reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Dziewczyny dopadło mnie jakies przeziebienie czy jesli mam goraczke moge wziac jakies leki czy lepiej spytac lekarza
A wysoka gorączka? ZAWSZE najlepiej pytać lekarza ale z tego co mi wiadomo to Apap jest bezpieczny w ciąży, a jeśli gorączka nie jest niebezpiecznie wysoka go próbowałabym raczej te wszystkie domowe sposoby czyli miody, czosnki, imbiry itd. Dodatkowo na jakiś ból gardła, czasami lekarze pozwalają np. Isle
 
Mój lekarz nie odbiera, dzwoniłam na dwa sory i każdy mnie próbuje zbyć. A ja naprawdę nie jestem histeryczką, po prostu mam nietypowy ból który mnie niepokoi..

Moim zdaniem dzwonienie jest bez sensu. Oczywiście, że będą chcieli Cię zbyć.
Nie wiem jak w innych szpitalach. Ja w sumie w Warszawie mam sporo, ale skoro już się usrałam na tę Żelazną to już nie zmieniam. I jak sobie tak już byłam tam te 4 razy, to za każdym razem jest tam młyn, dużo dziewczyn na planowe cc, dużo na indukcje, dużo na zwykłe KTG i dużo po prostu do porodu. W poniedziałek to w ogóle był jakiś pogrom i sama widziałam jak 4 dziewczyny odesłali bo nie mieli miejsc. Raz też była taka sytuacja, że przyjeżdżała karetka po dziewczynę bo też miejsc nie było, a ryzykowne było ją odsyłać taksówką. Także ja jestem wstanie zrozumieć, że wolą żebyś sobie poszukała miejsca prywatnie. Natomiast jak już tam będziesz to nie mogą Ci odmówić samego sprawdzenia. Więc po prostu pytanie czy chce Ci się tam siedzieć. No i tak jak napisałam, według mnie trzeba jednak trochę histeryzować, zmyślać - bo jak tylko wyczują, że mogą Cię zbyć to to zrobią
 
A wysoka gorączka? ZAWSZE najlepiej pytać lekarza ale z tego co mi wiadomo to Apap jest bezpieczny w ciąży, a jeśli gorączka nie jest niebezpiecznie wysoka go próbowałabym raczej te wszystkie domowe sposoby czyli miody, czosnki, imbiry itd. Dodatkowo na jakiś ból gardła, czasami lekarze pozwalają np. Isle
Wlasnie myslalam ze mam goraczke bo mi jest tak goraco ze szok zmierzylam I tak skacze ... 37° , 36.7° I teraz 35.8....nie rozumiem
 
Ja miałam bardzo niską ( 7 a minmum było 12!!) więc raczej nie miałam innej opcji, na szczęście z dzidziusiem na razie wszystko gra.

"Co istotne, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca, aby przyjmowanie preparatów żelaza rozpoczynać dopiero po 8 tygodnu ciąży, jest to podyktowane możliwym niekorzystnym działaniem nadmiernej ilości tego pierwiastka3. Wskazują na to doniesienia o teratogennym działaniu żelaza na etapie embrionalnym ciąży tj. 3-8 tydzień ciąży4. W tym okresie płód jest najbardziej podatny na działanie czynników zaburzających prawidłowe procesy podziałów komórkowych4."

Na szczęście wszystko jest pod kontrolą lekarza :)
Ja bralam pregne plus z żelazem od 5tc, bo mi tak polecili w aptece...
 
Dziewczyny dopadło mnie jakies przeziebienie czy jesli mam goraczke moge wziac jakies leki czy lepiej spytac lekarza
Ja od tamtego poniedziałku jestem chora, tzn. teraz już wracam do siebie, zostały mi resztki kaszlu i lekarz na wizycie mi powiedział, że jak mam gorączkę to trzeba ją zbić i można wziąć paracetamol czy apap.
 
reklama
Hej, zastanawiam się, ponieważ jestem w 10t4d i na tym etapie jestem po raz pierwszy. 7.01.22 ważyłam na wizycie tyle samo co na poprzedniej 17.12.21 czyli 57kg. Czuje, że mam teraz większy apetyt i zastanawiam się czy to już moment kiedy powinno się trochę więcej jeść- nie mówię o przejadaniu się ale żeby chociaż nie przelewało mi się w brzuchu 😅 mimo ze waga stoi w miejscu do brzuch już sie trochę zarysował. Wiem, że w pierwszych ciążach to raczej później następuje ale skoro waga stoi, a wizualnie widzę różnice to nie wiem być może woda, płyny itd? Czy ktoś też zauważył już brzuszek?
tzn z tego co ja wiem,w ciazy nie je sie za dwojga i raczej nie trzeba wiecej jeść,tylko zdrowiej.
Ja bym sie cieszyla z tego,ze masz taka sama wage i nie psuj tego 😅
 
Do góry