reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

wiesz co z tym tsh to nie wiem… bo oczywiście normy poza ciążą są od 0,270
ALE na moich wynikach jest zakres referencyjny na podstawie zaleceń postępowania w chorobach tarczycy w ciąży opracowany przez zespół ekspertów w dziedzinie endokrynologii oraz położnictwa i ginekologii - i mamy tutaj
0,01-2,32 w pierwszym trymestrze
0,10-2,35 w drugim
0,10-2,65 w trzecim
A właśnie, co do norm tsh... Czy któraś z Was spotkała się z normą do 4,5 dla pierwszego trymestru ? Mam Hashimoto i oczywiście cały czas to kontroluje jednak na samym początku wartość mojego tsh wynosiła 2,3 później 2,5 a teraz już 3,11 i dopiero kiedy dostałam ten ostatnio wynik to wymusiłam na którymś z kolei endokrynologu zwiększenie dawki leku o 0,25, bo żaden (a konsultowałam to chyba z 3 czy 4 Endo) nie chcieli mi zmienić dawki.ze wzgl na moje ft3 i ft4 (które właściwie były w normie a nawet, przy tsh 2,3 ft4 wskazywało na nadczynnosc. Czy miałyście też tak, że przy tsh prawie 3 wartości ft3 i ft4 byly w normie i lekarze nie chceli Wam zmienić dawki leków ewentualnie w ogole Wam ich zapisać ?
 
reklama
A właśnie, co do norm tsh... Czy któraś z Was spotkała się z normą do 4,5 dla pierwszego trymestru ? Mam Hashimoto i oczywiście cały czas to kontroluje jednak na samym początku wartość mojego tsh wynosiła 2,3 później 2,5 a teraz już 3,11 i dopiero kiedy dostałam ten ostatnio wynik to wymusiłam na którymś z kolei endokrynologu zwiększenie dawki leku o 0,25, bo żaden (a konsultowałam to chyba z 3 czy 4 Endo) nie chcieli mi zmienić dawki.ze wzgl na moje ft3 i ft4 (które właściwie były w normie a nawet, przy tsh 2,3 ft4 wskazywało na nadczynnosc. Czy miałyście też tak, że przy tsh prawie 3 wartości ft3 i ft4 byly w normie i lekarze nie chceli Wam zmienić dawki leków ewentualnie w ogole Wam ich zapisać ?
Ja miałam tsh 5, ft3 i ft4 w normie i normalnie mi zwiększał dawkę..
zaczynałam od 0,25( jeszcze przed ciążą, gdy tsh bylo ponad 2), ale jak zaszłam i wynik tsh pokazał 5 to doszlismy do dawki 75, dalej tsh bylo na poziomie 5, więc wprowadził mi w tygodniu dawkę 75, a w weekend 100. W końcu ostatnie badania wyszly ze mam tsh 1,5, a mimo to kazał mi brać 4 dni 100 i 3 dni 75 czyli jeszcze zwiększył. Zapytałam czy to juz nie bedzie za dużo jak tsh jest juz ok, to powiedzial, ze im ciąza będzie starsza to to tsh moze dalej rosnąć i chce temu zapobiec.
 
Ja miałam tsh 5, ft3 i ft4 w normie i normalnie mi zwiększał dawkę..
zaczynałam od 0,25( jeszcze przed ciążą, gdy tsh bylo ponad 2), ale jak zaszłam i wynik tsh pokazał 5 to doszlismy do dawki 75, dalej tsh bylo na poziomie 5, więc wprowadził mi w tygodniu dawkę 75, a w weekend 100. W końcu ostatnie badania wyszly ze mam tsh 1,5, a mimo to kazał mi brać 4 dni 100 i 3 dni 75 czyli jeszcze zwiększył. Zapytałam czy to juz nie bedzie za dużo jak tsh jest juz ok, to powiedzial, ze im ciąza będzie starsza to to tsh moze dalej rosnąć i chce temu zapobiec.
Dzieki, w środę idę na kolejne badanie, mam nadzieję, że po zwiększeniu o to 0,25 w zeszłym miesiącu chociaz trochę spadnie... A jak nie to już nie wiem, kogo mam błagac o zwiększenie tej dawki 😳. Mam na wyniku z badania z diagnostyki info, że norma dla 1 trymestru to 4,59 (bo podobno wartości referencyjne zmieniły się w październiku) i lekarze tłumaczyli mi że oni się tego muszą trzymać, bo to tsh na początku lubi samo spasc... Pierwsze słyszę.
 
Dzieki, w środę idę na kolejne badanie, mam nadzieję, że po zwiększeniu o to 0,25 w zeszłym miesiącu chociaz trochę spadnie... A jak nie to już nie wiem, kogo mam błagac o zwiększenie tej dawki 😳. Mam na wyniku z badania z diagnostyki info, że norma dla 1 trymestru to 4,59 (bo podobno wartości referencyjne zmieniły się w październiku) i lekarze tłumaczyli mi że oni się tego muszą trzymać, bo to tsh na początku lubi samo spasc... Pierwsze słyszę.
Do ponad 4 to jest chyba norma ale bez ciązy 🤔
Mój endo chciał, żebym miała wynik tsh poniżej 2
 
Dziewczyny, we wtorek robiłam wymaz z pochwy, dziś przyszły wyniki. Wyhodowali liczne kolonie grzybow drożdzakopodobnych. Mój lekarz wyjechał, jego zmiennik nie odbiera... Czy jest coś co mogę brać bez recepty? Ewentualnie, czy polecacie korzystanie z receptomatu?
 
Dziewczyny, we wtorek robiłam wymaz z pochwy, dziś przyszły wyniki. Wyhodowali liczne kolonie grzybow drożdzakopodobnych. Mój lekarz wyjechał, jego zmiennik nie odbiera... Czy jest coś co mogę brać bez recepty? Ewentualnie, czy polecacie korzystanie z receptomatu?
Wszystko co jest dostępne bez recepty może być za słabe. Umówiłabym jakakolwiek teleporadę na dziś i zdobyła receptę
 
Dziewczyny, we wtorek robiłam wymaz z pochwy, dziś przyszły wyniki. Wyhodowali liczne kolonie grzybow drożdzakopodobnych. Mój lekarz wyjechał, jego zmiennik nie odbiera... Czy jest coś co mogę brać bez recepty? Ewentualnie, czy polecacie korzystanie z receptomatu?
Jao masz wynik możesz skorzystać z wizyty online. Koszt do 100 a dostaniesz od razu co potrzebujesz. Ja stosowałam clortimqzolum ale tylko żeby wytrzymać jakkolwiek do wizyty
 
Ja tez mam numer bezpośrednio do mojej gin. Teraz chodzę do niej prywatnie, ale w poprzednich ciążach przyjmowała normalnie w poradni szpitalnej i tam chodziłam do niej na nfz i juz przy pierwszej ciąży dostałam od niej jej prywatny numer, więc myślę, że to zależy od lekarza i jego podejscia do pacjenta bez względu czy nfz czy prywatnie ;)
Też mi się wydaje, że wszystko zależy od lekarza. Ja mam numer telefonu, chodzę na NFZ, dziś konsultowalam się przez whats app po raz pierwszy od początku ciąży.
 
reklama
Do góry