reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Witajcie.
Ja też juz po badaniach prenatalnych..
Baardzo się bałam ale wszystkie parametry wyszly dobrze.
Bąbel ma 6,6 cm , tętno 159, przezierność karkowa 1,6 mm , kość nosowa widoczna. Martwiły mnie przepływy ze względu na ryzyko preeklampsji ale tez wyszly wporzadku. Czekamy jeszcze na wynik paapy i wtedy beda ostateczne wyniki.
Bączek całe badanie się wiercił ❤️❤️
Cieszę się, ze wszystko dobrze. Piękne zdjecia ❤️
 
reklama
I w sumie jeszcze jedno pytanie czy któraś z Was boryka się mega z pryszczami ?Mnie obsypało i nie mam pojęcia jak sobie radzić z tym bo te wszystkie maści typu sinokrem, benzacne itp są zakazane teraz a wyglądam jak pryszczolek ....

I z drugiej beczki pytanie odnośnie sportu ...Co myślicie o jeździe na nartach ...Jadę na ferie z Mlodymi moimi, którzy nie wiedzą nic o ciąży...Wierzą, że będę z nimi jeździć...I mam mentlik w głowie...bo z jednej strony słyszę, że nie powinnam ale mój ginekolog jest mam wrażenie ciut przewrażliwiony tak samo jak i tatuś dziecka i już sama nie wiem...A wy uprawiacie jakieś sporty ?
Mnie okrutnie zsypało pryszczami i odpowiem jako farmaceutka, że spokojnie można te wszystkie maści/żele stosować, bo nie substancje nie przenikają do krwiobiegu. Jedynie preparaty z dużą zawartością retinolu (Wit .A) są bezwzględnie zakazane.
 
Mnie okrutnie zsypało pryszczami i odpowiem jako farmaceutka, że spokojnie można te wszystkie maści/żele stosować, bo nie substancje nie przenikają do krwiobiegu. Jedynie preparaty z dużą zawartością retinolu (Wit .A) są bezwzględnie zakazane.
apropo retinolu, kupiłam kilka kosmetyków, później taki kalendarz adwentowy gdzie też było świetne serum z retinolem i pomyslałam, że od grudnia zacznę kuracje. 1.12 zrobiłam test i oczywiście wyszedł pozytywny 😂
 
O dzięki wielkie za informację! U mnie w mieście właśnie można zrobić Nifty i Sanco na miejscu. Ale to mnie przekonuje do Sanco.
A mogę zapytać jak wygląda taki wynik? Czy jest to że takiej wady jest / nie ma czy też jakieś statystyki że np 1:1000 prawdopodobieństwo. Bo nie mam zielonego pojęcia.
 
A mogę zapytać jak wygląda taki wynik? Czy jest to że takiej wady jest / nie ma czy też jakieś statystyki że np 1:1000 prawdopodobieństwo. Bo nie mam zielonego pojęcia.
Tu jest przykładowy:
A75C4706-9E40-4BA3-8CB7-FF29DE675E89.jpeg
 
Norma jest do 91. Cukrzyca ciążowa od 92 przynajmniej tak wyczytałam.

Ja w drugiej ciąży tez miałam cukier naczczo w górnej granicy normy, ginekolog wysłała mnie na krzywa i wyszła cukrzyca

Słuchajcie...
Dziś miałam teleporadę z LUXMED i to była już opinia trzeciego lekarza... Powiedział, że w 11-12 tc norma jest do 99 (tak jak skala na dokumencie badań), więc na razie "nie należy się".
💁‍♀️

Ale mało przyjemny gość, byle szybko skończyć temat.
Może od tego roku weszły kolejne standardy?
💁‍♀️
Może widząc mój wiek + dobre TSH + wagę (w normie, ale w górnej granicy)... nie ma do tego przesłanek...
W każdym razie nie będę się już kopać... Zrobię na kolejną wizytę glukozę z krwi i wtedy zobaczymy.
Kolejna wizyta 11.02.
 
Ostatnia edycja:
P.S. Ale powiem mojemu lekarzowi, że mnie naraził na nerwówkę z tego tytułu. Jest dość młody i komunikatywny, więc może się odniesie....
*Przypominam, że on powiedział, przy wizycie, że już powinnam zrobić, ale nie wystawił skierowania...
 
reklama
Dzięki. Chociaż na dole jest napisane , że nie do końca gwarantują że tej wady nie będzie i mogą być też inne. No tak 100 % tylko amniopunkcja. Nie myślałam wcześniej , że spotka mnie taki stres... Sprawdziłam i synek miał w tym wieku przezierność 1,6 a teraz 3,5. Bardzo mnie to martwi.
 
Do góry