reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Mi też w 10 tc wyszło 93, - lekarz ustnie mi powiedział, że powinnam zrobić już krzywą. W domu się zorientowałam, że mi nie wypisał skierowania. Byłam w przychodni przy okazji innych badań i pytam na recepcji, co robić. Babeczka poszła do innego lekarza ginekologa, opisała mu moją sytuację. Ten lekarz nie widział jeszcze wskazania, aby wydać mi skierowanie...
Tsh mam w normie, ale ten 2 lekarz tego nie wiedział.
Nie mam telefonu do pierwszego lekarza...
Będę dzwonić jeszcze do innego lekarza po "3" opinię... Ale trochę mi to niepoważnie wygląda,
Pierwszy lekarz mi mówił, że norma jest 92, w literaturze jest 90...
Ja tu oszaleję 🙆‍♀️
Mi lekarz mówił, że oni te normy systematycznie zmniejszają. Coś co kilka lat temu było ok już nie jest. Zależy jak lekarz to odbiera. Ja w poprzedniej ciąży cukier miałam za wysoki ale krzywa ok i w końcu nie zdiagnozowano cukrzycy.
 
reklama
Co za podły dzień dzisiaj .. 😔

Od rana ból głowy, zanik bólu piersi… samopoczucie do dupy. Czego kolwiek się nie napije i nie zjem zaraz zwracam…

Ciastka owsiane, gorzka herbata nie pomagają.
Macie jakieś inne pomysły?
Ryz z marchewka, bułka bez skórki z masłem, talarki, zaraz ugotuje sobie ryz na mleku bez mleka 😅 tzn na samej wodzie
 
Nie można przesadzać. Mi lekarz pozwolił jedna szklankę soku pomaranczowego dziennie. Chodzi o to, żeby unikać nadmiernego spożycia polifenoli.
Mysle, że to tak samo jak np. z ciasteczkiem, jak się zje na mdłości 2-3 plasterki grapefruita (bo podejrzewam, że i tak więcej może nie wejsc) to nic się nie stanie :-)
 
Bardziej myśle o tym, ze wyniki będą złe, a ostatecznie dziecko urodzi się zdrowe. to ogromny, nie potrzebny stres.
Nie wiem czy te choroby, które wykrywa USG są uleczalne czy robi się je po prostu, żeby wiedzieć, ze dziecko będzie chore. Jesli opcja numer dwa to tak, wolałabym się dowiedzieć po porodzie.
U nas w 13 tyg ciąży podczas usg prenatalnego stwierdzono, że syn ma HLHS czyli serce jednokomorowe. Czy był stres gdy się dowiedziałam? O taaaaak, ogromny! To co czułam po diagnozie, to było psychiczne dno! Ale musiałam się ogarnąć. Dopóki syn był w moim brzuchu podpięty pępowiną był bezpieczny, jego walka zaczęla się po przecięciu pępowiny. Miałam czas do porodu, żeby zastanowić się, gdzie będzie operowany po porodzie, jaki ośrodek wybrać. Cieszę się, że dowiedzieliśmy się o wadzie już w ciąży. Wybrałam wg mnie najlepszy ośrodek, mialam czas ogarnąć formalności z fundacją, uzbierać pieniądze, tak by syn operowany był za granicą.
Dzięki temu, że wiedzieliśmy o wadzie, zaraz po porodzie otoczył go sztab kardiologów, miał od razu podpięte leki, które miały za zadanie utrzymać go w formie i przy życiu do pierwszej operacji, która odbyła się w jego 7 dobie życia.
Wiem, że rodzą się dzieci z taka wadą jak mój syn , która nie została zdiagnozowana w ciąży bo np. mamy nie chodzą na badania prenatalne. W efekcie dziecko się rodzi i nagle okazuje się, że sinieje, jest niedotlenione i dopiero zaczynają je badać, szukać przyczyn, ratować. To dopiero jest szok dla matki kiedy obolała po porodzie nie do końca rozumie co się dzieje, a dziecko zabierają na OIOM i walczy o życie...

Zdecydowanie uważam, że każda kobieta w ciąży powinna być conajmniej na 1 i 2 badaniu prenatalnym(USG). Te badania powinny być obowiązkowe.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ale wy już macie duże te glizdy i robale. Ja dopiero 8+3 i te prenatalne jeszcze tak późno bo 23 luty. Mam nadzieję że zmieszczę się w terminie i dzidzia nie urośnie tak, żeby nie można było tego badania wykonać.
To już trochę co niektóre mogą odetchnąć , bo od 12 tygodnia spada ryzyko poronienia.

U mnie dziś 8 + 4 więc jedziemy na tym samym wózku ;) dużo dziewczyn już po prenatalnych a u nas ledwo co serduszko zaczęło bic ;) ja się wybieram 17.02
 
Do góry