reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Cześć dziewczyny. Mam pytanie. Mam zrobić pappę i betę, a tydzień później USG 1 trymestru. Czy oznaczenie białek PAPPA i beta mam robić, ze dostanę od nich same dane, czy z jakimś raportem? Pappa i beta w laboratorium, a usg u gin.
Wystarczą same poziomy. Lekarz wprowadza to w system FMF razem z wymiarami z usg i na tej podstawie wylicza ryzyko.
 
Dziewczyny czy któraś w ciąży miała infekcje bakteria enterococcus faecalis?
Właśnie przyszły mi wyniki i bardzo się martwię. Nie mam żadnych przykrych objawów z tym związanych.
Ja miałam poprzednio, nie masz jakiejś uwagi że może być źle pobrana próbka? Ja zawsze to miałam ale ja miałam też swędzenia po jakimś czasie nie do zniesienia. I dostałam w końcu antybiotyk
 
Też mam torbielke na jajniku.
U mnie lekarka powiedziała że na spokojnie, że często wte z to pomaga w utrzymaniu ciąży
Torbiele to nic takiego. Miałam je w każdej ciąży i to całkiem spore (8cm), znikały w drugim trymestrze.
Dziękuję dziewczyny, trochę mnie uspokoiłyście😌 Ja jestem panikara, 2 tygodnie temu byłam na USG i nic nie było a teraz zonk i się przejęłam
 
Mi lekarka nie zleciła pappy idę tylko na USG ja to w ogóle mam wszystko bardzo ograniczonej ilości patrząc na inne dziewczyny
Dziewczyny tak czytam o tych waszych badaniach ...ja to dopiero 8 tydzień a usg mam planowane na 18.02...kiedy powinna te wszystkie testy wykonać bo na dany moment lekarz nic nie dawał skierowania ...I jak coś zaraz mu napisze przypomnienie:)Nie ukrywam, iż mój wiek na bank wskazuje na dodatkowe badania więc zakładam że mnie wyślę...Termin mam dopiero na 30.08 więc jestem daleko od Was :)
 
I w sumie jeszcze jedno pytanie czy któraś z Was boryka się mega z pryszczami ?Mnie obsypało i nie mam pojęcia jak sobie radzić z tym bo te wszystkie maści typu sinokrem, benzacne itp są zakazane teraz a wyglądam jak pryszczolek ....

I z drugiej beczki pytanie odnośnie sportu ...Co myślicie o jeździe na nartach ...Jadę na ferie z Mlodymi moimi, którzy nie wiedzą nic o ciąży...Wierzą, że będę z nimi jeździć...I mam mentlik w głowie...bo z jednej strony słyszę, że nie powinnam ale mój ginekolog jest mam wrażenie ciut przewrażliwiony tak samo jak i tatuś dziecka i już sama nie wiem...A wy uprawiacie jakieś sporty ?
 
reklama
A pamiętasz może jaki antybiotyk? Wszystko z dzieckiem ok?
Sprawdzę jutro co dostałam. Ale moja długo opierała się żeby dać antybiotyk. W końcu fala. Ciążę straciłam ale to nie ze względu na to. Miałam zespół Edwardsa więc to nie było nic wspólnego, co najwyżej mogło przyspieszyć odejście.
 
Do góry