reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

A propos innych badań to ja jeszcze nie mam nic zrobione. Wczoraj dostałam dopiero skierowanie. Nawet mi się to dziwne wydawało. Pytam jeszcze wczoraj kiedy je zrobić to powiedział że z tydzień przed wizytą a to już by był 14 tydzień. Chyba pójdę wcześniej w następnym tygodniu bo się martwię, tym bardziej że od was się dowiedziałam że glukoza i tsh są bardzo ważne w ciąży . W poprzedniej ciąży byłam bardzo zadowolona z tego lekarza a teraz tak jakoś dziwnie.
No jeśli chodzi o badanie tsh i glukozy,to w karcie ciąży jest rubryka na to, wiec to obowiązkowe badanie w ciąży ;)
 
reklama
Ja jestem ciekawa,czy u mnie będzie tak samo :) Jakos trudno mi uwierzyc,ze po dwóch chłopcach mogłabym być mamą dziewczynki. Po tym jednak co tu wyczytałam na forum do tej pory,to przestało mi zależeć na tym,żeby to była córeczka-chce donosić i urodzić zdrowe maleństwo. Strasznie dużo dziewczyna na tym forum straciło ciążę. Jest to przerażajace.
Ja mam dwie dziewczyny już, jutro się okaże czy będzie trzecia a czy jednak synek🙂. Ale tak jak piszesz najważniejsze żeby było zdrowe
 
Słuchajcie...
Dziś miałam teleporadę z LUXMED i to była już opinia trzeciego lekarza... Powiedział, że w 11-12 tc norma jest do 99 (tak jak skala na dokumencie badań), więc na razie "nie należy się".
💁‍♀️

Ale mało przyjemny gość, byle szybko skończyć temat.
Może od tego roku weszły kolejne standardy?
💁‍♀️
Może widząc mój wiek + dobre TSH + wagę (w normie, ale w górnej granicy)... nie ma do tego przesłanek...
W każdym razie nie będę się już kopać... Zrobię na kolejną wizytę glukozę z krwi i wtedy zobaczymy.
Kolejna wizyta 11.02.
Ja wczoraj byłam o diabetologa, dostałam książeczkę do samokontroli. W załączniku zdjęcie z wytycznymi jakie są normy w ciąży. Z tego co mi wiadomo( poza tymi info z książeczki) norma jest właśnie do 90 w ciąży. Norma do 99 jest bez ciąży, więc tamten lekarz chyba jakiś nie bardzo.
W moim przypadku, pomimo diety przez kilka tygodni wartości na czczo dalej powyżej 90, dlatego dostałam insulinę, dla bezpieczeństwa dziecka. Skontroluj tą glukoze jeszcze kilka razy na czczo ;) jak nie z żyły, to w ośrodku zdrowia powinni mieć glukometr.
Wg mnie tu tsh, wiek czy waga nie mają nic do tego raczej, jesli cukry są za wysokie to jest cukrzyca i koniec. Wczesniej te normy glukozy na czczo były wyższe i kiedyś pewnie nie uznano by Twojego wyniku jako cukrzycy, ale teraz jeśli wynik bedzie sie powtarzać, to już będzie to cukrzyca, ale na podstawie jednego wyniku nikt tego nie potwierdzi ;)
 

Załączniki

  • IMG_20220121_095513.jpg
    IMG_20220121_095513.jpg
    972,7 KB · Wyświetleń: 66
reklama
Czekamy na dobre wieści po wynikach nifty 🙂 Ale swoją drogą troche kiepsko, że lekarz nie informuje dokładnie co widzi bo to bardzo ważne usg Na pewno powinien określić czy jest kość nosowa bo to ważny marker, czy budowa serca jest prawidłowa, ilu naczyniowa jest pępowina. Jak umieszczone jest łożysko, uwidocznić kończyny, żołądek, pęcherz itd. Niektórzy lekarze wychodzą z założenia, że jak nic nie mówią znaczy, że wszystko jest ok. Ale wg mnie nie tak to powinno wyglądać, zwłaszcza jeżeli płaci ktoś nie małą kase. Odbiegłam od tematu 🙈
masz calkowita racje!!! ja jej spytam o to wszystko jak bedzie do mnie dzwonic …
 
Do góry