reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Mam te same przemyslenia[emoji849][emoji849] jak pomysle o cc to już się boję.. moja rana goila sie prawie 4 miesiace, mialam zakażoną bakterią klebsiella pneumonae, dopiero po 4 antybiotykach odpuściła o zaczelo sie wszystko goic.. ponad miesiac wycięty z życiorysu przez bol..
Teraz chcialabym urodzic sn,chociaz tez sie bardzo boję
Takiego czegoś nie zaznałam, ale silne bóle głowy miałam.
No i mi się wbić nie mogli w kręgosłup. Jezu... to zgrzytanie w kręgosłupie trylion razy od igły, aż mnie przyprawia o ciarki🤪

Aaaale!!!! Najpierw skupmy się na pierwszym USG, na prenatalnych. Na kopniakach i tej radości. ❤️
 
reklama
Jakie miałaś powikłania? Tez rozważałam vbac pomimo trudnego porodu sn zakończonego vacuum (Żelazna), ale moje dziecko postanowiło ułożyć się pośladkowo. Z perspektywy czasu myślę, że dobrze się stało, bo fizjoterapeutka wyłapała co było prawdopodobną przyczyną trudności podczas porodu. Niestety nic się nie zmieniło, wiec miałabym powtórkę z rozrywki.

Będziesz miała lekarza dedykowanego?

Jak będzie grupa prywatna to napiszę. Pewnie taki pech u nas, że akurat na nas trafiło. Ja miałam super vbac z własną położną i lekarzem. Cały poród na znieczuleniu, bez nacięcia. Ok. 3-4h całość więc u mnie cc totalnie niepotrzebne.

Ja chodzę w Medi do Jastrzębia i wezmę do jako lekarza dedykowanego (chyba, że będzie miał urlop) ale nie wiem czy go polecam bo on bardzo pro sn i pro kp i ma bardzo specyficzne poczucie humoru. Ale ja rodziłam już nim córkę i to jest dokładnie mój styl

Z położnych będę chciała wziąć Łucję Talmę :)
 
Polecam Ci bardzo grupę na fb jeżeli masz Magdaleny Hul - to położna, która miała vbac i uczestniczy w vbac. Grupa nazywa się "NATURALNIE PO CESARCE Grupa Wsparcia", wydała też super książkę przez wydawnictwo Natuli (polecam generalnie wszystkie książki, które u nich są) "Cięcie cesarskie i poród po cięciu cesarskim"
Ja mam za sobą udany vabc przy cienkiej bliźnie, zrostach itp. i to było najlepsze co mnie w życiu spotkało. Różnica dla mnie była kolosalna. Z tym, że ja pierwsze cc miałam na żądanie bez wskazań po prostu mówili, że tak będzie łatwiej dla mnie, a efekt jest taki że zarówno ja jak i dziecko mamy wszystkie możliwe powikłania po cięciu :(
W Polsce jest problem z rodzeniem po cesarce ?
Tak, karmie i ja jestem za współspaniem a takie dzieci mają dużo lżejszy sen. Mi kompletnie karmienia nocne też nie przeszkadzają, mogłabym tak zawsze - nie wybudzam się, podaje pierś i idę spac :)
Dla mnie łóżeczko było najbardziej zbędnym gadżetem dziecięcym, tym bardziej jak się karmi dwójkę dzieci a czasem jednocześnie. Może wprowadzę łóżeczko na 3 urodziny:Dmamy ogromne łóżko i jeszcze trzecie dziecko się zmieści. Planujesz 'wykopać' starsze dziecko z łóżka ? Czy będziecie wszyscy razem ?
 
Jak będzie grupa prywatna to napiszę. Pewnie taki pech u nas, że akurat na nas trafiło. Ja miałam super vbac z własną położną i lekarzem. Cały poród na znieczuleniu, bez nacięcia. Ok. 3-4h całość więc u mnie cc totalnie niepotrzebne.

Ja chodzę w Medi do Jastrzębia i wezmę do jako lekarza dedykowanego (chyba, że będzie miał urlop) ale nie wiem czy go polecam bo on bardzo pro sn i pro kp i ma bardzo specyficzne poczucie humoru. Ale ja rodziłam już nim córkę i to jest dokładnie mój styl

Z położnych będę chciała wziąć Łucję Talmę :)
Łucję Tamalę polecała mi fizjo, jeśli dobrze pamiętam to przyszła z Żelaznej. Jastrząb z kolei asystował przy mojej pierwszej cc. Z obchodów wspominam go jako bardzo sympatycznego lekarza :)
 
W Polsce jest problem z rodzeniem po cesarce ?

Dla mnie łóżeczko było najbardziej zbędnym gadżetem dziecięcym, tym bardziej jak się karmi dwójkę dzieci a czasem jednocześnie. Może wprowadzę łóżeczko na 3 urodziny:Dmamy ogromne łóżko i jeszcze trzecie dziecko się zmieści. Planujesz 'wykopać' starsze dziecko z łóżka ? Czy będziecie wszyscy razem ?
Raczej wszyscy razem :)
Najwyżej kupimy większe łóżko do sypialni
 
Dziewczyny, a jak ogólnie się czujecie dziś? Bo strasznie do przodu myślami jestesmy. 🤣
Mnie męczą mdłości i wymioty. Żywię się głównie suchym chlebem, który popijam herbatą z miodem i cytryną. Niestety, ale pierwszy trymestr zawsze wyglada u mnie podobnie. Tym razem jednak z dwójka maluchów nie mam jak tego wyleżeć.
 
Mnie ciągle mdli, zwlaszcza rano. Wymiotów brak.
2 tygidniowy bol podbrzusza przeszedł w bol jajnikow.
Ja staram się nie wybiegać za bardzo w przód, cały czas odczuwam kruchość mojego obecnego stanu.
 
reklama
Dziewczyny, a jak ogólnie się czujecie dziś? Bo strasznie do przodu myślami jestesmy. 🤣
Ja się czuję jak nie w ciąży, ale u mnie to normalne do końca pewnie tak się będę czuła (lub organizm mnie zaskoczy i w końcu poczuje się ciążowo na jakimś dalszym etapie) w sumie fajnie by było doświadczyć ciąży w końcu :D a jestem w niej prawie cały czas o ironio
 
Do góry