reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

U mnie 19+0 i tylko raz czułam takie puknięcie. Ale czytam wszędzie, że przy pierwszym dziecku jest jeszcze czas do 21 tygodnia. Ale niecierpliwię się kosmicznie.
 
reklama
Mam nadzieję,że to poprostu tylko grzeczne dzieci :)
Przy pierwszej ciąży tak może być, z dnia na dzień dużo się może zmienić. Ja jestem w 3 ciąży na tym etapie 20tydz 1dzien i od kilku dni czuje już często ruchy. Tej nocy nawet mnie obudziły, tak się dziecko wiercilo. Nie są to jeszcze kopniaka ale ewidentnie je czuje. Tydzień temu też się martwiłam, bo bardzo mało czułam, może z raz dziennie i nie tak mocno jak teraz.
 
A czujecie ruchy? To moja pierwsza ciąża donoszona i tylko czuje lekkie łaskotanie i to najczęściej pod wieczór,gdy za dnia dużo się ruszam. Jestem w 20tyg,termin ma na13 sierpień i nie wiem,czy nie za mało tych ruchów...
Ja przy pierwszej poczułam ruchy właśnie w okolicach 20tego tyg. I wtedy też zrozumiałam, że w zasadzie wyczuwałam te ruchy już wcześniej, ale brałam je za prace jelit choćby.
Mam koleżankę serdeczną z kolei, która prawie ruchów nie czuła i to do samego końca praktycznie z powodu łożyska na przedniej ścianie macicy. Do tego stopnia, że mówiła, że nawet KTG szalało i nie było w stanie zrobić porządnego zapisu.
Także wszystko zależy, jak to zwykle bywa.
Mam nadzieję, że wkrótce poczujesz swoje maleństwo 😊
 
Ja codziennie czuje takie muskanie,że dwa razy tj się obracało :D i najczęściej wieczorem ale bałam się czy to nie za mało,bo to już 19,4...ale ok,czekam cierpliwie,wizyta u lekarza dopiero za tydzień :)
 
Ale narobiłam. Smaka miałam na ostre, no to siedziałam (niestety tylko na siedząco się dało :p) pół nocy walcząc ze zgagą. Brawo ja! Witam sennie wszystkie mamusie :D
 
Ale narobiłam. Smaka miałam na ostre, no to siedziałam (niestety tylko na siedząco się dało :p) pół nocy walcząc ze zgagą. Brawo ja! Witam sennie wszystkie mamusie :D
Ja przez całą ciążę nie mam żadnych typowych zachcianek, ani objawów :D a zgagi nigdy nie miałam i ostatnio właśnie pytałam koleżanki co to za uczucie :D
 
reklama
A czujecie ruchy? To moja pierwsza ciąża donoszona i tylko czuje lekkie łaskotanie i to najczęściej pod wieczór,gdy za dnia dużo się ruszam. Jestem w 20tyg,termin ma na13 sierpień i nie wiem,czy nie za mało tych ruchów...
Ja mam juz prawie 21 tydzien, tez tylko sporadycznie delikatne smyranie, ale to prwnie dlatego, ze to moja pierwsza ciąża, a do tego moja waga jest wysoka, ale w pn i wtorek mialam usg i wazne, ze zobaczyłam, ze malutka sie rusza, wszystko ogolnie dobrze :)
 
Do góry