reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziś USG bo nie mogłam się doczekać. Mały waży 620 g, według miesiączki to 24 t i 4 d. A według mojej lekarki to 25 t i 1 d. I siedzi na pupie. Więc czekam żeby się obrócił.
Czy wszystkie już widzialyscie twarzyczkę mieszkańca/ mieszkańców waszych brzuszków. Bo nie wiem czy powinnam się martwić. Malec zasłania ja rękami.
 
reklama
Dziś USG bo nie mogłam się doczekać. Mały waży 620 g, według miesiączki to 24 t i 4 d. A według mojej lekarki to 25 t i 1 d. I siedzi na pupie. Więc czekam żeby się obrócił.
Czy wszystkie już widzialyscie twarzyczkę mieszkańca/ mieszkańców waszych brzuszków. Bo nie wiem czy powinnam się martwić. Malec zasłania ja rękami.
Ja chodzę tylko na usg 2D, więc jako tako buzi dziecka nie widziałam. Tyle co profil i jak lekarz pokazywał struktury twarzy :)
 
Dziś USG bo nie mogłam się doczekać. Mały waży 620 g, według miesiączki to 24 t i 4 d. A według mojej lekarki to 25 t i 1 d. I siedzi na pupie. Więc czekam żeby się obrócił.
Czy wszystkie już widzialyscie twarzyczkę mieszkańca/ mieszkańców waszych brzuszków. Bo nie wiem czy powinnam się martwić. Malec zasłania ja rękami.
Ja juz mam zdjecie buźki mojej małej lokatorki 🥰 :))
 

Załączniki

  • C78B8CC5-7C86-4927-BD5D-98C5D3AB1F8A.png
    C78B8CC5-7C86-4927-BD5D-98C5D3AB1F8A.png
    280,1 KB · Wyświetleń: 73
Dziś USG bo nie mogłam się doczekać. Mały waży 620 g, według miesiączki to 24 t i 4 d. A według mojej lekarki to 25 t i 1 d. I siedzi na pupie. Więc czekam żeby się obrócił.
Czy wszystkie już widzialyscie twarzyczkę mieszkańca/ mieszkańców waszych brzuszków. Bo nie wiem czy powinnam się martwić. Malec zasłania ja rękami.
Mój zasłaniał ostatnio nogami 😂 Ale na 2D lekarz pokazał mi oczy, nos i usta. Nie ma się czym martwić.
 
Dziś USG bo nie mogłam się doczekać. Mały waży 620 g, według miesiączki to 24 t i 4 d. A według mojej lekarki to 25 t i 1 d. I siedzi na pupie. Więc czekam żeby się obrócił.
Czy wszystkie już widzialyscie twarzyczkę mieszkańca/ mieszkańców waszych brzuszków. Bo nie wiem czy powinnam się martwić. Malec zasłania ja rękami.
Mój za każdym razem profilem się ustawia, za to mam bardzo ciekawe ujęcie "męskości" z nóżkami 😁
A mam takie pytanie czy lekarz nie zwracał Ci uwagi na wagę dziecka? Ja właśnie jestem po wizycie a mam wrażenie że jesteśmy na tym samym etapie tzn wg mies 24,2 wg usg z I trymestru 25,2 termin na 22 sierpnia. Mój został oceniony wczoraj na usg na 650 a dzis na 695 g i usłyszałam że to mało. Z góry przepraszam nie chce Cię absolutnie denerwować. Ciekawa jestem jedynie opinii lekarza bo nie wiem czy mój jest normalny znaczy mam wrażenie że na każdej wizycie próbuje mnie czymś nowym nastarszyc 🤦‍♀️
 
Mój za każdym razem profilem się ustawia, za to mam bardzo ciekawe ujęcie "męskości" z nóżkami 😁
A mam takie pytanie czy lekarz nie zwracał Ci uwagi na wagę dziecka? Ja właśnie jestem po wizycie a mam wrażenie że jesteśmy na tym samym etapie tzn wg mies 24,2 wg usg z I trymestru 25,2 termin na 22 sierpnia. Mój został oceniony wczoraj na usg na 650 a dzis na 695 g i usłyszałam że to mało. Z góry przepraszam nie chce Cię absolutnie denerwować. Ciekawa jestem jedynie opinii lekarza bo nie wiem czy mój jest normalny znaczy mam wrażenie że na każdej wizycie próbuje mnie czymś nowym nastarszyc 🤦‍♀️
Też to zauważyłam, bo jestem wyczulona w tym temacie. U mnie dziecko ocenione jako małe na połówkowych, w dolnej granicy normy. Waga i przyrosty do obserwacji. Potem ruszyło i ostatnio w 24+4 wg miesiączki i 25+0 wg usg I trymestru 730g (termin na 17 sierpnia) i lekarz stwierdził, że nie ma zastrzeżeń do wagi. Czy Twój lekarz powiedział Ci coś więcej?
 
Też to zauważyłam, bo jestem wyczulona w tym temacie. U mnie dziecko ocenione jako małe na połówkowych, w dolnej granicy normy. Waga i przyrosty do obserwacji. Potem ruszyło i ostatnio w 24+4 wg miesiączki i 25+0 wg usg I trymestru 730g (termin na 17 sierpnia) i lekarz stwierdził, że nie ma zastrzeżeń do wagi. Czy Twój lekarz powiedział Ci coś więcej?
Generalnie że trzeba obserwować zwłaszcza że mam cukrzycę ciążowa więc w teorii powinien rosnąć jak szalony. Na połówkowych wagę miał chyba dobrą bo nikt nic nie mówił aczkolwiek wtedy skupili się na wrastajacym łożysku co teraz okazało się fałszywym alarmem chociaż mało nie osiwiałam 🥺 z tym że jak byłam w poniedziałek na usg i w trakcie pytałam doktor która je wykonywała o wagę to powiedziała że prawidłowa natomiast mój lekarz prowadzący że jednak za mała. Z drugiej strony od połówkowych 4 kwietnia do usg teraz 9 maja przybrał 100% wagi a w ciągu doby między usg w pobiedzielk a kolejnym we wtorek waga wzrosła o 45 g🤷‍♀️
 
Mój za każdym razem profilem się ustawia, za to mam bardzo ciekawe ujęcie "męskości" z nóżkami 😁
A mam takie pytanie czy lekarz nie zwracał Ci uwagi na wagę dziecka? Ja właśnie jestem po wizycie a mam wrażenie że jesteśmy na tym samym etapie tzn wg mies 24,2 wg usg z I trymestru 25,2 termin na 22 sierpnia. Mój został oceniony wczoraj na usg na 650 a dzis na 695 g i usłyszałam że to mało. Z góry przepraszam nie chce Cię absolutnie denerwować. Ciekawa jestem jedynie opinii lekarza bo nie wiem czy mój jest normalny znaczy mam wrażenie że na każdej wizycie próbuje mnie czymś nowym nastarszyc 🤦‍♀️
Lekarka nic nie mówiła, sprawdziła go na siatce centylowej i się mieści. Tak w dolnej połowie. I nic mi nie mówiła że mało. Teraz powinien przybierać 80-100g na tydzień więc zobaczymy. 27.04 na innym sprzęcie ważył trochę ponad 400 g. Więc przybiera.
 
reklama
Do góry