reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Waga po ciąży... Wartości nie pamiętam, ale moja siostra 4 tygodnie po ciąży była na tyle chuda, że weszła w spódnicę ołówkową sprzed ciąży, gdzie by siebie o to nie podejrzewała... i poszła w niej na uroczystość rodzinną. (Była zdrowa, dziecko chyba z niej coś wyssało wraz z mlekiem 😉)
Wątpię, aby tak było u mnie, ale jej zazdroszczę.
Po prostu niektórzy tak mają. 💁‍♀️
To była jej pierwsza ciąża?
 
reklama
Co do dolegliwości... Podczas pierwszej ciąży miałam tylko ból piersi.
Aktualnie piersi mnie tak bolą że jak się przewracam w nocy z boku na drugi bok to się budzę 🙈 I mdłości mnie dopadły, to jest jakaś masakra... Niby chcesz wymiotować, idziesz do toalety i nie możesz 🤢 Tragedia. No ale wszystko dla dzieciatka, oby tylko się zdrowo rozwijało. Mam pytanie apropos medicover. Tez mam ten pakiet, chodzę do gina który na medicover przyjmuje. Powiedział mi na wizycie ze prenatalne też można zrobić w pakiecie ale ponoć jakieś problemy z tym robią.
 
Ja brałam w 2 ciazy , teraz też brałam do 8 TC, wszyscy mi kazali odłożyć od razu natomiast ja chciałam powoli ale ze badam cukier codziennie i wprowadzona dieta IG to mimo odstawienia cukier mam max do 92. Trafiłam tylko na 2 co mówił że meta do 20 TC conajmniej
No właśnie ja dzisiaj po wizycie u diabetolog, kazała mi odstawić odrazu. W sensie z dnia na dzień zejść z 1000xr, a jak zapytałam czy to prawda że przy takich odstawieniacj ryzyko poronienia wzrasta, stwierdziła tak. I wpisała mi zwrotkę do ginekologa że nie zgadzam się na leczenie. Ja nie wiem, ale pech do lekarzy mam wybitny w tej ciąży
 
Po metotreksacie wyczekiwanie nie jest wskazane przez 6 mcy?

Podobno 6 miesiecy to minimum
Ale lepiej się nie spieszyć i też zależy ile podane
Kurcze, nawet nie wiedziałam, stosuje się metotreksat.
Nie wiem czy ta informacja coś zmieni, w każdym razie choruje na RZS i metotrekstat jest tam właściwie jednym z głównych leków. Brałam przez ponad 1,5 roku dawkę 25 mg na tydzień. Po remisji choroby i odstawieniu meto musiałam odczekać pol roku na staranie się o dziecko.
 
No właśnie ja dzisiaj po wizycie u diabetolog, kazała mi odstawić odrazu. W sensie z dnia na dzień zejść z 1000xr, a jak zapytałam czy to prawda że przy takich odstawieniacj ryzyko poronienia wzrasta, stwierdziła tak. I wpisała mi zwrotkę do ginekologa że nie zgadzam się na leczenie. Ja nie wiem, ale pech do lekarzy mam wybitny w tej ciąży
Mi gin wypisywalam recepty na metforminę. Ogólnie to ja dostałam też pierwszy raz od gin bo z krzywej jak sobie sama badałam wyszła Io jeszcze przed ciążą i lekarka stwierdziła że ogólnie to meta pozwala na zajście a ze jeszcze tu coś wychodzi to daje i faktycznie w 3 cyklu udało się zajść. Tyle że schodziłam z niej do jakiegoś 14 tygodnia ciąży. Bo powiedziałam że nie będę od razu rzucać.
 
reklama
Do góry