reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ok, dlatego pytam :) przypomnisz jakie masz odstępy ?
W 3 ciążę zaszłam 7,5 miesiąca po drugiej, w czwartą 3,5 miesiąca po trzeciej. Pierwszy poród był dawno temu i sn. Można się domyślić ta ciąża jest zupełnie nieplanowana i najzwyczajniej w świecie obawiam się o swoje bezpieczeństwo.
 
reklama
W 3 ciążę zaszłam 7,5 miesiąca po drugiej, w czwartą 3,5 miesiąca po trzeciej. Pierwszy poród był dawno temu i sn. Można się domyślić ta ciąża jest zupełnie nieplanowana i najzwyczajniej w świecie obawiam się o swoje bezpieczeństwo.

Co gin mówił na takie małe różnice między cięciami?
 
Co gin mówił na takie małe różnice między cięciami?
O co dokładnie pytasz?
Pierwszy odstęp nie był absolutnie żadnym problemem. Miałam wszystko ładnie zagojone, bardzo tez dbałam, żeby nie pojawiły się zrosty itd, wiec już od połogu zajmowała się mną fizjo.
 
Generalnie obecnie PTGiP rekomenduje poród naturalny już 18 miesięcy po pierwszym cc - więc zakładają, że 9 miesięcy po cc można bez większych problemów zajść w ciążę. Teraz jednak te cięcia są już inne i raczej nie aż takiej tragedii. Choć oczywiście to nadal operacja, a nie zabieg kosmetyczny jak wiele kobiet uważa
 
O co dokładnie pytasz?
Pierwszy odstęp nie był absolutnie żadnym problemem. Miałam wszystko ładnie zagojone, bardzo tez dbałam, żeby nie pojawiły się zrosty itd, wiec już od połogu zajmowała się mną fizjo.

A bo mnie ginekolodzy mówili, że absolutnie nie zaleca starania się o kolejne dziecko jeśli nie minęło "chociaż" 6 mc. Dlatego pytam.
 
reklama
Do góry