reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Wyczytałam w jakiejś gazetce tutejszej, że może nam być słabawo, duszno, możemy omdlewać etc z powodu tworzenia się łożyska. Jest to niby bardzo wyczerpująca praca dla organizmu bo wszystko tworzy się szybko i gwałtownine i to powoduję też obniżenie się cukru. Było napisane by zawsze mieć coś ze sobą co go lekko podnosi ale ważne jest by unikać cukrów chyba prostych, bo one ten cukier szybko podnoszą co też jest złe a później on równie szybko opada i to również może powodować osłabienia.

U mnie to się nawet potwierdza, choć nie zawsze. Słabo jest mi potwornie, kręci się w głowie etc. Niestety nie wiem jakie mam ciśnienie. Chyba trzeba się zaopatrzyć w jakiś prosty ciśnieniomierz. W ciąży z Jud sprawdzałam regularnie.


Co do detektora, bez niego nie dałabym rady. On jest od 8 tyg. i od 9 tyg. znajdywał serducho tyle, że długo to trwało i nie raz panikowałam. Od jakiegoś hmm 11 tyg. wykrywa idealnie. Np. teraz wygląda to tak, że przykładam główkę i już słyszę. Nic nie szukam, nie ma takiej potrzeby. Jak dzidzia jest w innym miejscu i tak słysze echo i wtedy przesuwam się lekko w lewo lub w prawo i już jest.
Na moim detek. piszę jak wykrywa po danych czynnościach. Np po jedzeniu i kiedy maluchowi może się zmienić na wyższe etc.
U nas jest stała, potwierdzona przez lekarza 150 -160 uderzeń :tak:
Jestem od tego uzależniona.. ale i dzięki niemu spokojna. Tętna nie mogłam wykryć tylko w bardzo wczesnej ciąży, tzn. trwało to długo nim znalazłam. To zależy co kupisz i co oczekujesz.. Mnie właśnie to ratuję przed popadaniem w paranoję :)

Cod o wizyt to tak rozkładam by mieć prywatne między tymi marnymi, szpitalnymi usg.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cwikla - cieszę się że wszystko w porządku .

Natkusia - i jak się czujesz ?? ,trzymam kciuki by wszystko się unormowało &&&

Caroline - jakbym czytała o swojej córce :-), cały czas mam nadzieję że z tego się wyrasta :)
 
Cwikla - super wiadomość, bardzo się cieszę.
Natkusia - odpoczywaj jak najwięcej, ale w poniedziałek lepiej zgłoś się do szpitala, Twoje zdrowie i dobre samopoczucie to zdrowie dzidzi.
Co do nastrojów to niestety również nie potrafię nad sobą zapanować robię z igły widły, a potem jak ochłonę to mi głupio.
Nad detektorem też się ciągle zastanawiam.
 
witajcie wieczornie :-)
beetka no to wysyłaj mi kurierem szczawiową a ja ci podeślę krokieciki :-) bo teraz to muszę szczaw zdobyć bo bez szczawiowej nie przeżyję :-D dlaczego zawsze człowiek ma ochotę na to czego nie ma w lodówce :szok:
atkaa ja mam wizyty co 3 tyg.. ciężko jest wytrzymać ale jakoś daję radę.. bo nie ma innej opcji żeby było inaczej!!! ;-)
amelia a twoja pociecha do przedszkola chodzi czy w domku z nią jesteś? ;-) ja się zastanawiam jak to będzie z dwoma takimi szkrabami :-D

a ja właśnie odpoczywam a mój mąż robi sałatkę jarzynową :-) jeeeeju jakie ja ostatnio mam zachcianki to masakra..
buziaki i miłej nocki dziewczyny ;-)
 
Dzień dobry o poranku... za 2 godziny ruszamy na ferie :) walizka spakowana, dziecko uśmiechnięte :) mama w stresie ;)

Tak sobie myślę, jak ten czas szybko zleciał... jeszcze niedawno taka maleńka a dziś jedzie na ferie... sama...
Nostalgia mnie ogarnęła :)

Miłego dnia Dziewczyny :)
 
