reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

reklama
To i ja dorzucę coś od siebie. Mi lekarz zalecił tylko kwas foliowy. Od 12 tygodnia mam zacząć brać preparat wielowitaminowy ( do wyboru: Matruelle, Materna-Centrum, Vitrum Prenatal, Prenatal, Feminata Elevit)
 
natkusia powiem Ci ze u mojej matulki w pracy dziewczyna poszla na l4 na dwa tyg bo miala zapalenie pluc czy inna grype. dwa dni przed koncem zwolnienia miala kontrole. niestety doleczyla sie szybciej i pozniej miala problemy. nie wiem jak to sie dokladnie skonczylo.
 
Przeczytałam wszystko ale wybaczcie, nie odpowiem, nie mam po prostu dzis sily.

Takiego pecha mialam..

Zaczelo się powiedzmy przed 12.. szukam serducha i szukam i cholera nie ma! Wiecie w jaka panike popadlam, juz ryczec zaczynam.. nie wiem co mnie tknelo by sie przesunac lekko w lewo prawie na jajnik.. bylo, 178 chyba walilo, to ryczalam zas ze szczescia :-)


Dzis niezle sie czuje, to mysle, ze wytaraskam się z domu choc na chwilke i pojedziemy kupic mlodej mundurek nowy do szkoly. Zebralam sie raz dwa, jak i reszta, wychodzimy, stoimy juz przed autem, Moj maca kieszenie i maca i co?? nie ma kuzwa kluczy! Nie tylko od auta ale i od domu . No masakra jakas..
To polecial do sasiada po wiertarke, wraca a tu dupa, bo wtyczka od prady nie dziala, to po przedluzacz i na gore do babci - sasiadki. Podpial sie i juz poszlo chwilka moment i wlezlismy do domu :D Koty oczywiscie przerazone, pochowane po katach :D
Po mundurek jeszcze wyszlismy ale teraz, po powrocie chyba jakas kara bo zas czuje sie tragicznie :D

No nic, ide zjesc, ssie mnie dzis strasznie..
 
ASIOŁEK ja Cię rozumiem ale też nie nadwyrężaj się :-) a jak masz umowę na zastępstwo to będziesz miała L4 i macierzyński?
Kiedy narodziny następują przed końcem umowy czyli u nas w sierpniu - to do końca umowy czyli do 31 grudnia jestem na urlopie macierzyńskim i przysługują mi wszystkie świadczenia. Dobra wola pracodawcy może sprawić, że taka umowa mimo urlopu macierzyńskiego zostaje przedłużona i wtedy wszystko odbywa się na normalnych warunkach. Końćzy się macierzyński itd. i wraca się do pracy. Najczęsciej jednak taka umowa nie zostaje przedłużona i z jej końcem człowiek staje się bezrobotny ale przysługują mu wszystkie świadczenia od ZUS tak, jakby był zatrudniony... z tym, że jest bez pracy itd.
 
Witam i ja wieczorkiem.

Widzę, że gołąbki dziś królują :-D
Ja właśnie skończyłam farsz, a jutro reszta :tak:


Lilith, kurcze, jakby to był piątek 13go. :sorry:


Ja w ciąży z Mikołajem smarowałam się, a rozstępów mam sporo...
Teraz stwierdziłam, że będę zwykłym kremem nivea, bo jeśli będą miały wyjść, to i tak wyjdą. :sorry:

Ja też póki co łykam sam kwas foliowy, kurcze, to juz rok odkąd go biorę :-p
Później zobaczę jak będzie z witaminami, gdyż w ciąży z Mikołajem biorąc witaminy miałam wyniki nie ciekawe, a gdy przestałam, to wyniki były ok. Także co do tego zobaczę... Jedyne czego jestem pewna, to prenatal dha, ale to dopiero w
3cim trymestrze :tak:

I nie pamiętam co dalej :-p
 
A ja dziś bardzo leniwie.... mam wolne wiec ... korzystam :) Kolejny raz przeczytałam Harrego Pottera Książę Półkrwi :) i jakoś tak leniwie minął mi dzień. Aha zjadłam też hamburgera i napiłam się coli :) i jakoś tak mi dobrze.
 
reklama
Hej dziewczyny:-)
Ja na szczęście mam dziś super humorek :tak:
Co do witamin u mnie tylko kwas foliowy - przynajmniej na razie.:tak: a jeśli chodzi o rozstępy to również należę do grubasków i posiadam już po poprzedniej ciąży (pomimo smarowania:-() więc teraz raczej będę smarować się tylko oliwką by nie mieć suchej skóry,
Ostatnio dowiedziałam się, że moja przyszła bratowa będzie miała dzidziusia a najlepsze jest to, że termin ma na 09.08:szok: a ja na 10.08.
Jak byłam w poprzedniej ciąży to miesiąc wcześniej urodziła moja druga bratowa:-D Moi rodzice śmieją się, że jak tylko ja przychodzę z nowiną to wiadomo, że jeszcze ktoś na pewno też przyjdzie:-D
 
Do góry