reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Cześć wszystkim,
Według wyliczeń powinnam mieć termin 6 sierpnia 2022 (teraz 6 tydzień). Mi się wydaje, że może być to trochę później, bo prawie jestem pewna terminu poczęcia ;)
31 grudnia będę wiedzieć więcej na drugiej wizycie u lekarza.
Pytanko, czy teraz lekarz wypełnia papierowe zaświadczenia dla pracodawcy dot. ciąży? Czy może po wprowadzeniu e-pacjenta to działa jakoś inaczej? Na wizycie będę pytać lekarza oczywiście.
 
Cześć wszystkim,
Według wyliczeń powinnam mieć termin 6 sierpnia 2022 (teraz 6 tydzień). Mi się wydaje, że może być to trochę później, bo prawie jestem pewna terminu poczęcia ;)
31 grudnia będę wiedzieć więcej na drugiej wizycie u lekarza.
Pytanko, czy teraz lekarz wypełnia papierowe zaświadczenia dla pracodawcy dot. ciąży? Czy może po wprowadzeniu e-pacjenta to działa jakoś inaczej? Na wizycie będę pytać lekarza oczywiście.
Nigdy nie brałam żadnego potwierdzenia, wystarczyło elektroniczne zwolnienie z oznaczeniem ciąży, chyba, ze nie chodzi Ci o zwolnienie, a np. zmianę warunków pracy
 
Nigdy nie brałam żadnego potwierdzenia, wystarczyło elektroniczne zwolnienie z oznaczeniem ciąży, chyba, ze nie chodzi Ci o zwolnienie, a np. zmianę warunków pracy
Hej, no właśnie nie chodzi mi o zwolnienie :) Chodzi tylko o informacje do pracodawcy. Ponoć to pismo według wzoru MZ/L-1

"Zgodnie z § 1 ust. 2 w związku z § 11 ust. 2 tego rozporządzenia zaświadczenie o ciąży powinno być wystawione według wzoru Mz/L-1."

Nie chcę nadwyrężać zwolnienia, czuję się dobrze, ale zdarza mi się w pracy pełnić dyżury nocne (telefoniczne), a wydaje mi się, że po okazaniu takiego oświadczenia nie powinnam. No i poza tym, po okazaniu zaświadczenia ciężarna jest chroniona.
 
Cześć wszystkim,
Według wyliczeń powinnam mieć termin 6 sierpnia 2022 (teraz 6 tydzień). Mi się wydaje, że może być to trochę później, bo prawie jestem pewna terminu poczęcia ;)
31 grudnia będę wiedzieć więcej na drugiej wizycie u lekarza.
Pytanko, czy teraz lekarz wypełnia papierowe zaświadczenia dla pracodawcy dot. ciąży? Czy może po wprowadzeniu e-pacjenta to działa jakoś inaczej? Na wizycie będę pytać lekarza oczywiście.
W pierwszej ciąży miałam wystawione takie zaświadczenie nie na żadnym specjalnym druku zwykle zaświadczenie że jestem w ciąży i planowana datą porodu. Potrzebne pracodawcy żebyś mogła korzystać np z dłuższych przerw od komputera czy wyjścia na badania w czasie pracy.
 
W pierwszej ciąży miałam wystawione takie zaświadczenie nie na żadnym specjalnym druku zwykle zaświadczenie że jestem w ciąży i planowana datą porodu. Potrzebne pracodawcy żebyś mogła korzystać np z dłuższych przerw od komputera czy wyjścia na badania w czasie pracy.
No właśnie, to się upomnę u lekarza o to pismo i przekażę do kadr.
 
Druga koleżanka, u prywaciarza (pracowałyśmy tam razem). Nie mogła iść na zwolnienie, a czuła się fatalnie. Co chwila jakieś problemy, a dodatkowo szef stosował wobec pracowników mobbing i miał zero zrozumienia dla jej stanu, naprawdę wymyślał cuda, żeby ją pognębić. Zresztą ja też skończyłam tam pracę z załamaniem nerwowym. Ona ledwie donosiła tę ciążę. Nie wyobrażam sobie, żeby nie móc pójść na zwolnienie w takiej sytuacji...
dodam jedno - jeśli kobieta z przyczyn zdrowotnych nie może pracować to ja zwolnienie rozumiem. Sama (nie będąc w ciąży) tez korzystałam ze zwolnień jak chorowałam.
 
reklama
Do góry