reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Dziewczyny, a jak u Was z kawą? Odstawiacie, ograniczacie? Pytanie głównie do tych kawowych żyjących mottem "najpierw kawa, potem życie" 😃 w poprzedniej ciąży odstawiłam zupełnie, teraz ograniczam do jednego kubka, ale zastanawiam się czy całkiem nie odstawić.
Dla mnie kiedyś nie wypić kawę to była kara. Kiedyś przed I ciązą piłam do 5-6 filiżanek z ekspresu, w pierwszej ciąży odstawiłam ale nie dlatego, że się zmusiłam, tylko organizm jakoś nie potrzebował i piłam 1-2 dziennie, Po poronieniu jakoś organizm się nie domagał więc nie piłam, zdarzyło się rzadko wypić 2-3 kawy. Po drugiej ciąży została mi filiżanka rano o 05:30 i tak pije nadal, zdarza się że zapomnę i nie nadrabiam. Widzę, że gdybym miała wypić drugą kawę musiałabym się zmuszać
 
Ja mam dopiero na 16.15 i boję się że może nic nie być widać. Ale z drugiej strony mam nadzieję że jednak będzie. Ale muszę iść bo zwariuje 🙈

A który będziesz miała tydzień? Wiesz kiedy mniej więcej była owulacja?
Ja mam we wtorek 21 wizytę żeby sprawdzić co tam się dzieje u maluszka. Cieszę się że przed świętami bo następna dopiero 12 stycznia. Dziewczyny też macie takie kłucia w dole brzucha po boku promieniujące w dół? Ja mam od wczoraj, nie jest to cały czas ale chwilami jakby mi tam ktoś igiełki wbijał...

Tak ja mam i kuje mnie też bardzo lewy jajnik :(

W którym dokładnie tygodniu i dniu idziecie na pierwsze usg? Zastanawiam się, czy iść przed świetami czy po. W Wigilie by było 5+4.

Ja chciałam iść dopiero po skończonym 6tc - bo u mnie na tym etapie było widać już zarodek z serduszkiem, ale miałam krwawienie plus plamię cały czas. Nie biorę na to leków bo takie mam poglądy. Dlatego chodzę wcześniej bo nie chcę przegapić CP czy podtrzymywać pustego jaja płodowego

Ja byłam w 5t2d i zaczęłam się martwić, że był tylko pęcherzyk.... myślisz, że to normlane?

Moim zdaniem normalne, dzieci serce zaczyna bić ok. 21 dni po zapłodnieniu czyli koło 6 tygodnia ciąży. Trzeba jednak pamiętać, że większość z nas nie wie kiedy dokładnie do tego zapłodnienia doszło. A przy tak wczesnej ciąży każdy dzień jest kluczowy. No i oprócz umiejętności lekarza, bardzo ważny jest sprzęt. Tu na forum w innych wątkach często dziewczyny pokazywały jaka potrafi być ogromna różnica nawet tego samego dnia, w zależności od rodzaju USG
 
Kurde jak wstałam to jakaś taka spokojniejsza byłam, pewnie dlatego ze dziś wyjątkowo nie śniła mi się ciąża lub jej strata….ale teraz poczytałam ile jutro tych wizyt itd i znów mam ścisk żołądka 😬
 
W którym dokładnie tygodniu i dniu idziecie na pierwsze usg? Zastanawiam się, czy iść przed świetami czy po. W Wigilie by było 5+4.
Ja byłam w 5+2 i był pęcherzyk ciążowy i ciałko żółte. 🙃 następną wizytę miałam tydzień później i już było widać mini serduszko ❤
 
W którym dokładnie tygodniu i dniu idziecie na pierwsze usg? Zastanawiam się, czy iść przed świetami czy po. W Wigilie by było 5+4.
Ja byłam 5+3 na NFZ, był tylko pęcherzyk, beta mogła być ok 1200 (badałam 2 dni przed to była 633), dostałam kontakt do prowadzenia ciąży trudnej.
na 6+1 miałam umówioną wizytę już dawno w gabinecie do którego zawsze chodziłam i było już serduszko.
Teraz dopiero 27.12 i 28.12 (zobaczę który lekarz będzie nadrzędny do prowadzenia ciąży, czy właśnie z polecenia czy ta do tej pory.
 
reklama
Do góry