reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

@olka11135 zostawianie dzieci w domu na dłuższy okres na pewno nie jest łatwe i dla dziecka i dla rodzica. Mi bardzo zależało na porodach w Medicoverze, więc siłą rzeczy trzeba było się izolować, żeby nie dopadł mnie covid. Chcieliśmy sobie ułatwić życie w takich sytuacjach dlatego zdecydowaliśmy się na zakup w domu, w którym łatwiej przetrwać. Ktoś mógłby uznać nasze środki ostrożności za przesadne, ale dla mnie zdrowie ma bardzo wysoką wartość. Niestety puszczenie mojego dziecka do szkoły zaowocowało rsv, a to z kolei zapaleniem oskrzeli u średniaka i problemami z oddychaniem u 8tygodniowego dziecka. Koniec końców wylądowaliśmy w szpitalu. Wiem, że niektórych sytuacji nie da się uniknąć, ale łatwiej jest się przemęczyć z dzieckiem w domu niż leżeć na oddziale (moim zdaniem).

Wiesz ja gdzieś tam rozumiem, my też mamy dom jednak to nie rozwiązuje dla nas problemu z kontaktem z drugim człowiekiem. No i nasze chodzą do prywatnej szkoły gdzie jednak jest zdecydowanie mniej dzieci i bardziej dba się o środki ostrożności, szczepienia itp.
 
reklama
o! dzięki :) poczytam sobie.

Ale jesli chodzi o zwolnienie to nie mozna zwolnic ciężarnej,ale jak umowa sie kończy ,to nie musi jej przedłużać.I to nie jest wtedy zwolnienie.
A nie możesz np iść teraz na L4 i jak umowa się skończy to przejść pod swoją ubezpieczalnie żeby do końca ciąży i po niej wypłacali Ci pieniądze ? Jej ja tez jestem zupełnie nie w temacie. Jutro zadzwonię do prawnika i tez o to zapytam jakie moze być rozwiązanie w tej sytuacji. Dam znać 😘
 
A nie możesz np iść teraz na L4 i jak umowa się skończy to przejść pod swoją ubezpieczalnie żeby do końca ciąży i po niej wypłacali Ci pieniądze ? Jej ja tez jestem zupełnie nie w temacie. Jutro zadzwonię do prawnika i tez o to zapytam jakie moze być rozwiązanie w tej sytuacji. Dam znać 😘

W Polsce można tak zrobić, ale Johanna pracuje w Niemczech więc obstawiam, że tam nie jest tak łatwo. Przede wszystkim o samo L4 bez wskazań nie jest tak łatwo jak w Polsce ;)
 
Dziewczyny w temacie zwolnień lekarskich na tym etapie.. lekarz wystawia tzw l4 leżące czy chodzące?

Przy lewym zwolnieniu to zależy od lekarza. Natomiast pamiętaj, że chodzące to nie jest - kino, wakacje czy chodzenie po centrum handlowym, a w możliwość chodzenia w ważnych potrzebach życiowych i nie powinno zakłócać powracania do zdrowia czyli możesz wyjść po drobne zakupy czy do apteki
 
Wpisz sobie w google: Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące cięcia cesarskiego - i Ci wyskoczą, nie wiem jakie masz uszkodzenie tego kolana, ale obawiam się że może to być za mało, szczególnie że masz za sobą udane 2 porody sn. Obecnie jest też gorzej z załatwieniem sobie zaświadczenia od psychiatry tzn. musi być ono dobrze napisane że przeszłaś kilkumiesięczną terapię, która nie dała rezultatów, że poród naturalny jest dla Ciebie zagrożeniem itd. Zwykle wymagane jest skierowanie od jakiegoś specjalisty plus od lekarza prowadzącego. No dobrze mieć grubą dokumentacje na to. Na koniec warto też dowiedzieć się jakie Twój szpital ma procedury bo np. taka Żelazna w Warszawie kwalifikacje do cesarskiego cięcia robi maksymalnie w 28 tygodniu ciąży, a na wizytę czeka się ok 3/4 tygodnie więc bardzo szybko trzeba to ogarnąć. Potem już nie ma szans na planowe cc, a nieplanowe to różnie bywa. Sama byłam świadkiem odmówienia takiego cc i Pani będzie rodzić sn. O takiej swojej sytuacji pisała też blogerka Joanna Pachla
Dlatego cieszę się że mieszkam w mniejszym mieście 😉 bez urazy😉 Choć chciałam rodzic i tak w mieście kilkanaście kilometrów dalej to kwalifikacje z dokumentami miałam 12pazdz a umówiono mnie na 22pazdz przy czym powiedziano mi że gdybym zaczęła rodzić sama to mam przyjechać i cięcie zrobią od razu.
CC z powodu rozległej dyskopatii, kwity miałam od dwóch ortopedów plus rezonans i opis.

P.s są dziewczyny z Zachodniopomorskiego więc tylko napisze że miałam CC w Zdrojach, może któraś wybierze ten szpital. Polecam go serdecznie. Teraz też się tam wybieram 😉
 
Hej. 23.12 miałam pierwszą wizytę u gin wg OM powinien być to wtedy koniec 6tyg. Z USG okazało się że ciąża jest wcześniejsza nie ma jeszcze 6 tyg i było widać tylko pęcherzyk pusty, w pon 03.01 kolejna żeby sprawdzić czy ciąża się rozwinęła... Bardzo się boje, mam różne sny....w listopadzie20r. Poroniłam w 11tyg serduszko przestało bić w 9😪 prawdopodobnie wpływ miała toksoplazmoza która przeszłam toż przed zajściem w ciążę. Na pierwszej wizycie od razu dostałam leki na podtrzymanie ciąży. Nerwy mnie chyba wykończą przez te 2 dni😪
Mam identyczną sytuację. Mam przyjść 5sty
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z Was będzie miała 3-cią cesarkę?- troche sie obawiam
Ja będę miała drugą ale polecam grupę na FB "Cesarskie cięcie". Zapisałam się kiedy miałam mieć CC żeby się dowiedzieć co mnie nurtowało i nie wypisałam się więc jestem nadal i tam jest kilka tysięcy kobiet i są takie przypadki że i 6cc przeżyły... Napewno dużo skorzystasz wiedzy👍👌
 
Do góry