Ma Dunia przykro mi, że nie możesz sobie pozwolić na zachciankę. Jednak jak sama widzisz, tą lepiej szybko przepędzić.

Kahaka, Madison dziękuję Wam bardzo :**

Gawit, czuje się podobnie. Ból głowy też dobija i mdłości zaś plus wymioty :-( co począć. Musze to jakoś przemęczyć, dla mnie dzidzia najważniejsza, bez względu na moje samopoczucie. Przy silnym bólu głowy czasem pomaga czapka. Może sprawdź, jak nie pomoże to paracetamol. U mnie akurat tabletki nie działają :-(




Madison sprawdzałam to i wychodzi mi coś nie tak.. nie tylko data źle ale jeszcze, że dopiero 7.2 będę w 2 trym. Zgłupiałam :D
Poszłam sprawdzić tu na ciąży wątek [ Asiołek się tam wypowiadał daaawno temu ] i będę wedle tego schematu nr 2 liczyc jak dawniej.
 
Ostatnia edycja:
Lilith - a moze patrzylas na wiek dziecka, nie ciazy? Ten pierwszy siła rzeczy bedzie o 2 tyg opóźniony. No i nie wiem po co to w ogóle liczyć skoro wszedzie używa sie wieku ciazy, jest poniżej w takiej małej tabele. Ten pierwszy olej :-)

No i trzymam kciuki by Ci wreszcie te wymioty odpuscily.
 
gawit - oj znam to znam, mnie ostatnio tez tak przypiliło, ze siedziałam na schodach pod sklepem
a od wczoraj meczę się z masakrycznym bólem głowy.... nie mogę sobie dać rady, już 3 apapy poszły i nic:angry:
do tego w kosciele prawie caly czas musialam siedziec bo jak tylko wstalam, robilo mi się slabo

i gdzie tu lepiej w tym II trymestrze, no ja się pytam?????:sorry:
 
Witam dziewczyny, poczytuję was od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowałam się dołączyć:)

to moja druga ciąża, pierwsza problemowa, twardnienie brzucha od 18 tc a od 33 tc niewydolność łożyska. Ostatnie tygodnie w szpitalu, a wcześniej od 5 mc leżałam. Dodatkowo przed synkiem miałam ciążę biochemiczną, zdążyłam zrobic test tydzień po spodziewanej @ a już wieczorem było krwawienie. Potem rok starań ( mąż słabe wyniki nasienia) no ale się udało.
tym razem udało się za pierwszym razem. Właściwie to nawet pożądanie nie zdążyłam się nastawić na starania:)
I mimo moich wcześniejszych doświadczeń, tym razem jestem o dziwo bardzo spokojna. Stresuję się na dzień przed wizytą. Najbliższa już w środę:tak:
Pracuję w szkole i mam zamiar pracować przynajmniej do połowy ciąży.
tamta ciąża to były same nerwy. Teraz chcę się cieszyć, a nie panikować.

co do leków

dziewczyny czego ja w pierwszej ciazy nie musiałam brać. Normalnie cały przemysł farmaceutyczny. Rano jak wstawałam to leki miałam przy łóżku w małej kosmetyczne tyle ich było: witaminy, żelazo,luteina, aspargin, hydroksyzyna(nerwy) potem relanium, cordafen, potem fenoterol i isoptin. Moja mama bała się ze jakieś chore dziecko urodzę, ja zresztą też. Synek dostał 10/10 dziś ma prawie trzy latka i poza tym, że momentami jest nadpobudliwy:) to rozwija się pięknie. ( choć lęk zostaje zawsze)
piszę to po to, zeby uspokoić te z was, które boja sie brać nawet paracetamol. Mi kiedyś lekarz tłumaczył, ze gorsza dla dziecka jest rozwijająca sie u matki infekcja niż lek, a bol silny tez szkodzi, bo stresuje mamę, a stres źle wpływa na dziecko.
Mam nadzieje, ze nie macie mi za złe, ze jestem nowa a tyle się rozpisałam.
bede zaglądała co jakiś czas pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczynki oj kiepskie te samopoczucie.... oby do wiosny!!!

Zawiozłam Majkę... i oczywiście tylko o tym myślę... już dzwoniła, że boli ją głowa (to pewnie z tych emocji) i dostałą ibuprom. Na razie jest zadowolona :) już jeździła konno i poznała nowe koleżanki :) Zuch :)

Naktusia jak się miewasz Słoneczko?

Gawit - współczuję i zmęczenia i dolegliwości. Spacerki raczej powinny dodawać energii ale to chyba nie w naszym przypadku ;)

FiuFiuu - bardzo lubię Twoje zdroworozsądkowe podejście :) też się trzymaj z tymi dolegliwościami.

Ma_Dunia - zdrówka dla Juliana. Na gardło polecam duuuuużo rumianku :)

Lilith - sama dziś musiałam sprawdzić jak to się kiedyś liczyło ;) te tygodnie i miesiące ciągle się gubię ;)

Atkaa z zawrotami głowy nie ma żartów odpoczywaj!!!

Martuska - pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość... i ja też czekam na to lepsze samopoczucie!!!

Wyczekany witaj :)

Ja łykam paracetamol jak się źle czuje... wolałabym ibuprom :))))))))))))))))

Madison - moja koleżanka fryzjerka mówi, że spokojnie można farbować włosy w ciąży :) czy to I czy ostatni trymestr :)
 
wyczekany - witaj z nami. Ja pierwszą ciążę też mialam ciężką i od 5.miesiąca leżałam i bralam fenoterol
Asiołek - pewnie bardzo przeżywasz rozstanie z córcią, moja chyba pojedzie beze mnie na wakacje bo wiadomo, w lipcu nie będę sie nigdzie wybierać, a nie chcę dziecku wakacji zabierać....
pierwsza jazda zaliczona, więc mała pewnie zadowolona :)))

u nas dzis ostatni dzien ferii, więc od jutra Wiki wraca do szkoły. Szykują się nam znowu poranne pobudki o 6.20 buuu
 
reklama
wyczekany witaj :)
MaDunia a czemu nie zjesz sushi? Przecież możesz zjeść z wędzoną rybą albo z gotowaną krewetką. Zresztą skąd w rybach toxo? Jeśli już to listeria, ale to bardzo mało prawdopodobne.
 
Do góry