reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziewczyny z ty polskim ładem jest nieład. Podejrzewam, że jeszcze coś wymyślą.
Dzisiaj się nad tym zastanawiałam.
Generalnie ja rezygnuje z ulgi dla klasy średniej, bo chce pracować do końca marca, a nie wiadomo czy dotrwam, więc licząc tylko 3 miesiące przychodów to nie łapie się w przedział 68tys-133tys (rocznie) lub 5701-11141zl a jak nie zrezygnuję to w marcu jednorazowo łapie się w ten przedział i wtedy mi ta ulgę zastosują i będę ją musiała zwrócić przy rozliczeniu rocznym, bo żeby korzystać z tej ulgi musimy zarabiać jak w tym przedziale co podałam.
Natomiast druga sprawa to PIT-2 . Jeśli złoże to będą mi odliczać kwotę zmniejszająca podatek a wysokości 425zl, bo w tym roku kwota wolna od podatku to jest 30000zl, a ja nie zarobię w tym roku 30000zl przez 3 miesiące więc nie będę miała od czego odliczyć tej kwoty czyli wychodzi na to że nie składam PIT-2 i rezygnuje z ulgi dla klasy średniej. Tylko od razu jakbym to złożyła to będą wiedzieć że coś jest na rzeczy czyli że jestem w ciąży i chciałam poczekać z tą rezygnacja z ulgi dla klasy średniej do lutego . Natomiast waham się z tym Pit-2
 
reklama
Dziewczyny a jakie miałyście te plamienia?
Tez takie brunatne ?
Ja miałam od piątego tygodnia brunatne brazowe od razu pojechałam do lekarza przepisl mi duohaston 2x1 biorę w sumie do dziś a już mam 9+4 plamienia jesscze są ale nie codziennie i nie brazowe tylko czasem kawa z mlekiem lub żółte ale byłam wczoraj u lekarza mówiła że wszystko w porządku nie widzi nic niepokojącego a plamienia mogą się jeszcze pojawiac bo łożysko cały czas sie rozwija ;)
 
Czyli powinni mnie obejrzeć chociaż, najwyżej poczekam?
Nie wiem jak jest w Pl,ale ja jak pisałam byłam dwa dni temu na IP z plamieniami i mnie nie przyjęli.
Facet z i fromacji zadzwonił do lekarki,opisał sprawę i ona chciała mnie do telefonu.
Zebrała wywiad po czym stwierdziła,ze to nie jest sprawa wymagająca interwencji i zaleciła kontrole u ginekolog .
Nawet nie raczyła zejść na dół i mnie zbadać 🙈
 
Dziewczyny z ty polskim ładem jest nieład. Podejrzewam, że jeszcze coś wymyślą.
Dzisiaj się nad tym zastanawiałam.
Generalnie ja rezygnuje z ulgi dla klasy średniej, bo chce pracować do końca marca, a nie wiadomo czy dotrwam, więc licząc tylko 3 miesiące przychodów to nie łapie się w przedział 68tys-133tys (rocznie) lub 5701-11141zl a jak nie zrezygnuję to w marcu jednorazowo łapie się w ten przedział i wtedy mi ta ulgę zastosują i będę ją musiała zwrócić przy rozliczeniu rocznym, bo żeby korzystać z tej ulgi musimy zarabiać jak w tym przedziale co podałam.
Natomiast druga sprawa to PIT-2 . Jeśli złoże to będą mi odliczać kwotę zmniejszająca podatek a wysokości 425zl, bo w tym roku kwota wolna od podatku to jest 30000zl, a ja nie zarobię w tym roku 30000zl przez 3 miesiące więc nie będę miała od czego odliczyć tej kwoty czyli wychodzi na to że nie składam PIT-2 i rezygnuje z ulgi dla klasy średniej. Tylko od razu jakbym to złożyła to będą wiedzieć że coś jest na rzeczy czyli że jestem w ciąży i chciałam poczekać z tą rezygnacja z ulgi dla klasy średniej do lutego . Natomiast waham się z tym Pit-2
Ulga dla klasy średniej naliczana jest w przypadku dochodów pow. ok. 5700 miesięcznie, więc do tej kwoty, czy się złoży czy nie jest to neutralne, a dla dochodów powyżej faktycznie się opłaca ale do kwoty 8,50 tys zł m-nie, bo potem zaczyna spadać próg opłacalności i należy zwrócić to co się do tego momentu dostało. Więc bezpieczne jest składanie rezygnacji z ulgi dla klasy średniej. Natomiast PIT-2 uważam, że należy składać, chyba, że ma się pod stołem dodatkową pensję 😂
 
To tak, lekarz nie zauważył niczego niepokojącego, kazał wyluzować w domu, brać nospę, a jak coś się będzie działo, to na sor. I dał zwolnienie. Na USG maluch wyszedł mniejszy niżby to wynikało z poprzednich wizyt, ale widzę, że sprzęt na pewno gorszy niż u mojego lekarza. Opieram się na tym, że obraz u mojego był naprawdę fajny i wyraźny, a teraz dzidzi przypomina...no niczego nie przypomina. Bardzo niewyraźny obraz.
 
reklama
Do góry