reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

I pomyśleć , ze my tu w Polsce narzekamy na nasza służbę zdrowia, ale jak czytam co piszecie, to aż nie chce mi sie wierzyć ze to cywilizowany kraj w XXI w:(
 
reklama
Monya, nie powiem na dentyste nie koge powiedziec zlego slowa, na pani doktor o mnie ostatnio przyjela w szpitalu tez nie, z internista to roznie bywalo ale teraz juz jest ok. Tylko ze tuta np. Jak w sobote lub niedziele zachoruje musze zadzwonic do prkmary care i porozmawiac z pielegniarka ktora oceni czy potrzebna jesg mi pomoc medyczna i czesto trzeba sobie nerwow napsuc strasznie bo ostatnio stwierdzila ze nie potrzeba bo to tylko przeziebienie oczywiscie znowu afere zrobilam itp i mnie przyjeli co sie okazalo....zapalenie oskrzeli i antybiotyk od reki dla pani pielegniarki to nic takiego a chyba 5 razy powtarzalam ze w ciazy blizniaczej jestem.

No i na wiyte u specjalisty czekam zwykle 2-3 tygodnie a nie kilka miesiecy wiec to tez nie jest zle, ale opieka w ciazy pozostawia wiele do zyczenia dla mnie badanie na toxo powinni robic bez gadania no coz oni uwazaja tutaj inaczej.
 
Ostatnia edycja:
Hejka
Dziewczyny zęby w ciąży są bardzo ważne, jak trafiłam do szpitala ze skurczami w 24tyg to jedno z pytań było właśnie o zęby. Potrafią wywołać stan zapalny w organiźnie, wysokie crp itp. i w efekcie przedwczesny poród.
Myślałam, że wymioty już za mną a tu wczoraj kilka razy odwiedzałam wc niestety.
Wczoraj z M byliśmy w teatrze, dostałam od niego bilet na .... Klimakterium :laugh2: Gdyby nie moja ciąża to pomyślałabym, że źle mi życzy. :-D siedzenie w jednej pozycji przez 2,5godz, wdychanie ciężkich perfum od siedzących obok kobitek i tanie w dłuuuugiej kolejce do kibelka to niestety nie dla mnie. Cały czas mnie mdliło, miałam jakieś wzdęcia i dosyć głośno jeździło mi w brzuchu. Oczywiście mój M nie rozumiał, efekt - kłótnia. Sztuka ogólnie ok, ale bardziej pośmiałaby się na niej moja mama, raczej dla kobitek po 40-tce.
Ja mam usg 18 lutego, już nie mogę się doczekać. Lekarz pozwolił mi zabrać córkę żeby zobaczyła dzidziolka ;-)
 
Oj ja właśnie rozpoczęłam dzień od vomita. Wczoraj miałam lepszy dzień a dziś gorzej :) ostatnio zauważyłam, że mam tak na zmianę ;)

Za to wczoraj wieczorem nie mogłam zasnąć bo tak mi bulgotało w brzuchu, aż w końcu musiałam coś zjeść

Beetka mogłabym mame wysłać na tą sztuke :)) bo chyba właśnie zaczęło się jej klimakterium :))
Co zabawniejsze ja gdzieś od 15 roku życia miałam takie uderzenia gorąca jak przy meno. Nie dość że żaden lekarz nie potrafił mi pomóc to nikt mnie hmm nie potrafił zrozumieć jakie to uciążliwe. Bo dochodzi kwestia zaburzenia snu, osłabienie, brak koncentracji, gorsza pamięć. Nawet w zeszłym roku miałam skierowanie do Katowic na badanie co miało wykluczyć jakiegoś guza. A wyobraźcie sobie, zaszłam w ciążę i póki co "fal gorąca" nie ma, może wrócą po porodzie. Ale za to moja mama zaczęła je mieć i się smiejemy że przeszło na nią hehe

Nie brakuje Wam śnieżnej zimy ? Mi trochę brakuje :( byleby nie trwała do maja.
 
Wtedy to bym się załamała :p lubie jak snieg sypie, jest wieczór, jakoś tak magicznie się robi ;) oczywiście liczę na to że kiedyś będą białe święta :)
 
Brak cudu w cudzie :-( oglądałam dziś filmy o porodach naturalnych... Martwi mnie to, ze ja widzę tylko, ze to obrzydliwe i straszne...chciałabym mieć nieco inne podejście... Do tego tyle osób kręci się przy nagich częściach ciała rodzącej... Nie wiem jak ja to przeżyje. Czuję wstyd. Nie potrafię myśleć inaczej. Może macie jakaś metodę aby się oswoic z tym wszystkim... Szukam drogi ale chyba błądzę.
 
Witam się sobotnio :-)

u nas piękna pogoda!! :-D a mój Michał zakatarzony eh..

ASIOŁEK też oglądam dokumentalne o porodach i mnie to zachwyca :-) nie umiem się już doczekać sierpnia!

Lecę robić jakiś obiad.

Aaaa dzisiaj kończę 12 tydzień!! Z tej okazji strzelę fotę brzuszka i potem wstawię bo już widać ;-)
 
reklama
Witam wszystkie mamusie. Muszę stwierdzić że mdłości mam coraz rzadziej, raczej stałam się tylko bardziej uczulona na zapachy. Dziś jadąc z M na zakupy zrobiłam awanturę o zbyt mocny zapach w samochodzie. Tragedia, sama się siebie czasem boję. Na obiad zupa gulaszowa, jakoś mnie naszło.
Izis86 - obawiam się, że święta mogą być białe tyle, że Wielkanocne :no:
Asiołek - przeżyłam trzy porody, za każdym razem obawiałam się, że będę czuła się skrępowana, zawstydzona. Tyle że jak zaczyna się akcja porodowa wszystko odchodzi, w ogóle nie myśli się o wstydzie, to przychodzi jakoś tak naturalnie. To tak samo jak karmienie dzidziusia piersią, jest to naturalne, piękne. A wyobraź sobie wyciągnąć teraz cycka w parku, tak bez dzidziusia - absolutnie niemożliwe, wstydliwe i niedopuszczalne. Także spokojnie natura sama będzie nami kierować. :tak:
 
Do góry