reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Co za podły dzień dzisiaj .. 😔

Od rana ból głowy, zanik bólu piersi… samopoczucie do dupy. Czego kolwiek się nie napije i nie zjem zaraz zwracam…

Ciastka owsiane, gorzka herbata nie pomagają.
Macie jakieś inne pomysły?
Ja też dziś z potwornym bólem głowy. A mdłości od 3 tygodni to już codzienność -jedynie wymioty przyjmują na sile.
Są tu z pewnością mamy na drugą połowę sierpnia - komuś już przeszło? Jest nadzieja ? 😁😅 Dziś 9+6 i czekam z wytęsknieniem na powrót do świata żywych.
 
reklama
Hej, dziewczyny, czy u której z Was po badaniach krwi wyszła anemia? Dajcie znać, jeśli tak i jakie zalecenia dał lekarz. Moja ginekolog kazała mi przyjmować raz dziennie tabletkę Biofer (bez recepty).

Dodatkowo, czy znacie stronę/artykuł (najlepiej jedno źródło bez klikania na milion stron) na której podane będą normy najważniejszych markerów związanych z badaniem prenatalnym I trymestru?
 
Ja też dziś z potwornym bólem głowy. A mdłości od 3 tygodni to już codzienność -jedynie wymioty przyjmują na sile.
Są tu z pewnością mamy na drugą połowę sierpnia - komuś już przeszło? Jest nadzieja ? 😁😅 Dziś 9+6 i czekam z wytęsknieniem na powrót do świata żywych.
Dziś 9+5, zupełny brak objawów od początku ciąży poza krwawieniami z nosa. Nie wiem co to mdłości. Zdrówka! :)
 
a właśnie.. w poprzednich ciazach co wyszlo ci z USG? czy robilas pozniej tez z krwi?
W pierwszej nie dotrwałam, ale w drugiej USG wskazywało na conajmniej wady serca ale podstawki wg USG ryzyko z Downa 1/17 a r. Edwardsa 1/40, po pappie okazało się że 1/4z. Patau, 1/6 z Edwards a dopiero potem z downa. Ossatecznie był z Edwardsa
 
Ja robiłam usg w 6+5 to byla fasolka. Teraz wg om 10+5 i już konkretny człowieczek 😀
Czuje się średnio, wymioty poranne i całodniowe mdłości tak od ok 6 tc. Ale niedługo 2 trymestr to liczę na poprawę. A Ty kiedy masz wizyte?
Wogole zastanawiam się czy robić Pappa. Wcześniej nie robilam ale byłam młodsza, może teraz powinnam
Ja mam okropne mdłości. Wcześniej mdlilo mnie od ok 11:00,a dzisiaj już od 7:30. Przyszłam z pracy,zjadłam dosłownie gryza ciasta i wymiotowałam :( Okropnie mi z tym zle. Wolę być w pracy,bo jestem tak zajęta,ze nie mam czasu się zastanawiać co mi jest :)
Ja w poprzedniej ciąży miałam 30 lat i robiła dla siebie pappa. Wyszedł bardzo dobrze,wiec się przynajmniej nie martwiłam. Zrobiłam,bo dwa lata młodsza koleżanka urodziła wtedy dzieciątko z ZD i bardzo się wystraszyłam,bo cała ciąże mówili jej,ze wszystko ok.
 
Hej, dziewczyny, czy u której z Was po badaniach krwi wyszła anemia? Dajcie znać, jeśli tak i jakie zalecenia dał lekarz. Moja ginekolog kazała mi przyjmować raz dziennie tabletkę Biofer (bez recepty).

Dodatkowo, czy znacie stronę/artykuł (najlepiej jedno źródło bez klikania na milion stron) na której podane będą normy najważniejszych markerów związanych z badaniem prenatalnym I trymestru?
u mnie wyszła bardzo niska ferrytyna w 5 tygodniu, lekarz od razu zalecił mi Sorbifer durules.. już nie biorę bo jest wszystko ok, zmieniłam też lekko nawyki dietetyczne by żelazo się lepiej wchłaniało..
Tylko trzeba kontrolować krew i nie brać w ciemno bo nadmiar żelaza może zaszkodzić..
 
Ja miałam tsh 3,4. Mój ginekolog jest również endokrynologiem- powiedział że taki poziom nic nie znaczy. Miałam zrobić badanie anty-tpo i wyszły niskie przeciwciała. Więc przy poziomie 3,4 nie dostałam żadnych leków, pod 2 tygodniach tsh spadło do 2,2.
No to chyba poczekam do przyszłego tygodnia na wizytę i zobacze co powie a teraz postaram się nie panikowac
 
reklama
Hej, dziewczyny, czy u której z Was po badaniach krwi wyszła anemia? Dajcie znać, jeśli tak i jakie zalecenia dał lekarz. Moja ginekolog kazała mi przyjmować raz dziennie tabletkę Biofer (bez recepty).

Dodatkowo, czy znacie stronę/artykuł (najlepiej jedno źródło bez klikania na milion stron) na której podane będą normy najważniejszych markerów związanych z badaniem prenatalnym I trymestru?
Zależy też jaką masz anemie bo w jednej tabletce jest dość mało żelaza..
Po drugie, przepraszam może nie powinnam pisać ale mi się skład tego Bioferu nie podoba za bardzo.. potrzebujesz żelaza + wit C do wchłaniania a tam: m.in. substancje glazurujące (hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, guma akacjowa, talk, wosk carnauba), barwniki (dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza), polifruktoza.
 
Do góry