reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

kurczę,u mnie wsrod zanjomych tez coraz wiecej chorych... szefowa nawet powiedziala,ze by nie miala nic przeciwko ,gdybym poszla na zwolnienie chociazby ze wzgledu na ryzyko zachorowania na covid.
Wlansie szykuje sie na kontrole i porozmawiam na ten temat...
Zależy jaka kto ma sytuację, kto ma ryzyko zachorowania (w sensie kontakt z innymi). Ja mam taki zawód,że mam ciągły kontakt z ludźmi i staram się nie ściągać maseczki,dezynfekować ręce itd. Niestety nie mogę pójść na L4 w tym momencie. Poza tym dobrze się czuję (poza strasznymi mdlosciami). Jak masz się jednak narażać,to przy tylu zachorowaniach trzeba rozważyć,czy nie lepiej siedzieć w domu.
 
reklama
Ja raczej też to badanie wybiorę właśnie dlatego, że przeprowadzili bardzo dużo badań kobiet . Inne testy nie mają takiej dużej próby badawczej. Tylko chciałam to badanie wykonać po prenatalnych, a mam je dopiero 13+2 i tak teraz się zastanawiam jak to rozegrać czy zrobić wcześniej żeby iść już spokojna na prenatalne czy dopiero po prenatalnych . Zakładałam pierwotnie drugą wersję, że jak prenatalne wyjdą źle to zrobić test, ale strasznie się to wydłuży w czasie.
Ja stwierdziłam,ze wolę wiedzieć przed. Moje siostrze w moim wieku wyszedł Pappa bardzo zle i przeżyła wielki stres. Miała amniopunkcję i okazało się,ze dziecko jest zupełnie zdrowe
 
No tak…takie sytuacje maja miejsce.

Ale to dziala takze w druga stronę …
Na wywiadówce czuje się głupio wśród wszystkich rodziców ,ponieważ jestem najmłodsza.
A najlepsze są sytuacje,gdzie syn po wizycie przyjaciół mówi,ze jego kumpel chciał moj numer telefonu 🙈😅
Dziewczyna syna pożycza ode mnie ciuchy jak gdzieś wychodzą , a najlepsze było jak chciałam jej dać moje nowe,ale za małe staniki,a na nią były za małe 🙈🤣🤣

Tak apropo - w de ludzie decyduje się dużo później na dzieci porównując np.do Polski.
Oni chcą najpierw się wyuczyć,mieć dobra prace,dom… itd
Mój kuzyn miał dwoje dzieci bardzo wcześnie (pierwsze 19 lat,drugie 21). Potem była dluuuga przerwa i jak miał 39 i 42,to urodziły im się kolejne dwie córki. Powiedział mi wtedy,ze w końcu czuje się prawdziwym ojcem,ze dojrzał,ze zależy mu na każdej chwili spędzonej z dziećmi,ze uwielbia słuchać co u unici w przedszkolu,a wcześniej dzieci po prostu były. Kochają cala czwórkę jednakowo,ale na punkcie młodszych oszaleli :)
 
Ja nie jestem wcale dużo młodsza od @milla01 . Mam dziecko które mają 14 i 10lat. Nie dawno urodziłam syna, dziecko którego mąż bardzo chciał. Trochę mi na początku było dziwnie z tym że takie duże dzieci, odchowane a tu ciąża. Tym bardziej że razu mówiłam że jak jeden to zaraz drugi bo chce żeby się chowały razem jak tamte starsze. Ale teraz jak widzę jak starszaki kochają malucha, noszą i przytulają to aż mi łzy czasem lecą z radości że go mamy❤️ Lata po domu, rozrabia, uśmiecha się i wnosi do tego domu tyle radości że się nie spodziewałam. Zupełnie inaczej podchodziłam do swoich dzieci kiedy była po 20stce a inaczej teraz kiedy dobiegam 40. I wcale nie przeraża mnie fakt że mogę mieć wnuczusia kiedy moje dziecko będzie na etapie komunii bo jestem mloda duchem i zajmę się chętnie wszystkimi wnuczusiami 😉
Ja tez się właśnie nie mogę doczekać,jak moi chłopcy będą się opiekowali. Starszy syn uwielbia małe dzieci i bardzo chciałby siostrę. Młodszy chyba nie będzie aż tak szczęśliwy,bo jest bardzo zazdrosny o mnie.
 
No niestety, widocznie dwa tygodnie młodszy pęcherzyk to nie jest dobry omen. Moja sytuacja była niemal identyczna z @emka08. Ona usłyszała werdykt wczoraj a ja dziś... Lekarz powiedział że to może być wina tego bardzo wysokiego TSH, do tego wysoki poziom cukru już początek cukrzycy, czego nie wiedziałam...
Tak bardzo chciałam żeby synek miał jeszcze rodzeństwo młodsze żeby miał się z bawić. Niestety nadzieję umarła wraz z dzieckiem...😭
 
Hey dziewczyny, ja byłam dziś na USG I trymestru i oddałam krew do NIPT i wszystko wygląda dobrze [emoji3590] lekarka powiedziała, że nawet bardzo dobrze! Wyniki NIPT za około 14 dni.
Tydzień temu miałam mały epizod z plamieniem i bólem podbrzusza, na tyle dużym, że wzięłam na własną rękę prolutex, ale od razu pomogło i bóle podbrzusza ustały. Dlatego lekarka dała mi zwolnienie na 3 tygodnie. To plamienie było minimalne i nie wiem czy to nie z powodu luteiny, ale te bóle podbrzusza bardzo mnie zmartwiły.
Z om 9+4, a z USG 10+0.
Za 3 tygodnie kolejna wizyta i mam już nadzieję, że będę mogła odetchnąć powolutku... [emoji123] Ale jestem bardzo szczęśliwa, że na ten etap wszystko w porządku [emoji7]
A 10+0 to nie za wcześnie na NIPT? U mnie mówili,ze 10+4 to najwcześniej jak można,w razie minimalnego przesunięcia,bo koniecznie musi być skończony 10tc
 
Bardzo mi przykro, dużo siły dla Ciebie 😘😘
No niestety, widocznie dwa tygodnie młodszy pęcherzyk to nie jest dobry omen. Moja sytuacja była niemal identyczna z @emka08. Ona usłyszała werdykt wczoraj a ja dziś... Lekarz powiedział że to może być wina tego bardzo wysokiego TSH, do tego wysoki poziom cukru już początek cukrzycy, czego nie wiedziałam...
Tak bardzo chciałam żeby synek miał jeszcze rodzeństwo młodsze żeby miał się z bawić. Niestety nadzieję umarła wraz z dzieckiem...😭
 
reklama
Byłam dziś na wizycie.
10tydzien.
I tyle... 😭
Dostałam skierowanie do szpitala ponieważ lekarz stwierdził że nie widzi akcji serca😭 Została jedna karteczka tylko... Skierowanie z napisem: ciąża obumarła 😭
Moj Boze! 😭😭😭😭
Trzymaj sie kochana!!!

Ale pamiętaj,ze nic nie dzieje sie bez przyczyny ,a po ciezkich chwilach zawsze przychodzą dobre 😞
 
Do góry