Cześć dziewczynki

Dziękuję Wam za troskę :*
Absolutnie nie chciałam Was wystraszyć! :no: Pamiętajcie, że mam wrodzoną wadę serca i od 2rż jestem pod stałą kontrolą kardiologa więc ja mogę tak reagować. Wczoraj cały dzień sobie odpoczywałam, słabo mi jest ale już nie mdleje :-) śniadanie czy obiad staram się robić na siedząco bo u mnie najgorzej jest stać w jednym miejscu i jest lepiej. Stwierdzam, że męża mam NAJLEPSZEGO na świecie! We wszystkim pomoże, posprząta, pranie zrobi, zajmie się Michałem i jeszcze mnie przytula i pociesza :-D pojutrze mam wizytę u lekarza, damy radę!
I od dwóch dni pobolewają mnie bok brzucha i na samym dole, tak kłuję.. ale to nie macica.. zastanawiam się czy nie jelita? Ojj we wtorek mój lekarz będzie biedny :-D

ASIOŁEK czas strasznie leci :szok: przeżyjesz.. to tylko kilka dni ;-)

MONYA jakieś plany na dzisiaj?

ATKAA ja mam to samo.. do tygodnia po wizycie jest ok a potem znowu schizy czy wszystko ok i tak od wizyty do wizyty :eek: myślałam, że druga ciąża będzie lepsza pod tym względem ale jest to samo :-D

Co do detektora, fajny sprzęt ale trzeba brać na luz. Ja używałam w pierwszej i teraz też używam :tak: ale nie zawsze znajdę serduszko z tym, że ja nie wpadam w panikę. Jestem już w 16tc więc coraz łatwiej mi znaleźć

CAROLINE ja wczoraj o 21 gotowałam jajka bo miałam smaka na miękko :szok::-D spoko, mamy prawo do tego!


Miłej niedzieli :-)
 
Witajcie w niedzielę. U mnie luz.mama zajmuje sie Ludwikiem a ją sobie gnije na kanapie. Często łapią mnie jakieś skurcze takie na 5 sec. pewnie macica sie rozciąga.ją już wyglądam jakbym ma dniach miała rodzić.moje sadlo plus miesniak plus dziecko. Śmieje sie,że mam bliźniaki tylko ten jeden taki mało chciany.
Odpoczywajcie dziewczyny.
 
Hej
Ja też dziś nie najlepiej :( boli mnie głowa, od tej dopochwowej luteiny mam podrażnioną cała pochwę, boli mnie to i swędzi :-(poleżałabym ale jestem sama z Martyną , która to wymaga ode mnie ciągłej zabawy ;) ale zaraz powiem jej, że muszę odpocząć i chyba jakieś bajki jej włącze i położę się, bo nie wyrabiam :(

Co do detektora - mam, ale jeszcze ani razu nie wyczułam tętna dziecka. nie wpadam w panikę, bo w ciaży z Martyną było to samo. mam sporo sadełka i sobie myślę, że takie tanie detektory to u mnie tego tętna nie znajdą. ja panikuję przed usg genetycznym, które mam w piątek

Miałam z młodą do mojej babci jechać, ale kompletnie mi się nie chce :-( eh w ciązy z MArtyną jakoś więcej sił i energii miałam niż teraz ;) wiek chyba też swoje robi ;)

Miłej niedzieli :)
 
reklama
gawit - mi od dopochwowej luteiny zrobił się niewielki polip.. chociaż brałam ją tylko kilka dni, wcześniej podjęzykową ale zmieniłam bo nie mogłam znieść tego smaku :eek: nawet teraz jak sobie przypomnę jest mi niedobrze. No i m.in. przez ten polip lekarz kazał luteinę dostawić, ale oczywiście głównym powodem było brak wskazań żeby ją dalej brać.

natkusia - dbaj o siebie! Ja wczoraj przed 22 robiłam sobie jajecznicę :-p

Widzę, że w tym niepokoju nie jestem sama ;-)
Ja od wczoraj trochę kiepsko się czuję, jakoś mi słabo i mam zawroty głowy.. Czekam aż przejdzie :tak:

Miłej niedzieli!
 
Do góry