reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

A z jakiego powodu masz brac coś na rozrzedzenie krwi? Masz Trombofilie? Prawda taka, że i acard i neoparin i aspiryna rozrzedzaja krew. Ja mam niedobór białka C ale bardzo nie znaczny i biorę zastrzyki z Clexan, czyli to to samo co Neoparin i też W dawce 0,4. Acad w poprzedniej ciąży kazali mi odstawić i ginekolog i hematolog, żeby jej też za bardzo nie rozrzedzic.
Ja też biorę Clexane 0.4 i acard, mam mutacje Mthfr, podobno są już zalecenia żeby przy tej mutacji jej nie brać ale w poprzedniej ciąży też miałam ten zestaw i było ok, brałam wtedy do końca ciąży, odstawiłam tydzień przed porodem
 
reklama
A z jakiego powodu masz brac coś na rozrzedzenie krwi? Masz Trombofilie? Prawda taka, że i acard i neoparin i aspiryna rozrzedzaja krew. Ja mam niedobór białka C ale bardzo nie znaczny i biorę zastrzyki z Clexan, czyli to to samo co Neoparin i też W dawce 0,4. Acad w poprzedniej ciąży kazali mi odstawić i ginekolog i hematolog, żeby jej też za bardzo nie rozrzedzic.
W pierwszej ciąży miałam zastrzyki z Clexany na lepszy przepływ krwi pępowinowej.
Brałam przez półtora trymestru.
 
Na rozrzedzenie krwi? Ja brałam na początku ciąży w poprzedniej. Teraz od początku jestem na heparynie.

Wszystko dobrze 😊 maleństwo waży 320g i jest ciut starsze niż wynika z OM.
Pan doktor powiedział, że to raczej dziewczynka 🙈🤣 ale na moje zdziwienie, że nie chłopiec stwierdził, że 50/50 bo nie widzi chłopca 🤣 dziecko miało bardzo dużo pępowiny między nogami i zaslaniala ona wszystko. Więc nadal nic nie wiem 🤣 ale mam na razie nie kupować nic ani niebieskiego ani różowego 🙈🤣
A to spryciach dzidziulek się chowa przed ciekawskimi spojrzeniami 😁😁
Zdrowe, duże to najważniejsze 🥰
 
Śliczne zdjęcie @19_dominika_92 😊 nie mogę się doczekać swojego połówkowego. Za tydzień mam dopiero.
A najlepsze jest to, ze moj lekarz na NFZ mi takie fajne zdjecia robi :) a kolezanka chodzi prywatnie, tez juz ma 20 tydzien a zdjecia ma tylko z pierwszych dwoch wizyt .. powiedziala, ze nawet nie ma co mężowi pokazac 🤦🏽‍♀️ To niby taki drobiazg, ale to cieszy jak mozna najbliższym pokazac te zdjecia 😊😊
 
A z jakiego powodu masz brac coś na rozrzedzenie krwi? Masz Trombofilie? Prawda taka, że i acard i neoparin i aspiryna rozrzedzaja krew. Ja mam niedobór białka C ale bardzo nie znaczny i biorę zastrzyki z Clexan, czyli to to samo co Neoparin i też W dawce 0,4. Acad w poprzedniej ciąży kazali mi odstawić i ginekolog i hematolog, żeby jej też za bardzo nie rozrzedzic.
jak to pani doktor powiedziała „profilaktycznie”, w końcu dziś udało mi sie zadzwonić do położnej która się mną tutaj opiekuje i kazała brać tylko aspirynę bo te wszystkie leki maja rozrzedzać krew, a za dużo ich tez przyjmować nie mogę.

🤦‍♀️ padłam po prostu..
 
jak to pani doktor powiedziała „profilaktycznie”, w końcu dziś udało mi sie zadzwonić do położnej która się mną tutaj opiekuje i kazała brać tylko aspirynę bo te wszystkie leki maja rozrzedzać krew, a za dużo ich tez przyjmować nie mogę.

🤦‍♀️ padłam po prostu..
To rzeczywiscie za dużo jak na samą profilaktykę.
 
reklama
A czujecie ruchy? To moja pierwsza ciąża donoszona i tylko czuje lekkie łaskotanie i to najczęściej pod wieczór,gdy za dnia dużo się ruszam. Jestem w 20tyg,termin ma na13 sierpień i nie wiem,czy nie za mało tych ruchów...
 
Do góry